Czy kurtka puchowa będzie dobra dla seniora?

Czy kurtka puchowa będzie dobra dla seniora?

Jesień i zima w polskim klimacie potrafią nieźle dać w kość. Silny wiatr, mróz, deszcz i śnieg wymagają dostosowania garderoby do panujących warunków. Dotyczy to także seniorów, którzy są jednocześnie bardziej narażeni na różnego rodzaju infekcje. Ciepła odzież powinna być przy tym wygodna i uniwersalna. Jak się tu sprawdzi kurtka puchowa?

Ochrona przed wilgocią i niską temperaturą

Osoby starsze mogą odczuwać temperaturę nieco inaczej niż w latach młodości. I nie jest to wcale stereotyp. Z wiekiem ubywa tkanki tłuszczowej, naczynia krwionośne stają się mniej elastyczne, a krążenie krwi jest słabsze. To wszystko, w połączeniu z mniejszą aktywnością fizyczną sprawia, że seniorzy szybciej marzną i dotkliwiej odczuwają skutki zimna. Z tego względu wymagają specjalnej ochrony przed mrozem. Kurtki puchowe, jak wiadomo, są zaś bardzo ciepłe. Dzięki specjalnemu wypełnieniu (może być to włókno syntetyczne lub naturalny puch) skutecznie izolują ciało od niskich temperatur i zapobiegają ochłodzeniu organizmu. Kurtki tego typu zazwyczaj są również wiatroszczelne oraz wodoodporne, co jeszcze bardziej zwiększa ich użyteczność. Najlepszym przykładem są kurtki puchowe dostępne w sklepie e-horyzont.pl: https://www.e-horyzont.pl/kobieta/kurtki-damskie/kurtki-puchowe-damskie.html. Zastosowane w nich nowoczesne rozwiązania sprawiają, że senior będzie czuł przyjemne ciepło. Co ważne, kurtki puchowe – dzięki specjalnym, oddychającym tkaninom – zostały zaprojektowane w ten sposób, żeby zapobiec poceniu i przegrzaniu.

Komfort i atrakcyjny wygląd – czy to możliwe?

Odpowiednia kurtka zimowa dla seniora powinna być nie tylko ciepła i wygodna, ale również atrakcyjna. A dzięki temu, że w sklepie e-horyzont.pl jest duży wybór kurtek w różnych krojach, na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. W przypadku pań, warto zwrócić uwagę choćby na płaszcze puchowe. Dłuższy fason jest obecnie bardzo modny, a także jeszcze skuteczniej zabezpieczy przed chłodem. Kurtki puchowe sprawdzą się przy każdych, nawet ekstremalnych warunkach pogodowych. Będą idealnym wyborem zarówno podczas spaceru po mieście, jak i podczas uprawiania sportu (idealne dla aktywnych seniorów). Na jakie udogodnienia w kurtce warto jeszcze zwrócić uwagę?

  • kaptur, który ochroni głowę przed deszczem
  • kieszenie, do których można schować dłonie
  • ściągacze przy rękawach, które zabezpieczą przed mrozem.
  • dłuższy fason – minimalizuje ryzyko przewiania pleców.

W takiej kurtce każdy senior będzie się czuł komfortowo i bezpiecznie.

Obuwie dla seniora – fasony idealne na chłody

Podczas jesienno-zimowych zakupów należy zwrócić szczególną uwagę na obuwie. Zimą, chodniki często są skute lodem, więc łatwo o poślizgnięcie. Zdarza się, że seniorzy z tego powodu rezygnują ze spacerów, co może negatywnie odbić się na ich zdrowiu i samopoczuciu. Osoby starsze są bardziej narażone na złamania i zwichnięcia kończyn, a przy tym ich kości zrastają się w znacznie wolniejszym tempie. Czym więc powinien kierować się senior podczas kupna zimowych butów?

  • podeszwa musi być antypoślizgowa
  • wodoodporny materiał (dobry będzie np. zamsz)
  • ocieplenie zapewniające odpowiednią wentylację
  • podeszwa gwarantująca amortyzację (jeszcze większy komfort)
  • długość za kostkę (ważna dla stabilności).

Wszystkie te cechy posiadają buty trekkingowe, które można znaleźć tutaj: https://www.e-horyzont.pl/buty/buty-meskie/buty-gorskie-i-trekkingowe-meskie.html. Obuwie trekkingowe zabezpieczy seniora przed zimowymi niebezpieczeństwami, a w połączeniu z kurtką puchową będzie stanowił idealny strój na chłodne dni.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds