Napisz wspomnienia z pandemii i wygraj 5000 zł! Konkurs literacki

Napisz wspomnienia z pandemii i wygraj 5000 zł! Konkurs literacki

„O tempora, o mores!” – weź udział w konkursie literackim i podziel się swoimi zapiskami z czasów pandemii wywołanej koronawirusem.

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w konkursie „O tempora, o mores! Zapiski rodzinnego archiwisty z czasów pandemii A.D. 2020 wywołanej koronawirusem”. Powstałe w jego ramach relacje posłużą utrwaleniu, zachowaniu i upowszechnieniu świadectw okresu tegorocznej pandemii.

O tempora, o mores! Konkurs literacki. Jak wziąć udział? 

Aby wziąć udział w konkursie należy stworzyć osobisty zapis wydarzeń życia codziennego oraz przeżyć, emocji i doświadczeń obejmujący od 60 do 90 dni z okresu pandemii. Zapiski z „czasów zarazy” mogą przyjąć formę dziennika, pamiętnika, bloga lub vloga, a przekazać można je w formie rękopisu, wydruku, dokumentu elektronicznego (np. pdf, doc, docx) lub linka. Autorzy mogą uzupełniać swoje relacje także o zdjęcia, rysunki, ilustracje, nagrania, prezentacje i inne istotne z ich punktu widzenia elementy.
Objętość prac konkursowych powinna być nie mniejsza 15 stron rękopisu, pliku tekstowego lub analogicznej objętość wpisów na blogu, a długość nie mniejsza niż pół godziny nagrań.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone: I nagroda – 5000 zł, II nagroda – 4000 zł, III nagroda – 3000 zł i wyróżnienia – max 2 x po 1000 zł.
Pracę Konkursową wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia należy przesłać na adres mailowy: archiwumpandemii@archiwa.gov.pl w tytule wpisując: Konkurs „Zapiski z czasów pandemii A.D. 2020” lub tradycyjną pocztą: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, ul. Rakowiecka 2D, 02-517 Warszawa z dopiskiem: Konkurs „Zapiski z czasów pandemii A.D. 2020”.
Zgłoszenia można nadsyłać do 31 lipca 2020 roku. Szczegółowe zasady i regulamin konkursu dostępne na stronie organizatora TUTAJ. 

Tu znajdziesz parę wskazówek, jak pisać wspomnienia. 

Seniorzy mają wiele wspaniałych wspomnień, które warto spisać. Jak pisać wspomnienia? PORADY

Ruszają warsztaty filmowe dla seniorów. Nabór ogólnopolski!

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds