Dni Seniora – Wrocław 2020. KONKURSY. Zapowiedź wydarzeń!

Dni Seniora – Wrocław 2020. KONKURSY. Zapowiedź wydarzeń!

„Dni Seniora – Wrocław 2020” planowane są w pierwszej połowie września i będzie to bogaty cykl wydarzeń dedykowanych najstarszym mieszkańcom Dolnego Śląska. Mimo wyjątkowej sytuacji wynikającej z COVID-19, zaplanowane zostało wspólne świętowanie pod nazwą „Rewia Parasoli”, które odbędzie się 7 września. Zamiast tradycyjnego zdobienia, marszu kapeluszy i Kapeluszowego Rekordu Polski organizowany będzie konkurs na fantazyjnie przyozdobiony parasol i artystycznie ozdobioną maseczkę.

KONKURSY. Dni Seniora Wrocław 2020 

– W tym roku zmieniamy nieco formułę Dni Seniora. W dniu inauguracji w miejsce korowodu barwnych kapeluszy planujemy Rewię Parasoli. Mam nadzieję, że udekorowane, oryginalne i artystyczne parasole zachęcą seniorów do twórczego podejścia do udziału w konkursie. Będą cieszyć oko, a jednocześnie pozwolą nam zachować dystans społeczny – mówi Robert Pawliszko zastępca dyrektora WCRS. Zapraszamy do twórczego zdobienia parasoli! Ocenimy oryginalność, kreatywność, pomysłowość i sposób wykonania. Zdjęcia ozdobionych artystycznie parasoli i maseczek należy przesłać e-mailem do 1 września. Szczegółowe informacje o konkursie są umieszczone na stronie internetowej TUTAJ.

Drugim konkursem, oprócz kreatywnie ozdobionego parasola, jest konkurs na oryginalnie ozdobioną maseczkę, która w tym przypadku nie ma spełniać roli ochronnej, a jedynie estetyczną i artystyczną. – Wykonując artystyczne maseczki chcemy w ten sposób zwrócić uwagę na estetyczny akcent i oswoić trud związany z obowiązkiem noszenia maseczek – podkreśla Robert Pawliszko. Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

W tym trudnym czasie wyszliśmy także naprzeciw oczekiwaniom naszych seniorów i proponujemy konkurs, który daje możliwość zaprezentowania przez nich wielu tematów, uzdolnień i umiejętności. Zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym e-Covidowym Festiwalu Aktywności Senioralnej pt. ,,PandemikART – 2020’’, prace można nadsyłać do 10 września w 7 z różnych obszarów. Szczegóły pod linkiem TUTAJ. Na zakończenie planowane jest zorganizowanie wystawy z nadesłanych i nagrodzonych i wyróżnionych prac w ramach tego konkursu.

Dni Seniora Wrocław 2020 moc atrakcji w terenie oraz online

„Dni Seniora” to także inne atrakcje spośród których warto wymienić m.in.: turnieje sportowe, nordic walking, wycieczki piesze i rowerowe, rajd terenowy, wydarzenia kulturalne, warsztaty edukacyjne, bezpłatne badania i porady zdrowotne oraz różnorodne zajęcia online. Pojedyncze spotkania odbędą się w Przestrzeni Trzeciego Wieku z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych, na te zajęcia będą obowiązywały wcześniejsze zapisy. W harmonogramie będą także specjalne oferty Partnerów Wrocławskiej Karty Seniora, które są alternatywą dla odbywających się corocznie Targów Senioralnych.

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie wrocławskich seniorów organizatorzy proszą o wyrozumiałość i wzięcie pod uwagę możliwości wprowadzania zmian w harmonogramie wynikających z aktualnej sytuacji epidemicznej. O zmianach WCRS będzie na bieżąco informować. 

Fot. Andrzej Rokosz


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Podróże w pandemii według seniorów z Wrocławskiego Centrum Seniora

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.