Gazeta Senior listopadowy numer 11/2019

Listopadowy numer Gazety Senior został poświęcony bezpieczeństwu. Na okładce Michał Fajbusiewicz, człowiek orkiestra, dziecko szczęścia, dziennikarz. Choć nie jest policjantem, to jest tak postrzegany do dziś. W numerze fragment rozmowy, którą znajdziecie na łamach jego ostatniej książki pt. Fajbus 997 przypadków z życia. 

Gazeta Senior listopadowy numer – na wnuczka i nie tylko

Oszustwa na wnuczka to jeden z problemów, który poruszamy. Rozmawiamy m.in. z Hanną Dobrowolską, autorką dokumentu „NA WNUCZKA, jak polscy seniorzy stracili miliony”. To historia Arkadiusza Ł., pseudonim Hoss, który został skazany na 7 lat więzienia za wyłudzenie milionów złotych od seniorów. Lektura obowiązkowa dla każdej osoby starszej. Ale oszuści nie śpią, nadal wyłudzają pieniądze od seniorów. Co zrobić, gdy spotka nas taka sytuacja? Na jakie techniki oszustów powinniśmy być wyczuleni? Więcej dowiecie się z rozmowy z mł. asp. Michałem Kawalcem z Wydziału Prewencji i Patrolowy Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Na pytanie, jak nie dać się oszukać na pokazach odpowiedź znajdziecie w kompleksowym poradniku na str. 8-9, opracowanych we współpracy z Magdaleną Najborowską-Pacamaj, Miejskim Rzecznikiem Konsumentów we Wrocławiu. To wszystko w listopadowym numerze Gazety Senior.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Papuasi na emeryturze

Tadeusz Biedzki opowiedział nam o życiu seniorów w Indonezji. Jego „Sen pod baobabem” (obecnie czytany w codziennych odcinkach w Polskim Radiu) został Podróżniczą Książką 2012 roku, a „W piekle eboli” uhonorowano nagrodą Bursztynowego Motyla im. A. Fiedlera. Indonezyjskie „Wyspy niepoliczone” to najlepsza książka pisarza. Zapraszamy do ciekawej podróży.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Okiem seniora

Kolejna porcja ciekawych artykułów od redaktorów-seniorów. Krystyna Ziętak odwiedziła festiwal reportażu w Miedziance, prof. Adam Zych gościł na Ukrainie w pierwszym polskim UTW, Kazimierz Nawrocki oddał głos chorym na stwardnienie rozsiane, a Maria Orwat dzieli się refleksją z okazji 1 listopada. 111 urodziny Antoniny Partyki opisał Wacław Jan Kroczek, kronikarz polskich superstulatków.

Reklama Reklama PolisyTravel

Prenumerata Gazety Senior na 2020 r. z dostawą do skrzynki pocztowej

Jeżeli chcecie czytać „Gazetę Senior”, miesięcznik jest dostępny w płatnej prenumeracie za pośrednictwem Poczty Polskiej, którą można zamówić w każdym urzędzie pocztowym lub na stronie internetowej poczty polskiej: www.prenumerata.poczta-polska.pl (Instrukcja krok po kroku TUTAJ). Do 25 listopada br. Dostępne są przedpłaty na  prenumeratę „Gazety Senior” na 2020 r. Koszt 4 zł za egzemplarz.

Gazeta Senior, wydanie listopad 2019 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior listopadowy numer 11/2019 W oczekiwaniu na numer grudniowy, który ukaże się 27 listopada, zapraszamy na portal GazetaSenior.pl i na Facebookowy Fan Page Gazety Senior.

Sprawdź również! https://www.gazetasenior.pl/archiwum-wydan

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds