Dzień pozytywnie zakręconych. Wkręć się na tak

Dzień pozytywnie zakręconych. Wkręć się na tak

Może zakręcić się w głowie, gdy pozytywnie zakręcony wpadnie na pomysł.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Samo zakręcenie w głowie raczej korzystne nie jest. Można upaść. Zdarzają się jednak tacy, co nadmiar własnej energii chcą przekazać innym. Jedni mówią o nich społecznicy inni, że to wolontariusze. Wśród tych pozytywnie zakręconych oczywiście są pasjonaci, tacy co to swoją pasją nikomu krzywdy nie robią, a raczej dają radość.

Sportowcy

Niewątpliwie takimi pozytywnie zakręconymi są sportowcy. Tutaj przeczytacie sobie o mistrzu olimpijskim Kajetanie Duszyńskim. Ileż radości sprawił ten mózgowiec kibicom w całej Polsce, kiedy wybiegał złoty  medal w sztafecie mieszanej. A przecież jest doktorantem na Politechnice Łódzkiej i zajmuje się strukturą białek u kręgowców. Zdecydowanie pozytywnie zakręcony.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Pozytywnie zakręcony senior

pozytywnie

kaczki na stawie i czysty brzeg, fot© Jerzy Dudzik

Oczywiście kiedy już mamy więcej czasu i zapewniony stały dochód łatwiej realizować swoje pasje. Pozytywnie zakręceni robią to co ich bawi dla dobra wspólnego. Jest we Wrocławiu grupa ekooszołomów, jak piszą o sobie, która postanowiła ochronić Park Grabiszyński przed bezdusznymi działaniami urzędników i robotników. Pilnują parku i sposobów pielęgnacji tak, by nie dewastować przy okazji sprzątania i przycinania zieleni. Świetnie się przy tym bawią i spełniają. Znajdziecie ich na Facebooku. Jeśli chcesz coś po sobie zostawić, to zostaw porządek.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Bioróżnorodność

Zadbany zielenic, to niekoniecznie przystrzyżony trawnik. Trawnik to zielona pustynia. Tak mówią ci, co wiedzą więcej o życiu łąki. Żyjemy w zdewastowanym świecie i zamiast chronić bioróżnorodność, kosimy trawniki. Zamiast trawnika zakładajcie łąki, wtedy pojawi się tam życie, a znikną ci straszni faceci ze spalinowymi kosiarkami.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Pożyteczny i pozytywnie zakręcony

Sprzątanie lasu i brzegów jezior i rzek to naprawdę pożyteczne czynności. Szczególnie teraz kiedy kończą się wyprawy na łono. Trudno zrozumieć, dlaczego odpadki i śmieci duża grupa „miłośników byczenia się na łonie przyrody” systematycznie zostawia w lesie i nad brzegiem. Chyba tylko po to by te śmieci trudniej było zebrać. Najczęściej jeszcze wpychają je w gęste krzaki. Przecież nad wodę przyjechali samochodami, to dlaczego nie mogą do bagażnika zabrać tych opakowań i odpadków. Dlaczego nie wrzucą tych śmieci do śmietnika w swoim domu, tylko wrzucają do wody? Zatem jak wybierasz się na spacer z psem, to zabierz a lasu tyle, ile możesz. Następnym razem nie będziesz brodził w śmieciach.

Dyskusje zakręconych

W londyńskim Hyde Parc różni zakręceni głoszą swoje poglądy. To świetny sposób, by sprawdzić, czy moje poglądy popiera, chociaż kilka innych osób. Taka samą rolę odgrywa w Internecie Hydepark. Po wpisaniu do wyszukiwarki znajdziecie mnóstwo adresów i możecie spróbować dołączyć do grupy. Hydeparki prowadzą oczywiście pozytywnie zakręceni. Więc może i ty się wkręcisz pozytywnie?

Dzień 17 sierpnia jest uznawany za szczególny dla pozytywnie zakręconych, dołącz i świętuj.

 

Trzymajcie kciuki za zabobony

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds