Wrocław dba o Seniorów

Wrocław dba o Seniorów

Wszyscy o tym wiedzą, że Wrocław dba o seniorów. Teraz zadbał, by sprawdzili swoje możliwości przyswajania nowej wiedzy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dwie inwestycje w tramwaje

Kończą się prace budowlane przy drugiej, oddanej do użytku mieszkańcom Wrocławia w tym roku, trasie tramwajowej. Od maja jeździmy trasą przez Popowice, a od 3 września zostanie uruchomiona trasa na Nowy Dwór. Z tej okazji Seniorzy będą mogli zdobywać nowe umiejętności. Jazda tramwajami i autobusami po nowych trasach. Również przejażdżki po starych trasach tramwajowych, ale za to z nowymi oznaczeniami. Wrocław miastem lubianym i kochanym przez wielu jest, a więc poza godzinami szczytu można sobie wygodnie pozwiedzać miasto, zdobyć nową wiedzę. I sprawdzić, co gdzie się pozmieniało.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Malta

Powierzchnia Wrocławia i państwa Malta jest zbliżona. Liczba ludności we Wrocławiu jest większa. Jak do tego doliczymy studentów i turystów, to zdecydowanie więcej ludzi przebywa jednocześnie na obszarze miasta. Zresztą i gęstość zaludnienia w Śródmieściu Wrocławia jest dwukrotnie większa niż w rejonie La Valletty. Nic więc dziwnego, że problemy i potrzeby komunikacyjne we Wrocławiu są większe. Dlatego każda kolejna linia tramwajowa i autobusowa cieszy się tak dużym zainteresowaniami i jest oczekiwana z niecierpliwością. Przy tej okazji mamy także trochę nowych porządków. Komunikacja autobusowa na Malcie jest uwielbiana przez turystów. Wrocław też się stara, by tak było.

Reklama Reklama PolisyTravel

Przy okazji

 

Wrocław dba o Seniorów

Nowa pętla na Nowym Dworze, fot.© Jerzy Dudzik

Przez ulicę Rogowską na Nowym Dworze, a to zaledwie dwudziestotysięczne osiedle, będą jeździły dwie linie tramwajowe i osiem autobusowych. Do tego jeszcze jest stacja PKP Wrocław Nowy Dwór. Czy to najlepiej skomunikowane osiedle w całym Wrocławiu? Chyba tak. No może oprócz Śródmieścia. Przy okazji budowy tramwaju na Nowy Dwór powstały także ścieżki rowerowe, parkingi i mnóstwo zieleni.

Rozrywka umysłowa

Od 3 września (niedziela) zmieniają się cyfrowe oznaczenia niektórych linii tramwajowych i nazwy niektórych przystanków. Wszystkie zmiany znajdziecie drodzy Seniorzy na stronie MPK Wrocław. Do planowania podróży komunikacją miejską jest dość wygodna apka „Jak dojadę”. Wystarczy zainstalować na telefonie i korzystać do woli przy planowaniu trasy. Jak każde narzędzie również i „jak dojadę” może popełniać drobne błędy lub pomijać wszystkie możliwości. Dlatego uważam, że wspaniałą rozrywką na wrześniowe i październikowe przedpołudnia jest wycieczka nowymi trasami komunikacji miejskiej. Przy okazji oglądamy, co się zmieniło w miejskim krajobrazie. I jakie wspaniałe ćwiczenie dla mózgów!

Świetne dla mózgu

Ćwiczenia umysłowe są niezbędne Seniorom. A tu dostajemy nową dawkę ćwiczeń umysłowych i sporą dawkę nowych wrażeń. Nie wiem, jak wy, ale ja już się cieszę, że będzie okazja pojeździć za darmo po mieście. Wszyscy, którzy ukończyli 65 rok życia nie kupują już biletów komunikacji miejskiej na przejazdy we Wrocławiu. Wystarczy mieć przy sobie dowód, dowód w telefonie, czy prawo jazdy, by udowodnić kontrolującym, uprawnienia związane z wiekiem. Pomykamy zatem komunikacją miejską i podziwiamy zmiany w miejskim krajobrazie. Ale najważniejsze, zapamiętujemy nowe trasy i gdzie który tramwaj ma swoje przystanki. Gdzie najbliżej z przystanku autobusowego do tramwaju i odwrotnie. Przyznacie, że to świetne ćwiczenie dla umysłu.

Nie tylko róże

Są też i kolce. Aż tak wspaniale nie jest, by wszystkie trasy autobusów i tramwajów jeździły od 3 września po swoich stałych zaplanowanych rozkładem trasach. We Wrocławiu trwają coraz to jakieś remonty tras tramwajowych. Wprowadzane są zastępcze linie autobusowe „za tramwaj”. Zastępcze autobusy mają oznaczenia zaczynające się od 700 i są to trzy cyfry. Zastępcze tramwaje to dwie cyfry, też zaczynają się od 7. Do zapamiętywania takich zmian wystarczy pamięć krótkotrwała. Zazwyczaj przez miesiąc lub dwa wystarczy pamiętać, gdzie jeżdżą te pojazdy z 7 na przedzie.

Zmiany na zachodzie Wrocławia

Przybywa połączeń ze stadionu Tarczyński. Dwie linie tramwajowe i nowa autobusowa ze stadionu na Blacharską. Zatem wystarczy z Praczy, Stabłowic i Maślic dotrzeć do stadionu i mamy kilka nowych możliwości jeżdżenia po mieście.  Komunikacja z Praczy i Stabłowic coraz lepsza, ale czas przejazdu do centrum miasta to w dalszym ciągu w korkach grubo ponad godzinę.

To co? Planujecie już, wycieczki, by poznać nowe możliwości komunikacyjne i nabrać nowych nawyków w przemieszczaniu się po mieście? Wrzesień to idealny czas na takie eskapady, bo jeszcze nie ma studentów. A dlaczego wspomniałem o Malcie? Bo tam także jeździmy publiczną komunikacją i jest to ulubione zajęcie turystów.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Seniorzy a Sztuczna Inteligencja: Współczesne Konwersacje

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds