36 minut dla zdrowia seniora

36 minut dla zdrowia seniora

36minut to innowacyjny system kompleksowego treningu, który zajmuje tylko 36 minut. Kluby działają z powodzeniem w Poznaniu, Kaliszu a od kwietnia klub rusza także w Ostrowie Wielkopolskim. Wkrótce planowane jest otwarcie 36minut w Krotoszynie. Adresy klubów podajemy w dalszej części artykułu.

Różne cele

Kontrola wagi, rozbudowa mięśni, zwiększenie wydolności, poprawienie koordynacji, rehabilitacja, trening prozdrowotny, czy po prostu rekreacja – każdy z nas ma inny cel. Niezależnie jednak od niego, wszyscy możemy czerpać z jednego skutecznego systemu treningowego w 36 minut.

Jak to działa

Podstawą jest tu obwód siłowo-wytrzymałościowy, czyli tzw. obwód zdrowia złożony z 12 urządzeń ustawionych w kręgu: sześciu maszyn oporowych na najważniejsze partie mięśniowe oraz sześciu maszyn cardio. 36minut to innowacyjny system kompleksowego treningu, który zajmuje tylko 36 minut. Innowacyjność propozycji polega na tym, że trening jest łatwy, bezpieczny i efektywny, dlatego Klub chętnie odwiedzają również seniorzy. Cały trening polega na wykonywaniu ćwiczeń w formie obwodu. Specjalnie przygotowane maszyny firmy Milon tworzą stacje w formie koła. Na każdej wykonujemy inne ćwiczenia, które przeplatają się tak, by w ciągu obwodu znalazło się 6 ćwiczeń siłowych oraz 2 ćwiczenia cardio. Wszyscy zmieniają się w tym samym czasie idąc po kolei. 36 minut to czas pełnych dwóch okrążeń, czyli wszystkich 8 ćwiczeń powtórzonych dwukrotnie. Każde ćwiczenie siłowe trwa 60 sekund, natomiast na ćwiczenia cardio przeznaczony czas wynosi 4 minuty.

Filozofia Milon

Filozofia Milon

Trener i technologia – wsparcie i indywidualne podejście

Warto podkreślić, że ćwiczenia oparte na systemie Milon  nie są zwykłym treningiem, lecz w rzeczywistości treningiem personalnym z nadzorem trenera/fizjoterapeuty, który jest obecny w obwodzie i na bieżąco monitoruje poprawność ćwiczeń. Klubowicze 36minut  nigdy nie są pozostawieni samym sobie, co ma czasem miejsce w tradycyjnych siłowniach. Trenerzy w klubach 36minut zapewniają profesjonalną pomoc na każdym etapie treningu.

Klub 36 minut w Ostrowie Wielkopolskim

Klub 36 minut w Ostrowie Wielkopolskim

Wszystkie opisywane zalety zawdzięczamy nowoczesnemu sprzętowi. Każda wyposażona w komputer i wyświetlacz LCD maszyna Milon sprawia, że ćwiczenie na niej jest łatwiejsze niż mogłoby się wydawać. Maszyna rozpoznaje osobę – po wsunięciu karty magnetycznej automatycznie dostosowuje obciążenie i zakres możliwego ruchu, a także parametry: wysokość siedziska i kąty nachylenia. W efekcie oznacza to koniec biegania po klubie z notatnikiem, w którym co niektórzy zapisywali sobie ilość podnoszonych kilogramów, powtórzeń czy wyrobionych serii.

Kilka treningów w miesiącu, a jakie efekty!

Okazuje się, że 6-8 krótkich treningów w miesiącu zaspokaja nasze potrzeby ruchowe. Proponowany trening pobudza metabolizm, angażuje większość partii mięśniowych do ruchu i dzięki pobudzeniu mięśni w fazie ekscentrycznej sprawia, że znacznie poprawia się nasza kondycja nerwowo-mięśniowa i wytrzymałość mięśni oraz ścięgien. Ćwicząc kilka razy po 36 minut tygodniowo nie zostaniesz kulturystą ani mistrzem cross fit’u, w stu procentach jednak wyrobisz normę ruchu, która stanowi cienką granicę między byciem w formie, a byciem „człowiekiem z kanapy” nie do końca panującym nad ilością zatrzymanych w organizmie kalorii.

Ćwiczenia na sprzęcie MilonTo właśnie nazywamy efektywnością – wymarzone rezultaty pozbawione „wycisku”, który często bywa powodem szybkiego zniechęcenia.

Jeśli chcesz się osobiście przekonać, jak wygląda trening 36minut i skorzystać z bezpłatnego treningu wprowadzającego, wyślij do nas SMS o treści TRENING pod numer telefonu:

502 653 521 dla Ostrowa Wielkopolskiego, ul. Głogowska 9
502 653 683 dla Kalisza, ul. Górnośląska 71 (kamienica Gołębnik)
501 112 206 dla Poznania, ul. Milczańska 1 (osiedle Polanka)

Seniorze! Czekamy na Ciebie! Teraz jest TWÓJ CZAS!

FILOZOFIA MILON

Aktywność fizyczna, zdrowie i innowacyjność od ponad 40 lat towarzyszą twórcom Milona. W kartach historii firmy znajdujemy dobrze znane przełomowe wynalazki, takie jak automatyczne systemy do rzucania piłek tenisowych, system treningu opartego o elektrostymulację mięśni EMS czy rewolucyjny system inteligentnego treningu Milon.

System Milon to zamknięte w jednym rozwiązaniu lata doświadczeń i badań wykonywanych we współpracy z Uniwersytetem Kolońskim, jednym z najstarszych w Europie i największym w Niemczech centrum badawczym. Podstawą do opracowania tego sytemu były założenia stworzenia efektywnego treningu, który będzie angażował minimalną ilość czasu i priorytetowo będzie gwarantował bezpieczeństwo osobom ćwiczącym.

Artykuł sponsorowany

Kategorie
Udostępnij