Film CZERWONE NIEBO nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem [w kinach od 5 kwietnia]

Film CZERWONE NIEBO nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem [w kinach od 5 kwietnia]

Nagrodzony m.in. Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu w Berlinie film mistrza melodramatów, Christiana Petzolda to słodko-gorzka opowieść o kryzysie twórczym, pracy i miłości. W jednej z głównych ról zagrała muza reżysera Paula Beer.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Czerwone niebo” – fabuła

Leon i Felix to dwaj przyjaciele, którzy postanowili spędzić lato w położonym w lesie domku wakacyjnym nad Bałtykiem. Ma to być czas relaksu, odpoczynku od miasta, ale też poszukiwania inspiracji do pracy. Pierwszy z nich pisze właśnie kolejną książkę, drugi próbuje skompletować fotograficzne portfolio. Kiedy mężczyźni docierają na miejsce, wygląda na to, że nie będą tam sami.

Okazuje się, że jeden z pokoi zajmuje młoda dziewczyna imieniem Nadja, którą z kolei odwiedza Devid. Optymizm oraz radość z życia, jakie wnosi ta dwójka, nie współgra z pozą udręczonego artysty reprezentowaną przez Leona. Mężczyzna przechodzi kryzys twórczy, a dodatkowy stres powoduje u niego zapowiedź odwiedzin wydawcy. Chcąc nie chcąc, czwórka młodych bohaterów jest na siebie skazana, a wzajemne relacje między nimi ulegają ciągłym zmianom. Sytuacja robi się coraz bardziej napięta, gdy w okolicy wybucha seria groźnych pożarów lasu.

Christian Petzold reżyser

Christian Petzold to jeden z najbardziej znanych współczesnych niemieckich reżyserów, w Polsce widzowie mogą go kojarzyć z takich filmów jak „Feniks”, „Barbara” czy „Undine”. Cieszący się uznaniem krytyków i odnoszący sukcesy komercyjne Petzold jest jednym z członków niemieckiego ruchu filmowego znanego jako szkoła berlińska, wśród których znajdziemy tak znane dziś nazwiska, jak Maren Ade („Toni Erdmann”) czy Valeska Grisebach („Western”). Jego członkowie kręcą kino intymne, surowe, często poruszające kwestie tożsamości osobistej i narodowej. „Czerwone niebo” czyli najnowszy film Petzolda idealnie wpisuje się w założenia filmowej szkoły berlińskiej.

Reżyser zaprosił do współpracy ponownie z Paulę Beer, która wyrasta na jego muzę. To już trzeci film z rzędu, w którym Beer gra u Petzolda główną rolę kobiecą. Za rolę w „Undine” aktorka otrzymała m.in. Srebrnego Niedźwiedzia oraz Europejską Nagrodę Filmową. Zagrała także w „Tranzycie„.

„Czerwone niebo” zwiastun [VIDEO]

„Czerwone niebo” w kinach od 5 kwietnia br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Film „Pewnego dnia powiemy sobie wszystko” [w kinach od 15 marca]. Adaptacja powieści Danieli Krien

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds