„Gazeta Senior” kwiecień 2024 [04/2024]. Sprawdź, co w numerze?

Zapraszam do lektury kwietniowego wydania „Gazety Senior”, gdzie po raz pierwszy prezentujemy projekt, który zdobył serca naszej redakcji. „Moda na dojrzałość” jest owocem kilkumiesięcznej pracy niezwykłych autorek, których celem było udowodnienie, że moda jest dla wszystkich, niezależnie od wieku. Rozmawiamy z Małgorzatą Drozdowską i Joanną Głowacką. Poznacie kulisy ich pracy, dowiecie się, co je zainspirowało, oraz jakie trudności musiały pokonać.

To tylko początek ciekawostek, jakie przygotowaliśmy w tym wydaniu. Zapraszamy do lektury i życzymy miłego odkrywania świata wraz z Gazetą Senior!

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Portfel seniora w kwietniu

13. EMERYTURA już w kwietniu. Przyglądamy się, ile wyniesie na rękę. Ale pierwsze trzynastki popłyną do emerytów jeszcze przed świętami.

BON SENIORALNY. W zeszłym tygodniu na 100 dni nowego rządu, ministra Marzena Okła-Drewnowicz ogłosiła szczegóły dotyczące nowego wsparcia dla seniorów [kwoty, progi dochodowe, terminy] w kwietniowym numerze. Teraz projekt zostanie poddany szerokim konsultacjom społecznym.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Prawo dla seniora

W cyklu masz do tego PRAWO: Zapis Bankowy na wypadek śmierci. Jak działa to ustawowe rozwiązanie i dlaczego warto po nie sięgnąć. Kto może zostać beneficjentem, ile wynoszą kwotowe ograniczenia, kiedy i w jaki sposób można zmienić dyspozycję. Wyjaśniają notariusze z Izby Notarialnej we Wrocławiu.

Zbliżają się wybory samorządowe, które są bardzo ważne dla naszych małych lokalnych społeczności, dlatego dziś zapraszamy do Klubu Weryfikowania Informacji, w którym seniorzy przyjrzą się kandydatom i obietnicom etc. [zapisy tylko do 29 marca!]. Link do zapisów w numerze! Szkolenia: bezpłatne, online na platformie Zoom, dla wszystkich chętnych.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Zdrowie seniora: nowości, zmiany etc.

E-skierowanie do sanatorium: podsumowanie zmian dotyczących wystawiania i potwierdzania skierowania na leczenie lub rehabilitację uzdrowiskową. W jakich sytuacjach otrzymasz skierowanie papierowe i jak z nim postępować!

Nowa lista leków 65+, w tym roku ogłaszana jest co 3 miesiące. Od 1 kwietnia br. wejdą zmiany w wykazie darmowych leków. Pojawią się dwa nowe leki, pierwszy z nich to powrót na listę po 5 miesiącach, drugi to nowa propozycja dla panów. Do tego niższe wydatki w aptekach w związku tzw. listą polskich leków: od 10 do 15% zniżki. Nowe przepisy wchodzą w życie 1 kwietnia. Wyjaśniamy.

Recepta 65+ oraz przegląd lekowy: rozwiązania, na które wciąż czekają seniorzy. Kiedy możemy się ich spodziewać przeczytasz w kwietniowym wydaniu.

Sprawność seniora to więcej niż kolana i kręgosłup przypomina Andrzej Wasilewski. Niby to wiemy, ale na trening umysłu wciąż trzeba seniorów zachęcać. Dlaczego warto?

WAŻNA INFORMACJA: Dedykowany Telefon Zaufania dla osób starszych: Zanotuj ten numer 22 635 09 54! Wszystko, co chcesz wiedzieć o tym wsparciu, znajdziesz w kwietniowym numerze.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Ostrzeżenia dla Czytelników „Gazety Senior”!

OSZUSTWO na bon lekowy i kartę podarunkową do apteki! Szczegóły, na które trzeba uważać w mediach społecznościowych!

Ze świata starszych wiekiem: okiem seniorów

Współczesny świat seniora: nowe wyzwania, nowe możliwości analizuje Andrzej Wasilewski.

Współczesny senior: Zofia Sawikowska – działaczka z Poznania [SYLWETKA].

Cykl 40:80: oczami dwóch pokoleń. W pierwszym odcinku Linda Matus (43 l.) i Krystyna Ziętak (80 l.) biorą na warsztat: WIEK. Na co jesteśmy za młodzi, za starzy?

ZUS i PZERiI: partnerstwo dla seniorów – wspólne inicjatywy i nie tylko w kolejnym odcinku cyklu na łamach „Gazety Senior” opisuje Elżbieta Ostrowska, przewodnicząca PZERiI.

Seniorzy często mają poczucie niesprawiedliwości: jak sobie z tym radzić? Podpowiada psycholog Jadwiga Kwiek w odcinku pt. Czym jest sprawiedliwość?

Podróże na emeryturze

W kwietniowym numerze mnóstwo turystycznych ofert na senioralną kieszeń, które pomogą wypełnić kalendarz wakacji oraz dłuższych weekendów!

Kino dla seniora!

Gorąco zapraszamy do kina. Kwiecień to wiele interesujących seansów na wielkim srebrnym ekranie.

„Gazeta Senior”: Gdzie możesz ją kupić?

Gazeta Senior kwiecień 2024 (04/2024) - okładka

Okładka „Gazety Senior” numer 04/2024

Jeśli pragniesz mieć dostęp do aktualnego wydania „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów, mamy dla Ciebie świetną propozycję!

Możesz nabyć roczną prenumeratę – cyfrową (za jedyne 48 zł za cały rok za 12 numerów) lub drukowaną (za 108 zł za cały rok za 12 numerów). Porównaj dostępne pakiety prenumeraty klikając TUTAJ i wybierz ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak możesz nabyć prenumeratę „Gazety Senior”? To proste! Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Informacja telefoniczna pod numerem: tel. 533 301 660 (pn-pt w godzinach 9:00-15:00).

Dziękujemy naszym Prenumeratorom za wsparcie! To dzięki Wam możemy regularnie wydawać „Gazetę Senior”, informując i wzmacniając społeczność seniorów.

Nie zwlekaj i już dziś dołącz do grona naszych Czytelników!

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This