Uzdrowiska wznawiają działalność. Rozmowa z Wojciechem Lubawskim Prezesem Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

Uzdrowiska wznawiają działalność. Rozmowa z Wojciechem Lubawskim Prezesem Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.

Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. nazywane jest Świętokrzyską Perłą Przyrodolecznictwa. Po blisko 3-miesięcznej przerwie Spółka wznawia działalność. Zapraszamy na rozmowę z Wojciechem Lubawskim, Prezesem Zarządu Uzdrowiska.

Już od 15 czerwca uzdrowiska będą mogły ponownie przyjmować kuracjuszy. Czy Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. jest gotowe na wznowienie działalności?

Tak, nareszcie po prawie 3 miesiącach przerwy jest decyzja o ponownym uruchomieniu kurortów i mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi. Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na ten moment, bo lecznictwo i rehabilitacja to podstawa działalności Uzdrowiska. W czerwcu otworzymy wszystkie nasze obiekty, a przypomnijmy, że w ramach Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A. funkcjonują cztery sanatoria, w tym najbardziej znane Sanatorium MARCONI oraz dwa szpitale, a wśród nich Uzdrowiskowy Szpital KRYSTYNA. Wznawiamy działalność w tzw. pełnym sezonie, czyli w okresie w którym co roku pracowaliśmy na pełnych obrotach i w naszych obiektach nie było w zasadzie wolnych miejsc. Nie mam wątpliwości, że tak będzie również w najbliższych miesiącach.

Sanatorium MARCONI

Sanatorium MARCONI

Dlaczego w takim razie warto przyjechać na kurację właśnie do Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A.?

Wyróżniamy się unikatowymi w skali Polski i Europy źródłami wód siarczkowych i solankowo-jodkowych o wyjątkowych walorach leczniczych. Z ich niezwykłych właściwości kuracjusze korzystają już od blisko 200 lat. Nasi Goście wracają do zdrowia pod opieką wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej, korzystając z kilkudziesięciu rodzajów zabiegów leczniczych, co daje szansę na powrót do pełnej aktywności fizycznej i zawodowej. Znam sytuacje, że osoby które poruszały się z użyciem kul, po odbyciu 3-tygodniowej kuracji w naszym Uzdrowisku były w stanie samodzielnie chodzić. Warto wspomnieć, że prowadzimy leczenie i rehabilitację w naprawdę szerokim zakresie, takim jak ortopedia, reumatologia, neurologia, kardiologia i dermatologia. Blisko 200-letnia tradycja zobowiązuje.

Czy kuracjusze w obecnej sytuacji chcą przyjeżdżać do Uzdrowiska i jakie są w tym zakresie prognozy na najbliższe miesiące?

Nie możemy narzekać na brak zainteresowania, bo każdego dnia otrzymujemy dziesiątki telefonów z pytaniami o możliwość rezerwacji pobytu. Pamiętajmy, że sytuacja w kraju i na świecie w tym roku jest szczególna, dlatego w trosce przybywających do nas na kurację Gości wdrożyliśmy szereg procedur, aby uczynić pobyt w naszych ośrodkach bardziej bezpiecznym. Wprowadziliśmy pogłębiony wywiad epidemiologiczny podczas przyjęcia na kurację, pomiar temperatury ciała, bieżące monitorowanie stanu zdrowia Pacjenta przez cały okres pobytu, zwiększoną ilość dostępnych środków do dezynfekcji, przeorganizowanie bazy zabiegowej tak, aby Pacjenci przychodzili na zabieg czy konsultację o określonych godzinach. Posiłki wydawane będą w kilku turach, dzięki czemu w przestrzeni jadalni będzie przebywać jednocześnie mniej osób. Ponadto zdecydowaliśmy o zrobieniu testów na obecność koronawirusa dla całego personelu, który będzie pracował z Pacjentem. Warto zaznaczyć, że w Uzdrowisku są zatrudnieni specjaliści z zakresu epidemiologii. Chciałbym podkreślić, że w tych trudnych czasach robimy nawet więcej niż wymagają od nas przepisy.

Dziękujemy za rozmowę.

Dziękuję i zapraszam do Buska-Zdroju.

Szczegółowe informacje dot. rezerwacji pobytów w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. znajdą Państwo na stronie internetowej www.uzdrowiskobusko.pl Zapraszamy do śledzenia aktualności dot. działalności uzdrowiska również w serwisie Facebook pod linkiem www.facebook.com/ubzpl
Rezerwacja pobytów pełnopłatnych:  tel. 41 370 38 00, e-mail: rezerwacja@ubz.pl

Polecamy galerię zdjęć Uzdrowiska Busko-Zdrój.

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA

Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji KRYSTYNA

Kąpiel siarczkowa

Praca indywidualna z fizjoterapeutą

Praca indywidualna z fizjoterapeutą

Pijalnia wód leczniczych w Sanatorium MARCONI

Pijalnia wód leczniczych w Sanatorium MARCONI

Relaks po zabiegach

Relaks po zabiegach

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds