Gazeta Senior wydanie listopad 11/2020

Listopadowy numer Gazety Senior zaczynamy od rozmowy z Dorotą Kolak. Wywiad „Daleko od grzecznej uczennicy” pochodzi z książki ZAWÓD: AKTOR, w której Jacek Wakar rozmawia z wybitnymi polskimi aktorami. Fragment rozmowy publikujemy dzięki uprzejmości wydawnictwa Czerwone i Czarne. Polecamy gorąco lekturę książki, której premiera miała miejsce 14 października. 

Optymizm potrzebny od zaraz

W czasach niepewności, zmniejszonego poczucia bezpieczeństwa, budzą się stare lęki, rodzą nowe. Równocześnie stajemy przed wyzwaniami, które rodzą potrzebę wykraczania poza to, co znamy. Wywołuje to w nas często opór i sprzeciw. Uaktywnia się gadzia część naszego mózgu, „uciekaj albo walcz”. Toteż uciekamy od wyzwań, walczymy z tymi, którzy zachęcają nas do zmiany. Zmiany, którą spostrzegamy jako potencjalnie niebezpieczną, choć w rzeczywistości może się okazać dla nas korzystna. Jadwiga Kwiek w ABC Psychologii dla seniora podpowiada, jak ćwiczyć tak potrzebny optymizm.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Zdrowie seniora

Od czterech lat seniorzy w Ostrowie Wlkp. otrzymują bezpłatne szczepionki na grypę. Stojąc w długiej kolejce, aby zapisać się na szczepienia w ramach limitu miejskiego, Kazimierz Nawrocki zapytał, z czym ludzie w podeszłym wieku stykają się najczęściej w czasie pandemii, co ich niepokoi i nurtuje. Co usłyszał? Seniorzy chcą mieć dostęp do leczenia! Polecamy również felieton Krystyny Ziętak pt. Rak nieborak oraz materiał kampanii „Badaj się i lecz”  pt. Korzystasz z teleporady? Odpowiednio się do niej przygotuj.

Teleporady, e-wizyty, zoom i wirtualne randki dla seniorów

Pozostało już tylko zaprzyjaźnić się z nimi, ponieważ koronawirus nie odpuszcza. Sporo się dzieję, jeśli tylko chcemy zalogować się do internetowego życia. Między innymi Wrocławskie Centrum Seniora działa online i przez telefon. Warto korzystać, ale pozostajmy czujni, jak przestrzega Andrzej Wiśniewski w materiale pt. Senior na wirtualnej.

Książki, jako bezpieczna rozrywka w czasie pandemii, na dobre zagościły na łamach Gazety Senior, polecamy sporo premier.

I wiele, wiele innych ciekawych tematów, które pozwolą oderwać myśli od sytuacji epidemicznej. A także informacji ważnych dot. zmian w prawie, nowych rozwiązań czy Korpusu Wsparcia Seniorów.

Gazeta Senior listopad 2020 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior listopadowy numer. Czytaj bezpłatnie online >>

Gdzie dociera Gazeta Senior? Listę placówek stacjonarnych publikujemy na stronie 18 numeru. Prenumeratę indywidualną z dostawą do domu można zamówić w placówkach Poczty Polskiej. Jak to zrobić? Krok po kroku dowiesz się TUTAJ

Archiwum Gazety Senior TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds