CHANCA PIEDRA tropikalne zioło na senioralne dolegliwości [Liofilizat Phyllanthus niruri]

CHANCA PIEDRA tropikalne zioło na senioralne dolegliwości [Liofilizat Phyllanthus niruri]

Chanca piedra to zioło występujące głównie na obszarze subtropikalnym i tropikalnym m.in. wśród bujnym lasów deszczowych Ameryki Południowej. Jego łacińska nazwa to Phyllanthus niruri, ale ta posiadająca szereg prozdrowotnych zastosowań roślina jest również nazywana niszczycielem kamieni lub wichurą wiatru.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Materiał reklamowy marki ELENA

Budowa i skład biochemiczny Chanca piedra

W budowie pokrój jej liści przypomina delikatne, nieco eliptyczne błony, a drobne kwiaty przybierają barwę jasnożółtą. Chanca piedra jest niedużą rośliną, maksymalnie rośnie na wysokość 60 cm.

Chanca Piedra (Phyllanthus niruri)

W składzie biochemicznym Phyllanthus niruri można znaleźć szereg prozdrowotnych składników, wśród których można wymienić:

  • lignany (m.in. linantynę, nirantynę oraz filantynę),
  • garbniki,
  • terpeny (m.in. limonen i lupeol),
  • flawonoidy (m.in. rutynę, kwercetrol czy kwercetynę),
  • polisacharydy,
  • kwasy: elagowy, galusowy,
  • alkaloidy
  • sterole.

Chanca piedra wielowiekowym remedium na szereg dolegliwości

Chanca piedra lata temu znalazł zastosowanie m.in. w leczeniu takich schorzeń jak: cukrzycy, malarii, żółtaczki, gruźlicy czy też leczenia pęcherzyka żółciowego i kamicy nerkowej. W rejonach swojego wzrostu – lasach deszczowych Ameryki Południowej – jest on głównie stosowany w formie odwarów ze świeżych lub suszonych roślin i stosowany na dolegliwości ginekologiczne i łagodne bóle podbrzusza. Okazuje się, że tak obszerne spektrum działania zostało potwierdzone szeregiem badań, wśród których wymieniono takie działania jak: przeciwzapalne, rozkurczowe, żółcio- i moczopędne oraz przeciwbakteryjne.

Chanca piedra znajduje również zastosowanie dla osób dotkniętych chorobami wątroby. Szereg składników aktywnych wymienionych powyżej wykazuje silne ochronne i hepatotoksyczne na wątrobę. Co więcej, w niezależnych badaniach zostało potwierdzone, że Phyllanthus niruri może hamować aktywność antygenów wirusa zapalenia wątroby typu B, co za tym idzie może zmniejszać w znacznym stopniu rozwój wirusa.

Dla cukrzyków roślina chanca piedra może przynieść korzystne efekty, ze względu poprawę funkcjonowania trzustki i zmniejszenie poziomu cukru we krwi. Jest to indukowane przez hamowanie enzymatycznych szlaków w trakcie trawienia wielocukrów i gromadzenia glukozy. Mnogość substancji czynnych powoduje, że mogą one pomagać w stymulowaniu organizmu do produkowania insuliny i zwiększenia aktywności enzymów wątrobowych.

Suplement w postaci wygodnych liofilizowanych kapsułek

Suplement Chanca piedra w postaci liofilizowanego naparu to produkt polecany dla osób zmagających się wieloma schorzeniami wspomnianymi wyżej, jak również w przypadku wysokiego ciśnienia, cholesterolu, problemem kamicy nerkowej i woreczka żółciowego oraz tym którzy chcą zapobiec tworzeniu się nowych złogów.

Jest on sporządzany według wieloletniej receptury zaczerpniętej z medycyny peruwiańskiej. Proces liofilizacji, polegający na suszeniu zamrożonych substancji, pozwala na zachowanie wszystkich witamin i substancji czynnych, jednocześnie w naturalny sposób konserwując finalny produkt. Wygodne kapsułki są łatwe do połknięcia, nie pozostawiają nieprzyjemnego gorzkiego posmaku wynikające z obecności garbników i nie wymagają zaparzania tak jak świeże lub suszone liście. Zalecane dzienne spożycie to trzy kapsułki dziennie, które odpowiadają mniej więcej 2-3 szklankom klasycznego naparu.

Suplement Chanca piedra w postaci liofilizowanych kapsułek to nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie dla wszystkich, dla których picie gorzkiego naparu jest nieprzyjemne zbyt męczące. Prosta kapsułka sprawdzi się jako wspomaganie leczenia dla osób schorowanych, a proces liofilizacji utwierdzi w przekonaniu, że mamy do czynienia z mikrobiologicznie czystym i wysokiej jakości produktem.

Chansa Piedra od ELENA. ELENA zajmujemy się liofilizacją już od trzech pokoleń. Czerpiąc z rodzinnej tradycji, rozwija produkcję o kolejne produkty. Liofilizaty to produkty najwyższej jakości, a marka ELENA to polska firma znana na całym świecie. 

źródła: Czytelnia Medyczna „Właściwości prozdrowotne Phyllanthus niruri”


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds