4 POWODY dla których warto nosić APARAT SŁUCHOWY

4 POWODY dla których warto nosić APARAT SŁUCHOWY

Mamy dla Ciebie ważną wiadomość: aparaty słuchowe są niesamowite! Nie tylko same w sobie – to, co mogą dla Ciebie zrobić, jest niezwykłe. Być może masz problemy ze słuchem – może nawet większe, niż jesteś w stanie przyznać. Możliwe, że jeszcze nie udało Ci się umówić na spotkanie lub Twoje aparaty słuchowe znajdują się … w szufladzie przy łóżku. Bez względu na sytuację, dowiedz się, co te małe, a jednocześnie potężne urządzenia mogą dla Ciebie zrobić.

1.Aparaty słuchowe umożliwiają uprawianie aktywności

Aparaty słuchowe pomagają Ci cieszyć się ulubionymi zajęciami i sportami. Niezależnie od tego, co chcesz robić, te urządzenia pozwolą Ci czerpać z życia więcej. Dzięki nim możesz także próbować nowych rzeczy!

Ważne jest jednak, aby dopasować aparaty słuchowe do budowy Twoich uszu i stylu życia. Niestety, badania przeprowadzone w USA niedawno wykazały, że ok. 9 milionów osób posiadających aparaty słuchowe ogranicza wykonywanie niektórych czynności, ponieważ martwi się o ich uszkodzenie. Dzięki nowoczesnym dobrze dopasowanym aparatom słuchowym i akcesoriom niewiele jest czynności, które są poza Twoim zasięgiem.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

2. Znów ciesz się wyjściami do restauracji i kawiarni

My, ludzie, uwielbiamy spędzać czas w towarzystwie. Niestety, utrata słuchu może sprawić, że posiłek z przyjaciółmi będzie dla Ciebie tak trudny, że zaczniesz unikać podobnych sytuacji. Wynika to stąd, że hałas, jaki powodują rozmawiający, jedzący i poruszający się ludzie, odbiera Ci możliwość zrozumienia rozmowy, którą prowadzisz. A kiedy rozumiemy mniej niż ok. 50% tego, co mówi rozmówca, przestajemy słuchać. Staje się to zbyt wielkim wysiłkiem dla naszego mózgu – przypomina to uczucie, jakby ludzie używali obcego języka.

Aparaty słuchowe pomagają wyciszyć hałas w tle, dzięki czemu możesz skupić się na osobach, które chcesz usłyszeć. Nowoczesne urządzenia zostały zaprojektowane specjalnie w celu ułatwienia rozumienia mowy i mogą znacznie je poprawić – z 25% nawet do 75%.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

3. Zrozum za pierwszym razem, co mówią inni

Jak często prosisz o powtórzenie? A jak często ludzie myślą, że potrzebujesz, aby powtórzyli swoje słowa? Prawdopodobnie z czasem będzie się to zdarzać coraz częściej, ale ponieważ dzieje się to stopniowo, możesz tego nie zauważyć.

Powodem będzie nie tylko potrzeba, by inni mówili głośniej. Utrata słuchu utrudnia nam identyfikację niektórych dźwięków i zwiększa prawdopodobieństwo pomylenia ze sobą różnych słów. Dobrą wiadomością jest to, że przy pomocy odpowiedniego rodzaju aparatów słuchowych lepiej zrozumiesz mowę, co pozwoli wrócić do interakcji z innymi.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

4. Śledź rozmowę, gdy mówi wiele osób

Im liczniejsze towarzystwo, tym trudniej śledzić rozmowę i brać w niej udział. Pole dźwiękowe staje się coraz bardziej złożone, dlatego osobom z ubytkiem słuchu trudniej jest wybrać tych, których chcą słuchać. Ich mózgi są po prostu przytłoczone ilością dźwięków.

Nowoczesne aparaty słuchowe zostały zaprojektowane specjalnie w celu ułatwienia rozmowy z wieloma osobami. Pomagają Ci skoncentrować się na tym, co sam wybierzesz, a nie decydować za Ciebie – tak jak robiły to starsze urządzenia. Wynika to z mocy nowoczesnych mikroczipów aparatów słuchowych, które mogą przetwarzać znacznie więcej dźwięków niż kiedykolwiek wcześniej.

Jaki jest Twój następny krok?

Umów się na wizytę z protetykiem słuchu, aby sprawdzić, jak możemy Ci pomóc. Może warto skorzystać z najnowszej technologii aparatu słuchowego?

Dowiedź się więcej o swoim słuchu! Zrób bezpłatne badanie. Rezerwacja wizyt pod bezpłatnym numerem: 814 714 004

Artykuł Partnerski

Może Cię również zainteresować: 

Audiometria tonalna u seniora. Wskazania i badanie słuchu krok po kroku

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds