Dni Seniora – Wrocław 2014

Dni Seniora – Wrocław 2014

Kolejna edycja wrocławskich Dni Seniora już za nami. Dzięki dobrej organizacji – za którą odpowiadało Wrocławskie Centrum Seniora i jego partnerzy – i szerokiemu wachlarzowi atrakcji tych dwanaście dni upłynęło we wspaniałej atmosferze.

 

Kiedy 19 września przez Rynek przemaszerowało ponad 1,5 tys. seniorów w kolorowych kapeluszach, było wiadomo, że ta edycja Dni Seniora będzie absolutnie wyjątkowa. Przecież żadne z dotychczasowych obchodów nie rozpoczęły się od próby pobicia rekordu Guinessa. Co więcej – próby zakończonej sukcesem. Był to z pewnością najbardziej spektakularny, choć nie jedyny rekord ustanowiony podczas tegorocznych Dni Seniora. Targi Senioralne, które odbyły się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia, zgromadziły ponad pięćdziesięciu wystawców, a ci swą różnorodną ofertą przyciągnęli kilka tysięcy seniorów. Wyrazy uznania należą się także Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej i Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz jej filiom – tu również było w czym wybierać. Kolejny rekord ustanowili uczestnicy III Przeglądu Amatorskich Chórów Senioralnych – nagrodzono aż siedem chórów!

Oczywiście to nie rekordy, nie liczby, nie statystyki są najważniejsze – najważniejsza była dobra zabawa, a tej podczas święta wrocławskich seniorów z pewnością nie brakowało. Dla miłośników kultury zorganizowano Przegląd Małych Form Teatralnych i Kabaretów SENIOR ART 2014, trzydniowy Festiwal Filmowy „SI SEÑOR” w Kinie Nowe Horyzonty, Bal Seniora (w tym roku pod hasłem „Szalone lata sześćdziesiąte”), liczne koncerty, m.in. Alicji Majewskiej, Włodzimierza Korcza i Jerzego Połomskiego. Warto wspomnieć także o wyprawie statkiem po Odrze i o tym, że gość specjalny – Kabaret Elita – zadbał o to, by rejs przypominał pewien niezwykle popularny film w reżyserii Marka Piwowskiego…

Miłośnicy sportu i współzawodnictwa mogli się zmierzyć podczas Senioriady – Igrzysk Seniorów oraz Memoriady – treningu pamięci. Podczas gdy panowie koncentrowali się na sportowych wyzwaniach i rywalizacji, panie chętnie zaglądały też na warsztaty kosmetyczne, gdzie zgłębiały tajniki pielęgnowania skóry dojrzałej. Wiadomo, że w zdrowym (i zadbanym!) ciele zdrowy duch. Na brak zainteresowania nie narzekały więc również wszelkie wydarzenia związane z tematyką zdrowia – wykłady, warsztaty, porady specjalistów, badania. „Akademia Zdrowia Seniora” przyciągnęła wielu zainteresowanych.

Dni Seniora – Wrocław 2014 to ponad 150 wydarzeń. Żadne słowa nie będą w stanie oddać energii, zaangażowania, ciepła i serdeczności, jaką można było odczuć podczas tych chwil, a żadna gazeta nie będzie w stanie tego pomieścić. Zapraszamy na fotorelację, ponoć jedno zdjęcie potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów.

Źródło: Czerwony Portfelik Senior, wydanie: Wrocław listopad-grudzień 2014

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds