Seniorze, zmieniaj swoje MIASTO. Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty

Seniorze, zmieniaj swoje MIASTO. Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty

Chcą zachęcić seniorów do większej aktywności w mieście. We Wrocławiu wystartował projekt „Dojrzała partycypacja”. Wrocławski Budżet Obywatelski, Mikrogranty, konsultacje społeczne, inicjatywy lokalne…

Dojrzała partycypacja we Wrocławiu

We Wrocławiu istnieje wiele sposobów na to, żeby brać czynny udział w życiu miasta i działać na rzecz swojego otoczenia. Jednak osoby starsze korzystają z tych okazji rzadziej niż inne grupy społeczne. Dlaczego tak jest i co zrobić, żeby było inaczej? Lokalne Stowarzyszenie Żółty Parasol poszuka odpowiedzi na te pytania podczas realizacji projektu „Dojrzała partycypacja – warsztaty i mentoring dla seniorów”. Postara się też zwiększyć udział osób starszych w istniejących programach skierowanych do mieszkańców.

Warsztaty, szkolenia, motywacja

W ramach projektu do grudnia bieżącego roku zostanie zorganizowanych aż 20 bezpłatnych szkoleń i warsztatów, które pozwolą seniorom zdobyć nowe umiejętności i ośmielić ich do działania, a przy okazji przyjemnie spędzić czas. Zajęcia rozpoczną się już w lipcu – na pierwszy ogień pójdą warsztaty komputerowe i liderskie oraz motywacyjne. Właśnie ruszyły zapisy. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie Stowarzyszenia TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo na adres senior@zoltyparasol.org, a szczegółowe informacje można uzyskać, dzwoniąc pod numer 530 239 756 (w godz. 9.00-17.00).

Więcej ciekawych informacji dla seniorów z Wrocławia znajdziesz w zakładce Wrocław na Gazeta Senior.pl TUTAJ

Centrum Seniora online? Jak to robią we Wrocławiu

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds