Drzwiczki ortopedyczne OBD do wanny, rozwiązanie które pomogło setkom seniorów. Jak to działa? Ile to kosztuje?

Drzwiczki ortopedyczne OBD do wanny, rozwiązanie które pomogło setkom seniorów. Jak to działa? Ile to kosztuje?

Drzwiczki ortopedyczne OBD to wciąż nowość na polskim rynku, która swoim pojawieniem wywołała niemałe poruszenie. Stworzone z myślą o osobach z ograniczoną ruchomością są bardzo przydatnym ułatwieniem. W ciągu zaledwie 3 lat zdobyły serca wielu seniorów. Dzięki nim wchodzenie do wanny przestaje stanowić barierę nie do pokonania, a codzienna kąpiel ponownie jest przyjemnością. Jak to możliwe? Wyjaśniamy poniżej!

Drzwiczki Ortopedyczne OBD

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym są drzwiczki OBD?

Drzwiczki OBD (ang. Ortopedic Bath Doors – ortopedyczne drzwiczki do wanny) to produkt, który pomógł tysiącom seniorów na całym świecie, ale i nie tylko! Skierowane są one bowiem do wszystkic, którzy zmagają się z ograniczoną ruchomością, przez co mają problem z wejściem do wanny. Dzięki drzwiczkom OBD może się to zmienić.

Z ich pomocą wysokie krawędzie wanny już nie stanowią wyzwania, a codzienna toaleta ponownie stanie się czystą przyjemnością. A wszystko to w zaledwie 5 godzin. Tyle właśnie zajmuje montaż drzwiczek OBD w wannie. Wodoszczelne drzwiczki OBD zapewniają maksymalnego komfortu, a zaraz rozwiązują problem ryzyka, które pojawia się przy wchodzeniu i wychodzeniu z wysokiej wanny.


W dodatku są one bardzo łatwe w użytkowaniu – otwierane i zamykane za pomocą zatrzasku, nawet najmniejszym stopniu nie przepuszczają wody. Natomiast aby dostać się do wanny, wystarczy je otworzyć, po czym wejść do niej i zamknąć drzwiczki OBD od środka. Wówczas można rozpocząć kąpiel, a po jej zakończeniu – wystarczy spuścić wodę, a następnie otworzyć drzwiczki i wyjść z wanny.

Dla kogo są drzwiczki ortopedyczne OBD?

Drzwiczki ortopedyczne do wanny to produkt skierowany nie tylko do osób z ograniczoną ruchomością. Z powodzeniem mogą z nich korzystać również osoby;

  • Niepełnosprawne,
  • Po wylewie,
  • Po wypadkach i urazach,
  • Zmagające się z otyłością,
  • Seniorzy.

Produkt skierowany jest nie tylko do seniorów, ale i osób w każdym wieku.

Drzwiczki OBD – prostota rozwiązania

Obsługa drzwiczek OBD jest banalnie prosta. To jednak niejedyna zaleta tego rozwiązania. Obecność drzwiczek sprawia, że wymiana wanny na prysznic staje się zbędna. W dodatku ich instalacja zamyka w trakcie jednej wizyty ekipy montażowej, a remont i wymiana wanny na prysznic może wydłużyć się nawet i do 2 tygodni.

Bezpieczna i komfortowa kąpiel w wannie

Dla seniora, który doświadcza problemów z poruszaniem, wanna jest znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem, ale jej wysoki może być niemożliwy do samodzielnego pokonania. Niektórym osobom starszym trudość sprawia przestawienie się z wanny na prysznic, w którym trzeba stać lub korzystać z ortopedycznego krzesełka. Pod prysznicem wzrasta również ryzyko poślizgnięcia się i doznania kontuzji, a konsekwencje upadków seniorów bywają tragiczne.

Ogromną zaletą drzwiczek OBD jest również fakt, że pozwalają się one pozostać samodzielnym. Dzięki drzwiczkom ortopedycznym można bowiem będzie wejść do wanny bez pomocy opiekuna. Taka samodzielność w dbaniu o własną higienę wpływa korzystnie na samoocenę oraz buduje poczucie własnej wartości. Jest to bardzo ważny aspekt, o którym zwykle nawet nie zdajemy sobie sprawy – aż do momentu, w którym sami nie zaczniemy mieć problemu z wchodzeniem do wanny.

Drzwiczki OBD – ważne kwestie techniczne

Co jeszcze warto wiedzieć o drzwiczkach OBD? Przede wszystkim to, że można je zamontować do każdej wanny – zarówno stalowej, żeliwnej, jak i akrylowej. Bez znaczenia przy montażu drzwiczek jest nie tylko materiał wykonania wanny, ale i jej kształt. Może on bowiem być dowolny, a nie wpłynie to na montaż drzwiczek. Rodzaj zabudowy wanny również nie stanowi dla Drzwiczek Ortopedycznych OBD żadnego problemu. Istotne natomiast jest to, że z ich pomocą można skutecznie obniżyć próg wanny – do około 15 cm. Niezmiernie ważne jest również to, że drzwiczki ortopedyczne OBD do wanny są całkowicie wodoszczelne, a zastosowana w nich uszczelka z powodzeniem wystarczy do tego, by otworzyć je nawet 10 000 razy, co potwierdzają również wykonane testy. Tym samym uszczelka wystarcza nawet na 17 lat użytkowania. Równie solidna jest szyba wykonana z przeźroczystego tworzywa akrylowego oraz wykonane ze stali, chromowane zamknięcie.

Drzwiczki ortopedyczne wyróżniają się swoim eleganckim designem i w żaden sposób produkt ten nie wpływa na pozostałych domowników, którzy korzystają z tej samej wanny.

Drzwiczki ortopedyczne OBD – ile to kosztuje?

Na końcu warto również powiedzieć, ile kosztują drzwiczki OBD do wanny? Są one kilkukrotnie tańsze od kosztów wymiany wanny na prysznic. Drzwiczki można kupić bowiem już w cenie 3 500 zł wraz z kosztami montażu – i to na terenie całej Polski. W niektórych miejscach cena może jednak objąć dodatkowo koszty dojazdu ekipy montażowej. Z drugiej jednak strony produkt ten jest objęty także 5–letnią gwarancję. Dlatego nie zwlekaj i pomyśl o założeniu drzwiczek do wanny już dziś!

 

Zamów bezpłatny pomiar pod numerem telefonu:

666 379 566 (pn-pt. 10.00-18.00)

 

Artykuł Partnerski


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds