Gazeta Senior wrześniowy numer 9/2019

Jesień to czas seniora. Co roku na senioralnej mapie przybywa wydarzeń wartych uwagi, ale ten rok jest pod tym względem wyjątkowy. Gazeta Senior zaprasza do świętowania m.in. we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Lublinie i Warszawie.

Dni Seniora i Targi to spotkanie z ofertą dla seniora, ciekawymi ludźmi i innymi seniorami. Tego typu wydarzenia przyciągają również gwiazdy, które będzie można spotkać i posłuchać na żywo. Wstęp na senioralne spotkania w większości przypadków jest bezpłatny, więc gratka jest tym większa. Polecamy szczególnie koncert zespołu Oldersi we Wrocławiu, spotkanie z Mądrą Babcią i Międzypokoleniówkę z DJ Wiką w Krakowie oraz koncert Haliny Frąckowiak w Lublinie. Szczegóły znajdziecie w tym numerze.

Wyzwania współczesności 

Za nami wakacje, czas lekkich tematów, za to jesień skłania do refleksji. Starzejemy się i nic nie zapowiada spokojnej emerytury w bujanym fotelu, wyzwań przybywa. Zmiany przychodzą szybko i nieubłaganie. Nawet młodzi ludzie mają problemy, aby za nimi nadążyć. Ale nie poddajemy się. Jako najstarsi – Ci zasiadający w loży refleksji – spróbujemy zastanawiać się nad tym, co będzie za chwilę i nad tym, co nas już bezpośrednio nie dotknie. Czy to nas porusza, czy jest nam obojętne? Klimat, ekologia, zdrowie. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć.

Czas do szkoły

Jesień to czas dla edukacji. Dziś również seniorzy wracają do szkolnej ławy. Polecamy mnóstwo ciekawych inicjatyw, które ruszają we wrześniu. To najlepszy czas na rozpoczęcie intelektualnej przygody, do czego zachęcać będzie Was w swoim materiale Krystyna Ziętak – warsztatoholiczka – jak mówi o sobie.

Rocznica wybuchu II Wojny Światowej

1 września to nie tylko akademie w szkołach, to ważna data, o której nie wolno nam zapominać. Polecamy wspomnienie i refleksję Marii Orwat.

I wiele innych ciekawy informacji dotyczących seniorów i ich codzienności. Miłej lektury

Gazeta Senior, wydanie wrzesień 2019  – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ Gazeta Senior wrzesień 2019
W oczekiwaniu na numer październikowy, który ukaże się 25 września, zapraszamy na portal GazetaSenior.pl i na Facebookowy Fan Page Gazety Senior.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds