Krzesełka schodowe – cena, koszty konserwacji, serwisu i naprawy 2022. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Krzesełka schodowe – cena, koszty konserwacji, serwisu i naprawy 2022. Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Bariery architektoniczne dla wielu seniorów stanowią niemały problem. Poruszanie się po schodach w domu czy wejście do mieszkania na piętrze dla osób z obniżoną sprawnością fizyczną często okazuje się zbyt dużym wyzwaniem. Na szczęście z pomocą przychodzą niezwykle praktyczne krzesełka schodowe lub windy schodowe. Sprawdź, ile dokładnie kosztuje winda schodowa, jakie są koszty jej eksploatacji i kiedy można starać się o dofinansowanie! Na co zwrócić uwagę porównując oferty?

Materiał reklamowy Windy Schodowe

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Winda schodowa to zdecydowanie wieloletnia inwestycja. Koszty, które trzeba ponieść w związku z jej zakupem, nie powinny więc być głównym kryterium w wyborze odpowiedniego urządzenia. Podpowiemy również, jak zdobyć dofinansowanie tej inwestycji.

Ile kosztuje krzesełko schodowe 2022?

Całkowita cena krzesełka zależy od kilku istotnych czynników. Z pewnością kluczową kwestię stanowi kształt i długość schodów. Krzesełko schodowe najniższa cena – w przypadku torów prostych, najbardziej podstawowe modele można zakupić już od 12 500 zł. Z kolei windy przeznaczone do torów krzywoliniowych kosztują od 31 500 zł wzwyż. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o samą długość schodów. Ceny urządzeń dla dłuższych torów okażą się więc niższe, niż dla krótszych. Ponadto na ostateczny koszt windy schodowej ma również wpływ rodzaj i ilość zakrętów oraz przystanków bezpośrednich.

Nie bez znaczenia pozostaje też kwestia podejścia do klienta danego producenta, jakość oferowanego urządzenia czy możliwość pogwarancyjnej naprawy sprzętu. Wszystkie te parametry składają się na ostateczną cenę zamawianego krzesełka schodowego.

Ceny wind schodowych 2022 – koszty konserwacji, serwisu i naprawy

Aby zakupione windy schodowe z powodzeniem służyły przez wiele lat to koniecznie trzeba zadbać o systematyczną konserwację. Codzienna eksploatacja z czasem sprawi bowiem, że urządzenie będzie wymagało odświeżenia, wymiany poszczególnych części bądź wyregulowania określonych parametrów. Problem ten często dotyczy osób zamawiających krzesełka schodowe z Niemiec. Niestety większość producentów zaraz po zakończeniu gwarancji nie chce podjąć się żadnej naprawy, nawet za dodatkową opłatą, ponieważ większy zysk czerpią z montażu. Żeby uniknąć tego typu sytuacji, warto wybierać wyłącznie sprawdzone przedsiębiorstwa z dobrą reputacją i pozytywnymi opiniami klientów. Jednym z nich jest firma Windy Schodowe, która swoim użytkownikom zapewnia stałą i bezterminową pomoc, również po zakończeniu okresu gwarancyjnego. Wybierając Windy Schodowe, możesz mieć pewność, że za każdym razem, kiedy twoje krzesełko będzie wymagało konserwacji, wymiany akumulatora, wyregulowania czujników, ulegnie awarii bądź zawiesi się to konsultanci firmy szybko odpowiedzą na wezwanie, bez względu na to, w jakiej części Polski mieszkasz. Dzięki temu nie musisz martwić się o ukryte koszty czy szukanie dodatkowych specjalistów, którzy za wygórowaną cenę doprowadzą twoją windę do porządku. Warto również wiedzieć, że w niektórych powiatach i województwach w Polsce, wciąż nie znajdziemy ani jednego fachowca, która potrafi przeprowadzić serwis krzesełka schodowego lub naprawić uszkodzone urządzenie.

Wysoka jakość zawsze w cenie

Na ostateczny koszt zakupu krzesełka schodowego ma także wpływ jakość urządzenia i renoma firmy. Zdecydowanie, warto więc postawić na wysokiej klasy windy z długoletnią gwarancją. Sprzęt rekomendowanych firm nie tylko będzie cechował się wydłużoną żywotnością, ale również korzystnym okresem gwarancji. Minimalny okres gwarancji, którego powinniśmy oczekiwać to 2 lata.

Fachowe doradztwo i uczciwość to oszczędność

Rzetelni producenci i montażyści zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą, doradzą w kwestii doboru odpowiedniego urządzenia oraz wybiorą najlepszy sposób montażu, który będzie wygodny dla ciebie i pozostałych domowników. Uczciwy fachowiec szczerze ci powie, jeśli w twojej sytuacji sprawdzi się np. tańszy model schodołazu.

Firmy, takie jak Windy Schodowe również otwarcie mówią też o swoich możliwościach, terminach oraz cenach. Nie musisz obawiać się ukrytych kosztów czy niespodziewanych wydatków, oraz że zadeklarowana cena zakupu i montażu krzesełka schodowego nie ulegnie zmianie.

Krzesełko schodowe – dofinansowanie PFRON oraz fundacji

Instytucje publiczne pomagają finansowo potrzebującym, którzy chcą zlikwidować bariery architektoniczne w swoim najbliższym otoczeniu. Seniorzy z niepełnosprawnościami mogą więc ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON na zakup dowolnego krzesełka, platform czy schodowłazów. Pomoc obejmuje zarówno modele prostoliniowe, jak i krzywoliniowe. Warto zauważyć, że dofinansowanie pokrywa, aż do 95% kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z eliminacją danej bariery architektonicznej. Aby uzyskać środki, należy wypełnić odpowiedni wniosek na stronie PFRON, a następnie złożyć formularz w lokalnych punktach MOPS i PCPR. O zapomogę najkorzystniej starać się na początku roku, ponieważ wnioski rozpatrywane są według daty wpłynięcia. Jeśli nie wiesz, w jaki sposób uzbierać potrzebną dokumentację to możesz skorzystać z doświadczenia firmy Windy Schodowe. Konsultanci podpowiedzą też, jak dostać pomoc na sfinansowanie kosztu zakupu i montażu krzesełka schodowego z innych organizacji pozarządowych. Poza PFRON istnieją w naszym kraju organizacje pozarządowe (fundacje), które również mogą pomóc sfinansować koszt zakupu i montażu krzesełka schodowego lub windy schodowej.

Jak otrzymać dofinasowanie PFRON, dowiesz się także z filmu:

Warto dobrze przemyśleć wybór

Winda schodowa to zdecydowanie jedna z najtańszych i najskuteczniejszych opcji umożliwiających proste pokonywanie barier architektonicznych. Dużą zaletą takich urządzeń jest niezwykły komfort użytkowania oraz łatwość w obsłudze. Nie trzeba również obawiać się o wysoką cenę zakupu oraz montażu krzesełka – dofinansowanie PFRON może bowiem pokryć, aż do 95% wszystkich kosztów. Zadbaj więc o swoje zdrowie i bezpieczeństwo już dziś, stawiając na praktyczne windy schodowe! Dobry wybór to spokój na lata.

Poradnik powstał we współpracy z ekspertami z firmy www.windy-schodowe.pl, z którymi porozmawiasz, dzwoniąc pod numer telefonu +48 692 449 474.

Artykuł Partnerski


Jeżeli chcesz być na bieżąco z podobnymi wiadomościami dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Krzesełka schodowe dla seniorów. Montaż, cena, dofinansowanie.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds