„Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese [w kinach od 21 lipca]

„Pierwszy dzień mojego życia” w reżyserii Paolo Genovese [w kinach od 21 lipca]

21 lipca do polskich kin trafi film włoskiego reżysera Paolo Genovese („Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” „The Place”). „Pierwszy dzień mojego życia” to adaptacja jego własnej powieści i wzruszająca historia o trudnych chwilach w życiu oraz potrzebie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. W roli głównej wystąpił Toni Servillo, ulubiony aktor innego włoskiego reżysera Paolo Sorrentino.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Pierwszy dzień mojego życia” –  fabuła

Film opowiada o grupie osób, które tuż przed popełnieniem samobójstwa spotykają pewnego tajemniczego mężczyznę (w tej roli Toni Servillo). Nieznajomy namawia ich do zawarcia paktu. Paolo Genovese ponownie wciąga widzów w fascynującą grę psychologiczną.

Emily to była gimnastyczka olimpijska, Aretha jest policjantką o silnym charakterze, Daniel młodym youtuberem. Napoleon z kolei to odnoszący sukcesy mówca motywacyjny. Każdy z nich jest nieszczęśliwy z innego powodu i chce skończyć ze swoim życiem. Na chwilę przed tym, jak podejmą ostateczną decyzję, w ich życiu pojawia się nieznajomy, który pokaże im, co się stanie, gdy odejdą, co po sobie zostawią, co ich ominie gdy zdecydują się popełnić samobójstwo.

Przez tydzień cała czwórka będzie miała przywilej obserwowania siebie z zewnątrz i możliwość ponownego odkrycia tego, co w nich najcenniejsze; zmierzą się z przygodami na skraju rzeczywistości, staną się zjednoczoną grupą i zobaczą spełnienie życzeń, z których zrezygnowali. Po 7 dniach będą musieli podjąć decyzję. A ich ostatni dzień życia może zamienić się w pierwszy dzień nowego życia.

Paolo Genovese o filmie „Pierwszy dzień mojego życia”

Świat jest wyczerpującym miejscem. Jesteśmy zmęczeni tylko dlatego, że w nim żyjemy, jesteśmy zmęczeni tym, że nie możemy wystarczająco kochać, że nie dajemy z siebie wszystkiego, że nie mamy wystarczająco dużo. mówił reżyser filmu Paolo Genovese podczas majowej wizyty w Polsce.  Chciałem w swoim najnowszym filmie poruszyć temat samobójstwa, które jest nadal tematem tabu. Moi bohaterowie symbolizują różne życiowe dolegliwości targające nami we współczesnym świecie. Często mogą one prowadzić do skrajnych decyzji, a rozmowa o nich to pierwszy krok w walce z problemem. I mam nadzieję, że ten film wywoła dyskusję.

„Pierwszy dzień mojego życia”zwiastun

„Pierwszy dzień mojego życia” w kinach od 21 lipca br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Czeska komedia „Sytuacja awaryjna” [w kinach od 7 lipca]

Jedna z najlepszych komedii „Winny czy niewinny” [w kinach od 23 czerwca]

WAKACJE z mistrzami w Kinie Nowe Horyzonty lipiec-sierpień [REPERTUAR]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds