36 minut dla zdrowia seniora

36 minut dla zdrowia seniora

Branża fitness i jej klienci długo czekali na możliwość powrotu do wspólnych ćwiczeń. Od 6 czerwca jest to możliwe przy zachowaniu nowych zasad bezpieczeństwa. Na co musimy się przygotować wracając do aktywności w klubie sportowym? 

Aktualne wytyczne dla branży fitness

Aktualne wytyczne to m.in. limit osób, czyli 1 klient na 10 metrów kwadratowych. W związku z zachowaniem dystansu społecznego na podłogach pojawią się strefy odległości między ćwiczącymi. Sprzęty do ćwiczeń również będą ustawione w odpowiednich odległościach od siebie przynajmniej 1,5 m. Ministerstwo zarekomenduje przerwę techniczną w ciągu dnia na potrzeby dezynfekcji powierzchni i wentylacji pomieszczeń. Klub musi również zapewnić płyn do dezynfekcji rąk do dyspozycji klientów przy wejściu, toaletach oraz przy strefie treningowej. „Bezpieczeństwo naszych klubowiczów zawsze było naszym priorytetem, a teraz w czasie pandemii, jest ono dla nas szczególnie ważne i zapewniamy wysoki komfort bezpiecznych ćwiczeń dostosowany do aktualnych wytycznych rządowych” – mówi Barbara Wolicka właściciel Klubu 36 minut. Pojawią się również dodatkowe komunikaty dla osób z grup wysokiego ryzyka, czyli w wieku powyżej 60. roku życia lub cierpiących na choroby przewlekłe, w tym otyłość. „Osoby z grupy ryzyka będą zapraszane do ćwiczeń w godzinach najmniej popularnych.” – dodaje Pani Barbara.

36 minut kolejny Klub w Krotoszynie

36minut to innowacyjny system kompleksowego treningu, który zajmuje tylko 36 minut. Kluby działają z powodzeniem w Poznaniu, Kaliszu a niebawem także w Ostrowie Wielkopolskim. Kolejny klub rusza też w Krotoszynie. Jeśli chcesz się osobiście przekonać, jak wygląda trening 36minut w Krotoszynie i skorzystać z bezpłatnego treningu wprowadzającego, wyślij do nas SMS o treści TRENING pod numer telefonu: 797 708 007.

Różne cele

Kontrola wagi, rozbudowa mięśni, zwiększenie wydolności, poprawienie koordynacji, rehabilitacja, trening prozdrowotny, czy po prostu rekreacja – każdy z nas ma inny cel. Niezależnie jednak od niego, wszyscy możemy czerpać z jednego skutecznego systemu treningowego w 36 minut.

Jak to działa

Podstawą jest tu obwód siłowo-wytrzymałościowy, czyli tzw. obwód zdrowia złożony z 12 urządzeń ustawionych w kręgu: sześciu maszyn oporowych na najważniejsze partie mięśniowe oraz sześciu maszyn cardio. 36minut to innowacyjny system kompleksowego treningu, który zajmuje tylko 36 minut. Innowacyjność propozycji polega na tym, że trening jest łatwy, bezpieczny i efektywny, dlatego Klub chętnie odwiedzają również seniorzy. Cały trening polega na wykonywaniu ćwiczeń w formie obwodu. Specjalnie przygotowane maszyny firmy Milon tworzą stacje w formie koła. Na każdej wykonujemy inne ćwiczenia, które przeplatają się tak, by w ciągu obwodu znalazło się 6 ćwiczeń siłowych oraz 2 ćwiczenia cardio. Wszyscy zmieniają się w tym samym czasie idąc po kolei. 36 minut to czas pełnych dwóch okrążeń, czyli wszystkich 8 ćwiczeń powtórzonych dwukrotnie. Każde ćwiczenie siłowe trwa 60 sekund, natomiast na ćwiczenia cardio przeznaczony czas wynosi 4 minuty.

Filozofia Milon

Filozofia Milon

Trener i technologia – wsparcie i indywidualne podejście

Warto podkreślić, że ćwiczenia oparte na systemie Milon  nie są zwykłym treningiem, lecz w rzeczywistości treningiem personalnym z nadzorem trenera/fizjoterapeuty, który jest obecny w obwodzie i na bieżąco monitoruje poprawność ćwiczeń. Klubowicze 36minut  nigdy nie są pozostawieni samym sobie, co ma czasem miejsce w tradycyjnych siłowniach. Trenerzy w klubach 36minut zapewniają profesjonalną pomoc na każdym etapie treningu.

Klub 36 minut 36 Polanka 

Klub 36 minut Polanka

Wszystkie opisywane zalety zawdzięczamy nowoczesnemu sprzętowi. Każda wyposażona w komputer i wyświetlacz LCD maszyna Milon sprawia, że ćwiczenie na niej jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Maszyna rozpoznaje osobę – po wsunięciu karty magnetycznej automatycznie dostosowuje obciążenie i zakres możliwego ruchu, a także parametry: wysokość siedziska i kąty nachylenia. W efekcie oznacza to koniec biegania po klubie z notatnikiem, w którym co niektórzy zapisywali sobie ilość podnoszonych kilogramów, powtórzeń czy wyrobionych serii.

Kilka treningów w miesiącu, a jakie efekty!

Okazuje się, że 6-8 krótkich treningów w miesiącu zaspokaja nasze potrzeby ruchowe. Proponowany trening pobudza metabolizm, angażuje większość partii mięśniowych do ruchu i dzięki pobudzeniu mięśni w fazie ekscentrycznej sprawia, że znacznie poprawia się nasza kondycja nerwowo-mięśniowa i wytrzymałość mięśni oraz ścięgien. Ćwicząc kilka razy po 36 minut tygodniowo nie zostaniesz kulturystą ani mistrzem cross fit’u, w stu procentach jednak wyrobisz normę ruchu, która stanowi cienką granicę między byciem w formie, a byciem „człowiekiem z kanapy” nie do końca panującym nad ilością zatrzymanych w organizmie kalorii.

Ćwiczenia na sprzęcie Milon To właśnie nazywamy efektywnością – wymarzone rezultaty pozbawione „wycisku”, który często bywa powodem szybkiego zniechęcenia.

Jeśli chcesz się osobiście przekonać, jak wygląda trening 36minut i skorzystać z bezpłatnego treningu wprowadzającego, wyślij do nas SMS o treści TRENING pod numer telefonu:

797 708 007 Krotoszyn, Galeria Krotoszyn, ul. Słodowa 13 (1 p.) wkrótce NOWY KLUB!

Seniorze! Czekamy na Ciebie! Teraz jest TWÓJ CZAS!

FILOZOFIA MILON

Aktywność fizyczna, zdrowie i innowacyjność od ponad 40 lat towarzyszą twórcom Milona. W kartach historii firmy znajdujemy dobrze znane przełomowe wynalazki, takie jak automatyczne systemy do rzucania piłek tenisowych, system treningu opartego o elektrostymulację mięśni EMS czy rewolucyjny system inteligentnego treningu Milon.

System Milon to zamknięte w jednym rozwiązaniu lata doświadczeń i badań wykonywanych we współpracy z Uniwersytetem Kolońskim, jednym z najstarszych w Europie i największym w Niemczech centrum badawczym. Podstawą do opracowania tego sytemu były założenia stworzenia efektywnego treningu, który będzie angażował minimalną ilość czasu i priorytetowo będzie gwarantował bezpieczeństwo osobom ćwiczącym.

Artykuł sponsorowany

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds