Bezpieczny senior 2020. W pandemii policja stawia na ulotki i komiksy!

Bezpieczny senior 2020. W pandemii policja stawia na ulotki i komiksy!

Andrzej Wiśniewski

„Bezpieczny senior 2020” Policja Zachodniopomorska wspiera Uniwersytety Trzeciego Wieku

Kontynuując zagadnienia związane z bezpieczeństwem starszej części społeczeństwa regionu, w ramach realizacji programu „Bezpieczny Senior 2020” , Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, aktywnie wspierają podmioty poza policyjne otwarte na działania profilaktyczne w tym m.in. Stowarzyszenie – Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Mając na uwadze panującą pandemię Sars CoV-2 i ze względu na obowiązujące zalecenia oraz wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego Policja informuje, że spotkania z seniorami w najbliższym czasie będą niemożliwe a informacje z zakresu bezpieczeństwa zostają przekazane w formie plakatów ulotek i komiksów. Opracowania graficzne, nie tylko swoją treścią informują seniorów o zagrożeniach, ale również utrwalają przekazane, podczas spotkań policjantów z osobami starszymi, zagadnienia na temat bezpieczeństwa. Policja apeluje, aby przekazane ulotki oraz pozostałe elementy projektu były kolportowane wśród uczestników Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zgodnie z obowiązującym programem w materiałach poruszane będą następujące zagadnienia:
„ SENIORZE Ekonomiczny aspekt bezpieczeństwa”, który w swej treści zawiera informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z karty płatniczej, „SENIORZE Przejmowanie mieszkań przez oszustów”, broszura ta informuje o tym w jak łatwy sposób można stracić mieszkanie, w momencie gdy zaufa się niewłaściwym osobom, „SENIORZE bądź bezpieczny, ulotki te informują o tym by być bezpiecznym wówczas, gdy zadzwoni telefon, a w słuchawce odezwie się głos z prośbą o pieniądze, „SENIORZE Dobry kierowca, to wypoczęty kierowca”, informuje o zasadach obwiązujących podczas kierowania pojazdem mechanicznym. A także broszura wydana w formie komiksu pt:” Nie daj się oszukać” .

Materiały profilaktyczne w postaci: ulotek, trójdzielnych kalendarzy na 2021 rok, plakatów, komiksów których treścią jest szeroko pojęte bezpieczeństwo seniora zostały sfinansowane z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Oszustwa na „koronawirusa”. Jak działają przestępcy?

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds