Chcesz kupić rower? Zwróć na to uwagę!

Chcesz kupić rower? Zwróć na to uwagę!

Planujesz odpowiednio zadbać o swoją formę? A może jesteś amatorem sportów na świeżym powietrzu? Zbliżająca się coraz śmielej wiosna to czas, gdy wiele osób zaczyna rozglądać się za nowym rowerem. Warto więc poznać najważniejsze informacje na temat doboru odpowiedniego modelu, a także wyposażenia do niego. Poznaj kilka najważniejszych informacji, zanim zdecydujesz się na zakup jednośladu. 

Materiał reklamowy MediaExpert

Rowery damskie i rowery męskie — poznaj najważniejsze informacje

Przeglądając oferty sklepów z rowerami, dostrzec można, że znajdują się w nich naprawdę bardzo zróżnicowane modele. Oczywiście najpopularniejsze są nadal rowery górskie lub szosowe, lecz coraz większym powodzeniem cieszą się typowe rowery miejskie, a nawet nowoczesne odmiany elektryczne. Który z tych rowerów będzie najlepszą propozycją?

Wybierając dla siebie rower, trzeba przede wszystkim określić, jak się będzie go użytkowało. To od sposobu, intensywności i stylu jeżdżenia na rowerze zależeć będzie, jaki typ roweru sprawdzi się najlepiej. Jednoślad, jaki planujesz kupić, powinien być w pełni dostosowany do warunków jego użytkowania. Jeśli twoje podróże w dużej mierze będą bazować na jeździe po asfalcie, dobrze rozejrzeć się za kolarzówką lub rowerem miejskim. Te wyposażone w odpowiednie koła idealnie nadają się do jazdy po twardym podłożu. W przypadku wycieczek poza miasto dobrym rozwiązaniem może być zakup modeli typu cross country, które zapewniają dodatkowa amortyzacje, a bieżnik kół pomaga właściwie odprowadzić piasek i błoto. Interesuje cię możliwie najniższa cena? Poszczególni dostawcy oferują tanie rowery miejskie, rowery elektryczne i rowery do dalekich podróży, które z pewnością spełnią twoje oczekiwania.

Sprzęt do długich podróży — obowiązkowe wyposażenie rowerzysty

Kupując rower, koniecznie trzeba pamiętać o tym, aby razem z nim nabyć szereg dodatkowych akcesoriów, które nie tylko będą uprzyjemniały jazdę, lecz również zapewniały większe bezpieczeństwo. Podstawą w tym wypadku jest oczywiście oświetlenie, które według przepisów jest obowiązkowe dla każdego roweru. Drugim bardzo ważnym, choć już nieobowiązkowym dodatkiem jest kask. Mimo że przepisy nie obligują nas do jego posiadania, to jednak zdecydowanie warto go mieć, aby zapewnić sobie maksymalne bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Bez względu na to, czy twoja jazda na rowerze to kwestia kilku minut, aby dojechać do pracy, czy dalekosiężne podróże — jednym z kluczowych elementów, bez którego nie możesz wyruszyć, jest kask. Ten zapewni ci ochronę głowy podczas ewentualnego wypadku lub utracenia równowagi w trakcie jazdy. Nie bagatelizuj go i dobierz gadżet tak, by spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa.

Jakie dodatkowe wyposażenie powinien mieć nowy rower?

Oprócz tych dwóch podstawowych elementów wyposażenia rowerzysty warto rozważyć zakup takich dodatków jak dzwonek, sakwy do przechowywania rzeczy, błotników, jeśli rower nie jest w nie wyposażony od początku, a także lusterek wstecznych, które ułatwią poruszanie się rowerem po mieście. W wielu rowerach miejskich możesz znaleźć koszyk zamocowany z przodu, który pozwoli ci na przewiezienie drobnych zakupów.

Podczas doboru roweru dla ciebie lub osoby bliskiej kieruj się przede wszystkim użytkowaniem sprzętu. Dobierz jednoślad tak, by ułatwiał jazdę i zapewniał maksymalny poziom bezpieczeństwa. Nigdy nie zapominaj o dodatkowych akcesoriach, które powinny znajdować się w stałym wyposażeniu prawdziwego kolarza.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds