Świat się budzi! Rusza festiwal zaangażowanych filmów dokumentalnych MDAG

Świat się budzi! Rusza festiwal zaangażowanych filmów dokumentalnych MDAG

We wszystkich festiwalowych kinach pierwszym filmem będzie „Jestem Greta”.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Jestem Greta”

"Jestem Greta"

seanse z audodeskrypcją na festiwalu, fot.© jerzy Dudzik

Tegoroczne hasło festiwalu to „Świat się budzi”. Jak to się stało, że ta nastolatka ze Szwecji stała się tak ważną postacią. Dlaczego był potrzebny głos tej dziewczyny z Aspergerem, by wstrząsnąć światem? Filmy o takich i innych problemach, które dotykają współczesne społeczeństwa będziecie mogli zobaczyć w ramach 18 Millennium Docs Against Gravity. Sama nazwa festiwalu zobowiązuje to przeciwstawienia się inercji i bezmyślności. Po obejrzeniu obrazu „Jestem Greta” zrozumiecie dlaczego to ważne.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Millennium Docs Against Gravity

To festiwal filmów zaangażowanych w ocalenie świata dla siebie i przyszłych pokoleń. Zacznijmy żyć rozumnie, zacznijmy żyć dla człowieka, a nie dla korporacji, bogaczy, bankowców. W twórcach narasta bunt przeciwko nadmiernej konsumpcji bogatych i skrajnej biedy niezaradnych. Dlatego na począt

ku festiwalu będzie wyświetlany obraz „Jestem Greta”. Film o tym, że młode pokolenie dostrzega zagrożenie dla swojego bytu. To przecież bez sensu przetwarzać zasoby naturalne na przedmioty jednorazowego użytku. Bez sensu jest wożenie wody samochodami w butelkach plastikowych, zamiast dostarczyć ją rurociągiem. Już w starym Rzymie czysta zdatna do spożycia woda tryskała z fontanny. A teraz? Ileż zmarnowanej energii. Ileż odpadów.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

W kinach

Prawie 80 filmów o problemach świata na 18 Millennium Docs Against Gravity, który odbędzie się od 3 do 12 września w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Lublinie. Oprócz seansów będą konkursy, warsztaty, spotkania z twórcami, dyskusje. Informacji o symultanicznym meczu szachowym we Wrocławiu szukajcie w aktualnościach na Facebooku.

Pełny program w formie kalendarza znajdziecie Państwo po wybraniu miasta, na przykład dla Gdyni tutaj

Bieżące informacje festiwalowe na Facebookututaj a zwiastun festiwalu zobaczycie tutaj

W zakładce tutaj informacje o cenach biletów (dla seniorów ulgowe) i inne przydatne wiadomości.

Dla tych, co pierwszy raz będą angażowali się w ułomności tego świata informacja, że od 16 września do 3 października będzie realizowana cześć online festiwalu. Festiwal będzie w tym roku trwał miesiąc.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Na Dolnym Śląsku

Filmy będą wyświetlane we Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze i Legnicy, w kinach DCF. Filmem otwierającym festiwal będzie „Jestem Greta”. W DCF znajdziecie także gazetkę festiwalową, która ułatwi wam wybór seansów filmowych i innych atrakcji.

Wybierzecie się zobaczyć świat oczami twórców z młodego pokolenia zaangażowanych w sprawy świata?

A jak Ty dbasz o nasz świat?

Dzień bez samochodu? Niemożliwe

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds