Praca dawniej – konkurs dla seniorów!

Praca dawniej – konkurs dla seniorów!

Jeśli masz ukończone 60 lat i chcesz zabawić się w podróż do przeszłości, weź udział w nowym konkursie dla seniorów i prześlij swoje zdjęcie z dawnej pracy. Do wygrania cenne nagrody!

Jak wyglądała codzienność w różnych zawodach na przełomie XX i XXI wieku? W jakich profesjach był dostęp do pierwszych komputerów? Kim byli cinkciarze? Jak się pracowało 30 lat temu? Jeśli pamiętasz czasy, kiedy pisało się na maszynie, dzwoniło z budki telefonicznej, a urlop spędzano na wczasach pod gruszą, pomóż ożywić te wspomnienia!
Konkurs skierowany jest do wszystkich osób mających ukończony 60. rok życia, z województw śląskiego i małopolskiego. Jeśli senior należy do lokalnego Klubu Seniora i uczęszcza do placówki kulturalnej, może podać jej nazwę w formularzu zgłoszeniowym, ale nie jest to warunek konieczny.

Konkurs Praca dawniej! Jak wziąć udział

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić formularz konkursowy, który znajdziecie pod linkiem TUTAJ.
W zgłoszeniu trzeba wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz podać: imię i nazwisko uczestnika, dane kontaktowe i maksymalnie 3 pliki graficzne (skany/zdjęcia oryginalnych fotografii) przedstawiające osoby na starych fotografiach. Można dołączyć opis zdjęć (co i kogo przedstawiają). UWAGA: Do konkursu może zgłosić seniora inna osoba (krewny, opiekun, pracownik domu kultury itp.), wystarczy, że wypełniając formularz, poda swoje dane kontaktowe w polu „dane zgłaszającego”. W takim przypadku zgłaszający przesyła skan(y) fotografii uczestnika w jego imieniu.
Zgłoszenia można przesyłać od 12 czerwca 2020 do 11 września 2020. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpią 23 września 2020.
Laureaci wybrani przez jury otrzymają: telefon Nokia 800 TA-1186, telefon Panasonic KX-TU456EXRE, telefon Maxcom MM760, kursy internetowe, a także książki i gadżety. Organizatorzy przewidują również Nagrodę Specjalną dla ośrodka kultury, z którego napłynie najwięcej zgłoszeń do konkursu – bon wartości 800 zł na zakup sprzętów i wyposażenia.

Ruszają warsztaty filmowe dla seniorów. Nabór ogólnopolski!

Powstaje Polskie Archiwum Filmów Domowych. Seniorze, zgłoś swoje bezcenne archiwa!

Redakcja
Kategorie
Udostępnij