Gazeta Senior kwietniowy numer

Wiosna budzi nas do życia, ale do pełni życia potrzebujemy pełni zdrowia, dlatego kwietniowy numer „Gazety Senior” poświęciliśmy najważniejszym kwestiom pozwalającym cieszyć się aktywną i zdrową emeryturą. W tym wydaniu znajdziecie mnóstwo konkretnych porad i wskazówek do zastosowania od zaraz oraz garść motywacji i dobrych przykładów. Mamy nadzieję, że takie wiosenne kompendium pozwoli Wam z aktualną wiedzą i energią ruszyć w świat na miarę swoich indywidualnych możliwości.

Po raz kolejny gościmy na okładce pisarkę Barbarę Czaykowską-Kłoś, która przygotowuje się do wydania drugiej części „Historii kuchennych”. Ta autorka w wyjątkowy sposób opowiada o … jedzeniu.

Zdrowa Wiosna

W tym numerze poznacie również 10 zasad zdrowego żywienia seniorów. Publikujemy najnowszą piramidę żywienia i aktywności, którą opracowali naukowcy specjalnie na potrzeb osób starszych. To bardzo konkretne i proste wskazówki. Gorąco polecamy wdrożyć je w życie!

Zapraszamy również do poznania 10 obszarów decydujących o długim życiu. Okazuje się, że geny są mocno przereklamowane, możemy wziąć sprawy w swoje ręce! Zdrowie to pojęcie pojemne, obok psyche i physis, wpływ na nie ma m.in. nasz dom. Jak dostosować mieszkanie do potrzeb seniora, aby było bezpieczne, sprzyjało naszemu zdrowiu i nie było źródłem dodatkowego stresu.

Reklama Reklama PolisyTravel

Wywiad z psychologiem

Piotr Łącki, podróżnik, psycholog, autor książki „Żyj pełnią życia, czyli jak utrzymać sprawność fizyczną, umysłową i cieszyć się życiem w wieku 60+” dzieli się ciekawostkami z podróży do Meksyku i zaprasza do swojego nowego projektu psychologdlaseniora.pl

Reklama Reklama SU Bałtyk

Głosem Seniorów

Maria Orwat w swoim materiale stara się zrozumieć Alzheimera, Andrzej Wasilewski zachęca do umeblowania swojego świata, ale samodzielnie, Jerzy Dudzik snuje rozważania o diecie, a Joanna Ciechanowska-Barnuś – głos Seniory – zachęca i bawi.

Opieka

W numerze znajdziecie sporo materiałów poruszających kwestie opieki nad seniorami. Z jednej strony potrzebujemy
wsparcia dla bliskich, z drugiej każde wsparcie pomaga opiekunowi. Cieszą nowe rozwiązania w tych obszarach.

I wiele, wiele innych ciekawych informacji.

Jeżeli chcecie czytać „Gazetę Senior” w wersji drukowanej, miesięcznik jest dostępny w płatnej prenumeracie za pośrednictwem Poczty Polskiej, którą można zamówić w każdym urzędzie pocztowym lub na stronie internetowej poczty polskiej: prenumerata.poczta-polska.pl. Natomiast e-wydanie każdego numeru znajdziecie w naszym Archiwum wydań Zapraszam także na portal GazetaSenior.pl, gdzie codziennie publikujemy dodatkowe, interesujące treści.

Gazety Senior kwietniowy numer (4/2019) okładka

Gazety Senior kwietniowy numer

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds