Dni Seniora – Wrocław 2020. KONKURSY. Zapowiedź wydarzeń!

Dni Seniora – Wrocław 2020. KONKURSY. Zapowiedź wydarzeń!

„Dni Seniora – Wrocław 2020” planowane są w pierwszej połowie września i będzie to bogaty cykl wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Dolnego Śląska. Mimo wyjątkowej sytuacji wynikającej z COVID-19, zaplanowane zostało wspólne świętowanie pod nazwą „Rewia Parasoli”, które odbędzie się 7 września. Zamiast tradycyjnego zdobienia, marszu kapeluszy i Kapeluszowego Rekordu Polski organizowany będzie konkurs na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę.

KONKURSY. Dni Seniora Wrocław 2020 

– W tym roku zmieniamy nieco formułę Dni Seniora. W dniu inauguracji w miejsce korowodu barwnych kapeluszy planujemy Rewię Parasoli. Mam nadzieję, że udekorowane, oryginalne i artystyczne parasole zachęcą seniorów do twórczego podejścia do udziału w konkursie. Będą cieszyć oko, a jednocześnie pozwolą nam zachować dystans społeczny – mówi Robert Pawliszko zastępca dyrektora WCRS. Zapraszamy do twórczego zdobienia parasoli! Ocenimy oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Zdjęcia ozdobionych artystycznie parasoli i maseczek należy przesłać e-mailem do 1 września. Szczegółowe informacje o konkursie są umieszczone na stronie internetowej TUTAJ.

Drugim konkursem, oprócz kreatywnie ozdobionego parasola, jest konkurs na oryginalnie ozdobioną maseczkę, która w tym przypadku nie ma spełniać roli ochronnej, a jedynie estetyczną i artystyczną. – Wykonując artystyczne maseczki chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na estetyczny akcent i oswoić trud związany z obowiązkiem noszenia maseczek – podkreśla Robert Pawliszko. Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

W tym trudnym czasie wyszliśmy także naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów i proponujemy konkurs, który daje możliwość zaprezentowania przez nich wielu tematów, uzdolnień i umiejętności. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym e-Covidowym Festiwalu Aktywności Senioralnej pt. ,,PandemikART – 2020’’, prace można nadsyłać do 10 września w 7 z różnych obszarów. Szczegóły pod linkiem TUTAJ. Na zakończenie planowane jest zorganizowanie wystawy z nadesłanych i nagrodzonych i wyróżnionych prac w ramach tego konkursu.

Reklama Reklama PolisyTravel

Dni Seniora Wrocław 2020 moc atrakcji w terenie oraz online

„Dni Seniora” to także inne atrakcje spośród których warto wymienić m.in.: turnieje sportowe, nordic walking, wycieczki piesze i rowerowe, rajd terenowy, wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne, bezpłatne badania i porady zdrowotne oraz różnorodne zajęcia online. Pojedyncze spotkania odbędą się w Przestrzeni Trzeciego Wieku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych, na te zajęcia będą obowiązywały wcześniejsze zapisy. W harmonogramie będą także specjalne oferty Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, które są alternatywą dla odbywających się corocznie Targów Senioralnych.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wrocławskich seniorów organizatorzy proszą o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę możliwości wprowadzania zmian w harmonogramie wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej. O zmianach WCRS będzie na bieżąco informować. 

Fot. Andrzej Rokosz


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Podróże w pandemii według seniorów z Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds