Konto osobiste? Nie przepłacaj!

Konto osobiste? Nie przepłacaj!

Wybór konta bankowego wydaje się łatwą sprawą. Jednak jeśli nie chcesz przepłacać, musisz zwrócić uwagę na kilka kwestii. Warto porównać oferty różnych banków i wybrać taką, która pasuje do Twoich potrzeb. Zobacz, czy wiesz, co musisz sprawdzić, zanim otworzysz konto osobiste w banku!

Materiał reklamowy zgarnijpremie.pl

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Posiadanie konta może generować wiele kosztów. Zwykle nie są to ogromne sumy, jednak nie warto przepłacać za coś, co można mieć o wiele taniej, lub nawet za darmo. Z takich małych oszczędności, w skali roku może zebrać się bardziej znacząca suma. Dlatego zajrzyj na ranking kont osobistych na Zgarnijpremie.pl i znajdź ofertę dla siebie. Warto sprawdzić nie tylko koszty, ale także możliwości, jakie dają Ci poszczególne konta.

Opłata za prowadzenie konta

To jeden z najistotniejszych parametrów, który pozwala ocenić opłacalność otwarcia konta. W zależności od banku i rodzaju rachunku, ta opłata może wynosić od 0 do nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Warto również uważnie czytać warunki i regulaminy. Często prowadzenie konta jest darmowe tylko pod pewnymi warunkami. Mogą to być np. regularne wpłaty na określoną sumę lub dokonywanie transakcji kartą. Jeśli te wymogi nie zostaną spełnione, bank będzie doliczał dodatkowe opłaty. Dlatego, zanim skorzystasz z jakiejś promocji, koniecznie sprawdź, jakie będą opłaty za prowadzenie konta w Twoim przypadku.

Sprawdź aktualne promocje finansowe w Pekao

Wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą

Istotną kwestią są także opłaty za korzystanie z bankomatów. Praktycznie standardem są już darmowe wypłaty z bankomatów własnych danego banku. Jednak w przypadku korzystania z innych urządzeń, mogą zostać naliczone dodatkowe opłaty. Zwykle jest to kilka złotych lub kilka procent od wypłacanej sumy. Warto to dokładnie sprawdzić. Istotny jest również koszt wypłacania pieniędzy za granicą. Takie sytuacje mogą się zdarzyć np. podczas urlopu lub podróży służbowej. Wypłaty w bankomatach za granicą mogą wiązać się z opłatami rzędu kilkunastu procent podejmowanej kwoty. Jeśli nie chcesz przepłacać, koniecznie porównaj warunki oferowane przez różne banki.

Zakładasz konto osobiste w banku Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Płatności w innej walucie

Osoby, które często podróżują, powinny zwrócić szczególną uwagę, na warunki związane z płatnością w obcej walucie. Warunki oferowane przez banki nie zawsze są korzystne dla osób dokonujących takich transakcji. Dlatego przyjrzyj się regulaminowi i sprawdź, czy bank nalicza sobie w takim przypadku dodatkowe opłaty i prowizje.

Konto oszczędnościowe

Wiele banków oferuje możliwość otworzenia również konta oszczędnościowego. Oprocentowanie na takich kontach zwykle nie jest wysokie, ale czasem warto skorzystać z takiego rozwiązania. Szczególnie w czasach inflacji takie oszczędzanie może, chociaż częściowo ochronić kapitał. Wpłacenie pieniędzy na konto oszczędnościowe nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Masz też stały dostęp do zgromadzonego na nim kapitału. Przelewanie części przychodów na konto oszczędnościowe może też ułatwiać gospodarowanie swoimi środkami.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds