Bezpłatne konsultacje na Dzień Babci i Dziadka na Zimowym Narodowym

Już 20-22 stycznia w Strefie MultiSport Lab na Zimowym Narodowym w Warszawie obchodzony będzie Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji odbędą się m.in. bezpłatne konsultacje z fizjoterapeutami, dietetykami i trenerami dla osób po 60 roku życia. Seniorzy będą mogli sprawdzić też wady postawy, wartość ciśnienia tętniczego i skład masy ciała. Wstęp do strefy konsultacji zdrowotnych MultiSport Lab będzie całkowicie darmowy dla osób w wieku 60+.

Reklama Reklama PolisyTravel

Warto być aktywnym!

Chociaż jako społeczeństwo coraz więcej uwagi poświęcamy aktywnym formom spędzania czasu, wciąż 38 proc. z nas to osoby stroniące od aktywności, a największy odsetek stanowią właśnie seniorzy. Aż 59 proc. emerytów i rencistów przyznaje, że na co dzień nie uprawia żadnego sportu. Za przyczynę tak niskiego poziomu aktywności wśród osób starszych wskazuje się różnicę pokoleniową. Z drugiej strony, wciąż dużo mówi się o przeciwdziałaniu wykluczeniu seniorów i ich chęci dotrzymania kroku młodym. Wyniki badań MultiSport Index 2018 wskazują jednoznacznie: niemal 7,5 mln Polaków utożsamia aktywność fizyczną ze zdrowiem i relaksem. Świadome są tego również osoby starsze, które za najistotniejszy wyznacznik jakości życia uznają samodzielność – czyli nic innego, jak zachowanie sprawnego ciała i umysłu[1].

Zachęcanie seniorów do aktywności sportowej wydaje się być priorytetem na najbliższe lata. Co więcej, jest to wyzwanie, z którym musimy zmierzyć się wspólnie. Najnowsze badania prowadzone przez ONZ nie pozostawiają złudzeń: jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Do 2050 roku liczba osób powyżej 60. roku życia będzie dwukrotnie wyższa niż obecnie. W krajach rozwijających się wzrośnie ona aż czterokrotnie. Oznacza to, że za nieco ponad 30 lat seniorzy stanowić będą ok. 21 proc. całej ludności[2].

Zimowy Narodowy otwiera się dla seniorów

W dniach 20-22 stycznia (niedziela, poniedziałek, wtorek), w Zimowym Miasteczku na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się aktywny i zdrowy Dzień Babci i Dziadka.

Osoby, które ukończyły 60 lat, za okazaniem dowodu osobistego, będą mogły odebrać darmowe wejściówki na płytę stadionu w specjalnej kasie biletowej MultiSport, a tym samym wejść do strefy MultiSport Lab, w której będzie można bezpłatnie skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutą, dietetykiem i trenerem. Ponadto, seniorzy będą mogli dokonać pomiaru składu ciała czy ciśnienia tętniczego oraz skorzystać z analizy wad postawy. Uwaga: Odebrana wejściówka upoważnia seniorów do skorzystania z atrakcji MultiSport Lab, na dodatkowe atrakcje Zimowego Narodowego wymagany jest osobny bilet.

Babcie i dziadkowie, którzy przyjdą ze swoimi wnukami, w Multisport Lab znajdującym się na płycie Zimowego Narodowego mają zapewnione również atrakcje dla najmłodszych, takie jak multimedialny test sportowy Aktywne Szkoły MultiSport (pojedyncze wejście na płytę dla jednego dziecka kosztuje 5 PLN). Dzięki temu, wizyta na Zimowym Narodowym może stać się pomysłem na rodzinne świętowanie. Dodatkowo w niedzielę, 20 stycznia, o gorącą atmosferę i muzyczny doping zadba najstarsza DJ-ka w Polsce – DJ Wika. Całe rodziny będą miały niepowtarzalną okazję, by spędzić czas aktywnie w rytmie muzyki dedykowanej wszystkim pokoleniom.

Dzień Babci i Dziadka na Zimowym Narodowym w Warszawie:

Wejście od al. Zielenieckiej, brama nr. 1

20 stycznia 2019
Niedziela, 12:00 – 19:00

21 stycznia 2019
Poniedziałek, 17:00 – 21:00

22 stycznia 2019
Wtorek, 17:00 – 21:00

  • konsultacje z fizjoterapeutą, dietetykiem i trenerem
  • analiza wad postawy
  • pomiar składu ciała
  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • ćwiczenia w wirtualnej rzeczywistości
  • atrakcje dla dzieci (w tym Aktywne Szkoły MultiSport)

Na Zimowy Narodowy zaprasza firma Benefit Systems – pomysłodawca pierwszego w Polsce programu kart sportowych dla osób powyżej 60. roku życia – MultiSport Senior. Dzięki niej w prosty sposób każdy posiadacz popularnej karty sportowej dostaje możliwość podarowania podobnej karty dwóm wybranym osobom. Koszt takiej karty wynosi 40 zł miesięcznie i umożliwia korzystanie z obiektów sportowych na terenie całego kraju raz dziennie do godz. 16:00. Posiadacze kart mogą korzystać z szerokiej oferty obiektów sportowych – siłowni, basenów, klubów fitness czy ścianek wspinaczkowych. Więcej informacji o MultiSport Senior znajdują się na stronie www.multisportsenior.pl

 

[1] M. Maciejasz, S. Timoszuk, W. Łątkowski, A. Grudecka, Wybrane aspekty jakości życia osób 60+ w Polsce w świetle badań jakościowych

[2] Wojciech Nowiak, Starzenie się społeczeństw i migracja – dwa główne wyzwania Europy w II dekadzie XXI wieku. Czy jesteśmy gotowi na zmiany?).

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds