Dni Seniora – Wrocław 2021. Zapowiedź wydarzeń!

Dni Seniora – Wrocław 2021. Zapowiedź wydarzeń!

Dni seniora – Wrocław 2021 rozpoczną się uroczystą inauguracją 8 września br. Już od godz. 10.00 na Rynku (Plac Gołębi) seniorzy rozpoczną taniec w kręgu i prezentację kapeluszy oraz strojów różnych regionów i kultur, które samodzielnie zaaranżują na tę okazję. Te wyjątkowe stroje to zadanie w ramach jednego z czterech konkursów, które towarzyszą dniom seniora w tym roku. A jakie jeszcze atrakcje czekają na seniorów w tym roku? 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

O godzinie 11.00 8 września br. rozpocznie się na scenie uroczysta Inauguracja z udziałem Jacka Sutryka, Prezydenta Wrocławia oraz Senioralnej Pary Królewskiej. Całość poprowadzi Jerzy Skoczylas, który od kilku lat odnajduje się w roli konferansjera i wodzireja tego wydarzenia. Będziemy to okazja do wysłuchania wystąpienia Prezydenta, który przekaże klucze do bram miasta seniorom, symbolicznie wręczając je Parze Królewskiej.

Wręczenie wyróżnień i nagród

Od czasu powołania we Wrocławiu wyróżnienia „Przyjaciel Seniorów” oraz „Miejsc Przyjaznych Seniorom” inauguracja jest także okazją do wręczenia nagród i zaprezentowania laureatów. Także uczestnicy konkursu na najciekawszą stylizację zostaną uhonorowani podczas gromadnej inauguracji. Nie zabraknie międzypokoleniowego akcentu, gdyż Dniom Seniora we Wrocławiu od paru lat przyglądają się dzieci, dlatego i dla nich nie zabraknie atrakcji. Nagrody otrzymają najmłodsi biorących udział w konkursie plastycznym „Żyj zdrowo – międzypokoleniowo. Zaszczep się!”
A w samo południu rozpocznie się koncert Felicjana Andrzejczaka z Zespołem, który zaprosi seniorów do wspólnej zabawy przy utworach m.in. Budki Suflera.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Udział w Dniach Seniora Wrocław 2021

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wstęp na zaproszenie, które czekają  na seniorów do odbioru 6 i 7 września w siedzibie Wrocławskiego Centrum Seniora, pl. Dominikański 6 oraz w Przestrzeni Trzeciego Wieku, pl. Solidarności 1/3/5, pokój nr 318.

Reklama Reklama PolisyTravel

Dni Seniora – Wrocław 2021

W ramach Wrocławskich Dni Seniora, w tym roku odbędzie się ponad 100 różnorodnych wydarzeń w obszarze kultury, edukacji, zdrowia, sportu i rekreacji, m.in. warsztaty, spotkania i prelekcje we Wrocławskim Centrum Seniora oraz Przestrzeni Trzeciego Wieku, w Centrach Aktywności Lokalnej, w klubach seniora, w muzeach i kinach. Ponadto rajdy terenowe, festyny i wycieczki, Przeglądy Twórczości Senioralnej (występy chórów, kabaretów), konkursy, bezpłatne konsultacje i badania. Wydarzenia potrwają od 8 września do 10 października br.

Gazeta Senior objęła wydarzenia patronatem medialnym. Serdecznie zapraszamy i życzymy udanej zabawy!

Może Cię zainteresować:

KONKURSY dla seniorów z całego kraju. Dni Seniora – Wrocław 2021

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds