Na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC i OC

Na jakie czynniki zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie AC i OC

Decyzja o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego w którym ubezpieczymy nasz samochód nie powinna być kwestią przypadku. Powinniśmy zwrócić uwagę na wiele kwestii, zanim podpiszemy umowę z daną firmą – zarówno na ubezpieczenie OC, jak i AC. O jakich mowa? Podpowiadamy.

Ubezpieczenie AC – jakie czynniki brać pod uwagę

Bardzo ważne jest to, aby przed podjęciem decyzji o współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym ściśle sprecyzować swoje potrzeby. To znacznie ułatwi nam wybór właściwej firmy. Jednym z najważniejszych czynników, jakie powinniśmy zweryfikować są ogólne warunki ubezpieczenia, a mianowicie OWU AC. Ważne jest to, aby wziąć pod lupę kilka, aby mieć rozeznanie. Pamiętajmy o tym, że w każdym towarzystwie mogą być one inne.

Nie bez znaczenia pozostaje także to, aby sprawdzić, jakie obowiązki względem nas, jako klientów ma dana firma oraz jaka suma ubezpieczenia wchodzi w rachubę. Zweryfikujmy dokładnie to, jakie zdarzenia obejmuje dana polisa i to, jaki jest nasz udział własny. Spójrzmy na to czy jest on zastrzeżony i jeśli rzeczywiście tak jest, to w jakiej wysokości. Nie bez znaczenia pozostaje także poziom minimalnej wartości szkody. Sprawdźmy poniżej której towarzystwo nie będzie miało obowiązku wypłaty świadczenia. Ważne są również zasady na jakich prowadzone są rozliczenia kosztów naprawy auta, jakie zostało objęte ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie OC – co zweryfikować?

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych reguluje polisę OC, ale nie oznacza to, że nie powinniśmy dokładnie sprawdzić warunków na podstawie których zawieramy umową z danym ubezpieczycielem. Pamiętajmy o tym, aby sprawdzić koszty polisy ponieważ w zależności od firmy, mogą różnić się od siebie w znaczny sposób. Niektóre z nich w ramach polisy OC oferują np. atrakcyjne zniżki na AC albo też zapewniają dodatkowe ubezpieczenia w cenie lub za niewielką dopłatą. Sprawdźmy to, ponieważ często warto jest skorzystać z tego rodzaju udogodnień.

Na drodze do wyboru korzystnych polis zarówno w zakresie ubezpieczenia OC, jak i ubezpieczenia AC warto jest skorzystać narzędzia jakim jest internetowa porównywarka OC i AC np. KioskPolis. Z jej pomocą można porównać oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych w jednym momencie, a co za tym idzie, zaoszczędzić bardzo dużo czasu. Weryfikując poszczególne dane mamy szansę wybrać ofertę skrojoną na miarę naszych potrzeb oraz oczekiwań.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds