Targi Książki i Mediów VIVELO: ZE SPECJALNĄ STREFĄ DLA SENIORÓW  [16-19 maja, PGE NARODOWY]

Targi Książki i Mediów VIVELO: ZE SPECJALNĄ STREFĄ DLA SENIORÓW  [16-19 maja, PGE NARODOWY]

16 maja ruszyły czterodniowe Targi Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym w Warszawie. Druga edycja targów będzie wymarzonym miejscem dla wszystkich moli książkowych, wielbicieli literatury w formie tradycyjnej, jak również audio. Ale co najważniejsze – organizatorzy zadbali o seniorów!  Atrakcje zostały podzielone na różnorodne strefy tematyczne: #Psychologia, #Kryminał, #LiveCooking, #Edukacja oraz niezwykle bogata w warsztaty, panele i spotkania – strefa #Senior, którą seniorzy mogą odwiedzić 16 i 17 maja, korzystając z biletu wolnego wstępu.

Patronat medialny „Gazeta Senior”

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Strefa #Senior stworzona została z myślą o osobach starszych, które tak licznie odwiedziły Targi VIVELO podczas pierwszej edycji, w zeszłym roku. Przez dwa dni – 16 i 17 maja – strefa #Senior zaprasza seniorów do  udziału w spotkaniach z ulubionymi autorami książek, jak również na wykłady edukacyjne, prozdrowotne, psychologiczne oraz porady prawne. Co ważne – PGE Narodowy to obiekt przystosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, wyposażony m.in. w szerokie ciągi komunikacyjne, windy i ruchome schody.

Zobacz również: Książka „Zdrowy język”: Jak mądrze rozmawiać z lekarzem [Jerzy Bralczyk i Artur Mamcarz]

Atrakcje w strefie #Senior

Spotkanie z Radosławem Piwowarskim,  autorem powieści „Lekcje seksu doktora Alzheimera”. Opowieść o miłości i namiętności – dla tych, co swoje już przeżyli, ale oczekują od życia więcej. Którym „życie dało w kość”, ale ich nie złamało. Książka przywracającą nadzieję, że wszystko się może jeszcze zdarzyć i że nigdy nie jest za późno.

Spotkanie z Teresą Godlewską oraz Filipem Chajzerem. Poznaj Teresę Godlewską, byłą milionerkę i bankrutkę. Wojnę przeżyła dzięki szczęściu, które nigdy jej nie opuszczało. Tuż przed nadejściem epoki dzieci kwiatów ruszyła w świat, by odwiedzić  66 krajów. Kiedy po 48 latach wróciła do Polski, trafiła  do schroniska dla bezdomnych. Wyszła z niego, pracuje, a swoje 93 lata celebruje każdego kolejnego dnia z uśmiechem i energią, której nie sposób się oprzeć.

Teresa Godlewska

Warsztat wokół książki „Wpół do świtu” Mariki Krajniewskiej, która jest niczym podróż i poszukiwanie  tego, co było nam bliskie, a stało się ulotne. Opowieść o przedwojennej aktorce, o pamięci o niej i potrzebie ocalania wspomnień. Pomocnikami w tej rozmowie będą bohaterowie pokolenia 60+, którzy pojawiają się w książkach pisarki. Organizator – wydawnictwo Papierowy Motyl.

Warsztat z Olgą Żukowicz skupiony wokół książki „Najlepsze przed tobą – O dojrzałej sztuce kochania”. Spotkanie poświęcone kobiecej seksualności w rozkwicie i rozmowom na temat poszukiwaniu przyjemności w wieku dojrzałym. Organizator –  wydawnictwo Silver.

Gośćmi strefy  #Senior będą także m.in., Olga Żukowicz, Klaudia Latosik, Maria Paszyńska, Liliana Fabisińska, Kasia Bulicz-Kasprzak, Zofia Mąkosa, Mira Białkowska, Agata Suchocka. Fundacja Seniorwizacja zadba o edukację na temat aktywnego spędzania czasu.

Zobacz również: Poradnik seksuologiczny dla seniorów „Najlepsze przed Tobą” [rozmowa z autorkami Klaudią Latosik i Olgą Żukowicz]

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Strefa #Finlandia

Gościem Honorowym 2. edycji Targów jest Finlandia. Odwiedzający strefę #Finlandia będą mogli lepiej poznać tę fascynującą kulturę, zobaczyć elementy codziennego życia Finów, wejść do pokoju Muminków, zagrać w MÖLKKY czy porozmawiać z Päivi Laine, Ambasadorką Finlandii. Zaplanowano wiele spotkań z pisarzami, ale również z założycielem fińskiej wioski Kalevala oraz Janne Ahonenem – mistrzem świata, skoczkiem narciarskim. Na Targach nie zabraknie znanych nazwisk – planowane są spotkania z pisarzami oraz osobowościami ze świata kultury i sztuki.

Zobacz również: Nigdy nie mów nigdy! Rozmowa z Moniką Zajączkowską z Sanatorium Miłości

Targi Książki i Mediów VIVELO: co jeszcze warto zobaczyć?

Odwiedzający Targi Książki i Mediów VIVELO spotkają m.in. Grahama Mastertona, Katarzynę Bondę i Remigiusza Mroza, a także: Joannę Kuciel-Frydryszak, Wojciecha Chmielarza, Renatę Kim, Martę Niedźwiecką. Wielbiciele zagadek kryminalnych koniecznie powinni zajrzeć do strefy #Kryminał, warto również poznać tajniki kuchni autorów najlepszych książek kulinarnych w strefie #Livecooking. Wizyta w tej strefie będzie okazją, aby poszerzyć wiedzę kulinarną, a także zdobyć nowe inspiracje oraz spędzić czas w towarzystwie pasjonatów gotowania i dobrego jedzenia.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również strefa #Psychologia. Będzie to wyjątkowa przestrzeń, w której poznamy fascynujący świat emocji i meandrów ludzkiej psychiki. Tutaj posłuchamy wykładów i dyskusji na temat dobrostanu w życiu, czy refleksji na temat wglądu w siebie, wzbogaconych wystąpieniami twórców literatury psychologicznej. Ze specjalistami, ekspertami, lekarzami i psychiatrami spojrzymy na człowieka holistycznie i poszukamy odpowiedzi na pytanie, czy istnieje instrukcja obsługi zdrowia psychicznego. Prelegenci pochylą się nad różnorodnymi tematami m.in. rozwoju mózgu nastolatka oraz odwróconą edukacją. Przed nami 4 pasjonujące dni spotkań z autorytetami polskiej psychologii, a wszystko to pod hasłem „Pokolenia”. W planach Targów każdy znajdzie coś dla siebie. Program Targów wygląda naprawdę imponująco – SPRAWDŹ TUTAJ – warto śledzić wydarzenia na: https://targivivelo.pl/ oraz https://www.facebook.com/targi.vivelo

strefa #senior Targi vivelo


Jeżeli interesują Cię aktualne informacje dot. wydarzeń dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds