Turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Co warto o nich wiedzieć?

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem. Co warto o nich wiedzieć?

Turnusy rehabilitacyjne organizowane są w całej Polsce – w tym także nad morzem. Kierowane są na nie osoby o różnych potrzebach zdrowotnych. W wyjeździe mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne, chore przewlekle lub walczące o sprawność po przebytym urazie. Ośrodki rehabilitacyjne dostosowują ofertę zabiegów do potrzeb swoich pacjentów. Obok profesjonalnego leczenia zapewniają terapię społeczną, dzięki której pacjent może cieszyć się lepszym samopoczuciem. Co warto wiedzieć o turnusach rehabilitacyjnych?

Infrastruktura i kadra w ośrodku rehabilitacyjnym

Przebieg turnusu rehabilitacyjnego jest zwykle zaplanowany i przebiega według ustalonego harmonogramu. Jeszcze przed wyjazdem i opłaceniem pobytu, pacjent może sprawdzić ofertę zabiegów oraz dodatkowych aktywności, które czekają go po przybyciu na miejsce. Dlatego tak istotny jest dobór odpowiedniego miejsca rehabilitacji. Pod uwagę należy wziąć lokalizację ośrodka oraz jego infrastrukturę. Atrakcyjne położenie obiektu pozwoli na urozmaicenie czasu wolnego między zabiegami. Pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym nad morzem pozwala korzystać z rozmaitych aktywności podczas leczenia. Obok wycieczek rowerowych na promenadzie, pacjenci będą mogli skorzystać z uroków plaży, czy wybrać się na rejs statkiem. Nadmorskie powietrze będzie z kolei świetne dla osób zmagających się z problemami z układem oddechowym. Obecny w nim jod łagodzi stany zapalne w oskrzelach i zmniejsza reaktywność na alergeny.

Przed wyjazdem do ośrodka rehabilitacyjnego warto upewnić się także, jakie schorzenia leczone są w ramach rehabilitacji oraz czy personel posiada odpowiednie kompetencje do pracy z pacjentami o określonych potrzebach. Dobrze, jeśli poza doświadczonymi fizjoterapeutami w ośrodku pracuje dietetyk. Konieczne jest także sprawdzenie oferty wyżywienia, która zwykle wliczona jest w podstawową cenę turnusu rehabilitacyjnego.

Szukasz turnusów rehablitacyjnych? Odwiedź: https://www.all-tourist.pl/

Terapia społeczna na równi z medyczną

Ważnym atutem turnusów rehabilitacyjnych jest możliwość połączenia terapii medycznej ze społeczną. Osoby walczące o zdrowie przebywają w grupie i biorą udział w licznych integracjach. Proponowane są im wspólne wycieczki, grille lub zabawy taneczne. W przerwie od zabiegów udostępnia się im boiska, baseny kąpielowe lub organizuje wycieczki rowerowe. W przypadku osób wypoczywających nad morzem możliwe jest także zorganizowanie odwiedzin w latarni morskiej, czy rejsu statkiem. Integracja z pozostałymi uczestnikami turnusu przekłada się na lepsze samopoczucie pacjentów. Warto pamiętać, że dobry stan psychiczny wzmacnia efekt terapeutyczny rehabilitacji, czego dowodzą liczne badania.

Zabiegi wykonywane podczas turnusu

Pacjenci biorący udział w wyjeździe rehabilitacyjnym mogą liczyć na bogatą ofertę zabiegów, która dostosowywana jest do ich potrzeb zdrowotnych. W zależności od wybranego ośrodka, cena turnusu może obejmować nawet kilkanaście różnych zabiegów na ciało. Pakiet podstawowy można poszerzyć o dodatkowe formy terapii, które wspierać będą powrót do zdrowia. Jest tak w przypadku turnusów rehabilitacyjnych nad morzem organizowanych przez All-Tourist. Jakie zabiegi oferowane są pacjentom?

Uczestnicy 14-dniowego turnusu poddawani są laseroterapii i krioterapii. Wykonuje im się inhalacje, masaże próżniowe oraz magnetostymulacje. Pacjenci biorą udział w zajęciach na basenie, naświetlaniach IR oraz zabiegach przeprowadzanych za pomocą ultradźwięków. Mogą udać się na marsz z kijkami lub skorzystać z masażu w fotelu masującym. Po wniesieniu dodatkowej opłaty możliwe jest poszerzenie oferty proponowanych zabiegów. Wówczas pacjenci poddawani są m.in. hipoterapii, drenażowi limfatycznemu BOA, czy okładom fango – zgodnie z dokonanym wyborem.

Udział w turnusie rehabilitacyjnym przynosi korzyści dla sfery psychicznej i fizycznej. Poza licznymi zabiegami wspierającymi odzyskanie sprawności, wyjazd poprawia samopoczucie pacjenta, dzięki integracji społecznej. Rehabilitacja połączona z wypoczynkiem to istotny element leczenia, dlatego dobór ośrodka zapewniającego kompleksową troskę o zdrowie jest niezwykle istotny.

Zobacz także: https://multiholiday.pl/turnusy-rehabilitacyjne-nad-morzem-troska-o-zdrowie-polaczona-z-wypoczynkiem/

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds