Bezpieczny senior 2020. W pandemii policja stawia na ulotki i komiksy!

Bezpieczny senior 2020. W pandemii policja stawia na ulotki i komiksy!

Andrzej Wiśniewski

„Bezpieczny senior 2020” Policja Zachodniopomorska wspiera Uniwersytety Trzeciego Wieku

Kontynuując zagadnienia związane z bezpieczeństwem starszej części społeczeństwa regionu, w ramach realizacji programu „Bezpieczny Senior 2020” , Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie oraz Komenda Miejska Policji w Świnoujściu, aktywnie wspierają podmioty poza policyjne otwarte na działania profilaktyczne w tym m.in. Stowarzyszenie – Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Mając na uwadze panującą pandemię Sars CoV-2 i ze względu na obowiązujące zalecenia oraz wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego Policja informuje, że spotkania z seniorami w najbliższym czasie będą niemożliwe a informacje z zakresu bezpieczeństwa zostają przekazane w formie plakatów ulotek i komiksów. Opracowania graficzne, nie tylko swoją treścią informują seniorów o zagrożeniach, ale również utrwalają przekazane, podczas spotkań policjantów z osobami starszymi, zagadnienia na temat bezpieczeństwa. Policja apeluje, aby przekazane ulotki oraz pozostałe elementy projektu były kolportowane wśród uczestników Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zgodnie z obowiązującym programem w materiałach poruszane będą następujące zagadnienia:
„ SENIORZE Ekonomiczny aspekt bezpieczeństwa”, który w swej treści zawiera informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z karty płatniczej, „SENIORZE Przejmowanie mieszkań przez oszustów”, broszura ta informuje o tym w jak łatwy sposób można stracić mieszkanie, w momencie gdy zaufa się niewłaściwym osobom, „SENIORZE bądź bezpieczny, ulotki te informują o tym by być bezpiecznym wówczas, gdy zadzwoni telefon, a w słuchawce odezwie się głos z prośbą o pieniądze, „SENIORZE Dobry kierowca, to wypoczęty kierowca”, informuje o zasadach obwiązujących podczas kierowania pojazdem mechanicznym. A także broszura wydana w formie komiksu pt:” Nie daj się oszukać” .

Materiały profilaktyczne w postaci: ulotek, trójdzielnych kalendarzy na 2021 rok, plakatów, komiksów których treścią jest szeroko pojęte bezpieczeństwo seniora zostały sfinansowane z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Oszustwa na „koronawirusa”. Jak działają przestępcy?

Redakcja
Kategorie
Udostępnij