Dzień Otwarty Notariatu – bezpłatne porady telefoniczne [26 listopada g. 10.00-16.00]

Dzień Otwarty Notariatu – bezpłatne porady telefoniczne [26 listopada g. 10.00-16.00]

Od 13 lat Notariat Polski – Krajowa Rada Notarialna oraz rady wszystkich izb notarialnych w Polsce organizują w ostatnią sobotę listopada ogólnopolską akcję edukacyjną. Celem akcji jest podniesienie poziomu wiedzy osób, które bardzo często nie potrafią zadbać o swoje sprawy związane z ochroną majątku rodziny, dziedziczeniem i uporządkowaniem swoich spraw majątkowych. Dla wielu osób to niepowtarzalna szansa na uzyskanie profesjonalnej pomocy prawnej w dziedzinach, którymi zajmują się w Polsce przede wszystkim notariusze.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dzień Otwarty Notariatu. Okazja, by porozmawiać z notariuszem poza kancelarią notarialną

W ostatnią sobotę listopada notariusze służą wsparciem we wszystkich sprawach, jakie na co dzień można załatwić w kancelarii notarialnej. A tych jest naprawdę niemało. Notariusz pomoże lepiej zabezpieczyć majątek oraz uchroni przed negatywnymi konsekwencjami podejmowanych decyzji prawnych.

Z codziennej praktyki notarialnej wynika, że osobom przychodzącym do kancelarii notarialnych bardzo często brakuje podstawowej wiedzy prawnej. Dlatego notariusze za jedno z ważniejszych swoich zadań uznają edukowanie społeczeństwa w zakresie tych obszarów prawa, które należą do ich kompetencji, jak i szerokie informowanie o katalogu umów i czynności notarialnych, które będą odpowiednie dla realizacji celów zakładanych przez klientów kancelarii.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

O co można zapytać notariusza?

Najczęściej zadawane pytania dotyczą niezmiennie szeroko pojętych spraw majątkowych, umów sprzedaży, darowizny oraz problematyki związanej z dziedziczeniem. W ostatnich latach rośnie jednak liczba zapytań dotyczących tworzenia i działania spółek, zarządu sukcesyjnego, pełnomocnictw oraz umów majątkowych małżeńskich. Coraz częściej notariusze otrzymują również pytania o czynności, których można dokonać w kancelarii notarialnej bez konieczności udawania się do sądu, a więc takich jak sporządzenie aktu poświadczenia dziedziczenia, dokonanie działu spadku czy też odrzucenie spadku.

W ubiegłych latach notariuszy można było zapytać o wszelkie sprawy związane z prawnym zabezpieczeniem majątku rodziny, księgami wieczystymi i ochroną własności, przekazaniem majątku i dziedziczeniem – z tej okazji skorzystały tysiące osób w całym kraju. Nie są to jednak jedyne pytania, na jakie będzie można uzyskać odpowiedź. Tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania z notariuszami o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach rejentów.

Reklama Reklama PolisyTravel

Darmowa porada notarialna [26 listopada]

Ubiegłoroczna akcja DON przerosła nasze oczekiwania. Odebraliśmy niezliczoną ilość telefonów i udzieliliśmy wielu porad prawnych. Równocześnie akcja toczyła się w mediach społecznościowych. Do KRN wpłynęło także około 1000 e-maili.

Tegoroczna XIII edycja Dnia Otwartego Notariatu odbywa się pod hasłem: „Porozmawiaj z Notariuszem, jak ochronić majątek rodziny i firmy w czasie kryzysu” w dniu 26 listopada 2022 roku w godzinach od 10:00 do 16:00.

Dzień Otwarty Notariatu 2022 [numery telefonów]

Numery telefonów, pod którymi będą dyżurować notariusze:

 • 85 688 13 11 Białystok i okolice
 • 58 727 35 99 Gdańsk i okolice
 • 32 441 82 45 Katowice i okolice
 • 12 442 95 08 Kraków i okolice
 • 81 475 41 19 Lublin i okolice
 • 42 620 09 05 Łódź i okolice
 • 61 669 87 03 Poznań i okolice
 • 17 283 25 14 Rzeszów i okolice
 • 91 443 55 81 Szczecin i okolice
 • 22 292 66 89 Warszawa i okolice
 • 71 738 12 01 Wrocław i okolice
 • 22 123 43 21 Eksperci z Biura Rzecznika Finansowego
 • 22 100 83 89 Konsultacje w j. ukraińskim

Więcej na temat Dnia Otwartego Notariatu TUTAJ.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Jak napisać testament? Przykłady i Wzory. Kompleksowy poradnik 2022

 

Izba Notarialna we Wrocławiu
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds