Seniorze, zmieniaj swoje MIASTO. Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty

Seniorze, zmieniaj swoje MIASTO. Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty

Chcą zachęcić seniorów do większej aktywności w mieście. We Wrocławiu wystartował projekt „Dojrzała partycypacja”. Wrocławski Budżet Obywatelski, Mikrogranty, konsultacje społeczne, inicjatywy lokalne…

Dojrzała partycypacja we Wrocławiu

We Wrocławiu istnieje wiele sposobów na to, żeby brać czynny udział w życiu miasta i działać na rzecz swojego otoczenia. Jednak osoby starsze korzystają z tych okazji rzadziej niż inne grupy społeczne. Dlaczego tak jest i co zrobić, żeby było inaczej? Lokalne Stowarzyszenie Żółty Parasol poszuka odpowiedzi na te pytania podczas realizacji projektu „Dojrzała partycypacja – warsztaty i mentoring dla seniorów”. Postara się też zwiększyć udział osób starszych w istniejących programach skierowanych do mieszkańców.

Warsztaty, szkolenia, motywacja

W ramach projektu do grudnia bieżącego roku zostanie zorganizowanych aż 20 bezpłatnych szkoleń i warsztatów, które pozwolą seniorom zdobyć nowe umiejętności i ośmielić ich do działania, a przy okazji przyjemnie spędzić czas. Zajęcia rozpoczną się już w lipcu – na pierwszy ogień pójdą warsztaty komputerowe i liderskie oraz motywacyjne. Właśnie ruszyły zapisy. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Stowarzyszenia TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres senior@zoltyparasol.org, a szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 530 239 756 (w godz. 9.00-17.00).

Więcej ciekawych informacji dla seniorów z Wrocławia znajdziesz w zakładce Wrocław na Gazeta Senior.pl TUTAJ

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Redakcja
Kategorie
Udostępnij