Alojzy Gryt wystawia w Muzeum Współczesnym Wrocław

Alojzy Gryt wystawia w Muzeum Współczesnym Wrocław

Znakomita zabawa przestrzenią, materią, światłem, ale przede wszystkim myślą i wizją. Koniecznie musicie zobaczyć nową instalację wrocławskiego twórcy.

Alojzy Gryt, fot.J.Dudzik

Na wernisażu mnóstwo gości, wszak przygotował wystawę znany i lubiany profesor Alojzy Gryt i choć już jest niemal wiekowy, to w dalszym ciągu zachwyca pomysłami. Zobaczycie instalacje ze skrawków szkła, ale też będzie trochę koloru, odrobina rysunku, prześwietlone dziury w kamieniu. W szarych surowych betonowych wnętrzach cudownie podświetlone paski szkła tworzą wzory, przeplatają się linie, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni będą podziwiać rzeźbę i formę, inni lekkość, ulotność i myśl.
Profesor wystawia często. Na stałe można oglądać przez całą dobę fontannę zdrój na wrocławskim Rynku jego autorstwa.

Alojzy Gryt, fot.J.Dudzik

ALOJZY GRYT. CZAS – OKRUCHY, FRAGMENTY, ZNAKI 23.11.2018–14.1.2019
Pamiętajcie też o zajęciach dla seniorów w dniach 8 i 12 grudnia, które prowadzi Anna Krukowska. Obowiązują zapisy. Wstęp na wystawy stałe bezpłatny. W czwartki wstęp bezpłatny. Café Muzeum na dachu czynne od 12:00 do 22:00, oprócz wtorków.

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds