Jeszcze więcej Jazzu nad Odrą

Jeszcze więcej Jazzu nad Odrą

Już za kilka dni zaczyna się Jazz nad Odrą.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Koncerty

Koncerty w plenerze i w salach. Te ważniejsze, jak gala odbędą się w Teatrze Polskim na Zapolskiej. Biletowane będą także koncerty w Imparcie zarówna w sali jak i na Scenie na Podwórku. Za to na Placu Społecznym przed Impartem za darmo posłuchacie muzyki.

Wydarzeń i cykli jazzowych we Wrocławiu sporo. Jednak to Jazz nad Odrą ma miejsce przewodnie. Wprawdzie Jazztopad w Narodowym Forum Muzyki ściąga, może i lepsze zespoły muzyki improwizowanej, to jednak miejscem, gdzie młode zespoły mogą pokazać się, mogą zaistnieć, jest Jazz nad Odrą. Zjeżdżają więc nad Odrę dziennikarze muzyczni i młodzi wykonawcy, by wspólnie się poznać, by zaistnieć na rynku, by dzielić się doznaniami. Dla muzyków ważniejsza jest obecność i wspólne poznawanie się niż wysokość nagród. Dla młodych wykonawców ten festiwal jest trampoliną do sukcesów scenicznych w przyszłości.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Program Jazzu nad Odrą

Teoretycznie przeczytacie, że od środy 15 września zacznie się 57 edycja tego najstarszego w Polsce festiwalu muzyki improwizowanej.

Program festiwalu znajdziecie  tutaj

Muzykowanie nad Odrą zaczyna się już 14 września koncertem „Ladies first”.  Na Scenie na Podwórku w Imparcie wystąpią Kasia Pietrzko Trio i w drugim secie Zawartko/Piasecki.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

„Wagabunda”

Duet Zawartko/Piasecki będzie promował swoją nową płytę „Wagabunda”. Płyta powstała z inspiracji muzyką zasłyszaną podczas zagranicznych wojaży, stąd tytuł. Duet wystąpi w pięcioosobowym towarzystwie multiinstrumentalistów. Więcej informacji znajdziecie w programie koncertu.

Patronat medialny Patronat medialny Łódzkie Senioralia

Fotografia jazzowa

nad Odrą

Jazz nad Odrą fot© Jerzy Dudzik

Od dawna koncerty jazzowe gromadzą fotografów. Kolorowe światła sceny, błyszczące instrumenty dziwne odbicia i błyski powodują, że to właśnie na koncertach jazzowych udaje się wykonać ciekawe obrazki. W czasie koncertów filharmoników ubranych we fraki jest raczej sztywno. Tymczasem na jazzowych koncertach albo na jam session jest więcej luzu i bliższy kontakt. Dlatego też fotografia muzyczna znalazła się w programie Jazzu nad Odrą. Wernisaż wystawy MK Jazz Foto odbędzie się 15 września w Imparcie o 16:33. Kuratorem wystawy jest Lech Basel, świetny fotograf jazzowy.

W plenerze

Oczywiście jak co roku będą koncerty  na Placu Społecznym. Przez 3 ostatnie festiwalowe dni będziecie mogli sobie posłuchać, a może także potańczyć w rytmie jazzu. Zaprezentują się także tegoroczni laureaci.

Oczywiście teraz trzeba pamiętać o ograniczeniach sanitarnych, dlatego organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie. Śledźcie strony festiwalowe i komunikaty i bawcie się jazzowo tej jesieni we Wrocławiu.

Kuracjusz i utracjusz w kurorcie

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds