Film „Lekcja tolerancji” ukraińska komedia [w kinach od 7 czerwca]

Film „Lekcja tolerancji” ukraińska komedia [w kinach od 7 czerwca]

Utrzymana w lekkim tonie, a przy tym pełna sarkazmu ukraińska komedia. To opowieść o równości, dyskryminacji, empatii i lęku przed innością. Ukraiński reżyser Arkadij Nepytaliuk przekonuje, że najbardziej boimy się tego, czego tak naprawdę nie znamy.     

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Lekcja tolerancji” fabuła

Ukraińska komedia „Lekcje tolerancji” to pełna sarkastycznego humoru opowieść o tym, jak gej wrzuca tęczową bombę w sam środek pewnej przeuroczej rodziny. Film Arkadija Nepytaliuka oparty jest na głośnej sztuce Igora Bilyca „Gay Parade”.

Nadia to nauczycielka w prowincjonalnej szkole, która w szczytnej idei europejskiej integracji widzi szansę na poprawienie bytu swojej rodziny. Namawia męża i dzieci, by zgłosili się do rządowego programu „Lekcje tolerancji”, co ma im przynieść wymierne finansowe korzyści.

Zgodnie z założeniami całego przedsięwzięcia na pewien czas ma z nimi zamieszkać aktywista społeczności LGBTQ+. Poszczególni członkowie rodziny reagują na Wasyla z dużą podejrzliwością i dystansem, ujawniając głęboko skrywane homofobiczne zapędy.

Mężczyzny to jednak nie zraża, bo jego głównym celem jest walka o akceptację i zrozumienie osób reprezentowanych przez niego mniejszości. Każdy kolejny dzień, który wspólnie spędzają, otwiera ich na siebie wzajemnie i przekonuje, że definiowanie innych wyłącznie przez pryzmat orientacji seksualnej mija się z celem. Obecność Wasyla wpływa na dynamikę rodzinnych relacji i ożywia uczucia, o jakich bohaterowie najwyraźniej dawno już zapomnieli.

Zobacz również: Niech żyją dziewczyny wszystkich epok! Współczesne kino, które celebruje historię kobiet. „Jutro będzie nasze” w kinach od 24 maja.

„Lekcja tolerancji” zwiastun [VIDEO]

„Lekcja tolerancji” w kinach od 7 czerwca.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesuje Cię kino dla seniora, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: Film Kolacja pożegnalna: czarna komedia [w kinach od 24 maja]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds