Dzień pozytywnie zakręconych. Wkręć się na tak

Dzień pozytywnie zakręconych. Wkręć się na tak

Może zakręcić się w głowie, gdy pozytywnie zakręcony wpadnie na pomysł.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Samo zakręcenie w głowie raczej korzystne nie jest. Można upaść. Zdarzają się jednak tacy, co nadmiar własnej energii chcą przekazać innym. Jedni mówią o nich społecznicy inni, że to wolontariusze. Wśród tych pozytywnie zakręconych oczywiście są pasjonaci, tacy co to swoją pasją nikomu krzywdy nie robią, a raczej dają radość.

Sportowcy

Niewątpliwie takimi pozytywnie zakręconymi są sportowcy. Tutaj przeczytacie sobie o mistrzu olimpijskim Kajetanie Duszyńskim. Ileż radości sprawił ten mózgowiec kibicom w całej Polsce, kiedy wybiegał złoty  medal w sztafecie mieszanej. A przecież jest doktorantem na Politechnice Łódzkiej i zajmuje się strukturą białek u kręgowców. Zdecydowanie pozytywnie zakręcony.

Pozytywnie zakręcony senior

pozytywnie

kaczki na stawie i czysty brzeg, fot© Jerzy Dudzik

Oczywiście kiedy już mamy więcej czasu i zapewniony stały dochód łatwiej realizować swoje pasje. Pozytywnie zakręceni robią to co ich bawi dla dobra wspólnego. Jest we Wrocławiu grupa ekooszołomów, jak piszą o sobie, która postanowiła ochronić Park Grabiszyński przed bezdusznymi działaniami urzędników i robotników. Pilnują parku i sposobów pielęgnacji tak, by nie dewastować przy okazji sprzątania i przycinania zieleni. Świetnie się przy tym bawią i spełniają. Znajdziecie ich na Facebooku. Jeśli chcesz coś po sobie zostawić, to zostaw porządek.

Bioróżnorodność

Zadbany zielenic, to niekoniecznie przystrzyżony trawnik. Trawnik to zielona pustynia. Tak mówią ci, co wiedzą więcej o życiu łąki. Żyjemy w zdewastowanym świecie i zamiast chronić bioróżnorodność, kosimy trawniki. Zamiast trawnika zakładajcie łąki, wtedy pojawi się tam życie, a znikną ci straszni faceci ze spalinowymi kosiarkami.

Pożyteczny i pozytywnie zakręcony

Sprzątanie lasu i brzegów jezior i rzek to naprawdę pożyteczne czynności. Szczególnie teraz kiedy kończą się wyprawy na łono. Trudno zrozumieć, dlaczego odpadki i śmieci duża grupa „miłośników byczenia się na łonie przyrody” systematycznie zostawia w lesie i nad brzegiem. Chyba tylko po to by te śmieci trudniej było zebrać. Najczęściej jeszcze wpychają je w gęste krzaki. Przecież nad wodę przyjechali samochodami, to dlaczego nie mogą do bagażnika zabrać tych opakowań i odpadków. Dlaczego nie wrzucą tych śmieci do śmietnika w swoim domu, tylko wrzucają do wody? Zatem jak wybierasz się na spacer z psem, to zabierz a lasu tyle, ile możesz. Następnym razem nie będziesz brodził w śmieciach.

Dyskusje zakręconych

W londyńskim Hyde Parc różni zakręceni głoszą swoje poglądy. To świetny sposób, by sprawdzić, czy moje poglądy popiera, chociaż kilka innych osób. Taka samą rolę odgrywa w Internecie Hydepark. Po wpisaniu do wyszukiwarki znajdziecie mnóstwo adresów i możecie spróbować dołączyć do grupy. Hydeparki prowadzą oczywiście pozytywnie zakręceni. Więc może i ty się wkręcisz pozytywnie?

Dzień 17 sierpnia jest uznawany za szczególny dla pozytywnie zakręconych, dołącz i świętuj.

 

Trzymajcie kciuki za zabobony

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.