Gdzie teatry wznawiają działalność na koniec sezonu teatralnego?

Gdzie teatry wznawiają działalność na koniec sezonu teatralnego?

Mało udana była wiosna dla tych, którzy czynnie uczestniczą w wydarzeniach organizowanych przez liczne w mieście instytucje kultury. Właściwie całkowita klapa. Teraz na koniec sezonu niektóre teatry proponują powrót do prawie normalności.

koniec sezonu

Rubinowe gody , Wrocławski Teatr Komedia fot.©J.Dudzik

Ograniczenia w przemieszczeniu się i zakazy zgromadzeń wykluczyły w zasadzie ten rodzaj rozrywki. Całe szczęście ten czas kończy się powoli.Władze na koniec sezonu pozwoliły wznowić działalność teatrom i kinom. Zwykle z końcem czerwca artyści myślą już o wakacjach. Tym razem kilka instytucji kultury postanowiło na zakończenie dać kilka koncertów. Już 6 czerwca w porozumieniu i zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych kończy się czas zamkniętych teatrów.

Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na kilka czerwcowych przedstawień

Pierwsze już 6 czerwca i jak to w tym teatrze będzie wesoło i sporo o intymnych sferach życia. Repertuar i rezerwacje biletów znajdziecie Państwo tutaj. Teatr oczywiście będzie wypełniony tylko w połowie zgodnie z zaleceniami władz sanitarnych.

Teatr Muzyczny Capitol
Na koniec sezonu będzie możliwość spotkania się z artystami. Bilety już w sprzedaży. Zagramy dla widowni wypełnionej zaledwie w połowie, zachowując dystans społeczny także na scenie, ale ze stuprocentową energią i emocjami dalekimi od jakiegokolwiek dystansu. – mówi dyrektor Konrad Imiela.

koniec sezonu

Mock. Czarna burleska. Capitol, fot.©J.Dudzik

Nie ma – recital Justyny Szafran i premiera płyty
Nie ma powodu rezygnować: w niedzielę 14 czerwca na Dużej Scenie Justyna Szafran zaśpiewa recital złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego. Płyta także już jest, będzie ją można kupić po niedzielnym koncercie, a Justyna Szafran będzie ją podpisywać.
Na Dużej Scenie w sobotę 20 czerwca #Wracamy. To na koniec sezonu, a zarazem koniec czasu teatralnej kwarantanny,  to co widzowie Capitolu lubią najbardziej: piosenki z „Rat Packa”, „Gracjana Pana” i „Mocka. Czarnej burleski”, z „Mistrza i Małgorzaty” oraz z „Idioty”.
Były wprawdzie prezentacje archiwalnych spektakli w internecie, ale to jednak nie to samo co uczestnictwo na żywo w koncertach.

Informacje dotyczące nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego można znaleźć tutaj tutaj

Narodowe Forum Muzyki
Dla spragnionych muzyki na koniec sezonu trzy koncerty. Wystąpią Wrocławska Orkiestra Barokowa, Chór NFM pod kierownictwem Agnieszki Franków-Żelazny oraz maestro Andrzej Kosendiak poprowadzi zespół NFM Filharmonia Wrocławska. Program tutaj

Czytaj także Po odrobinę więcej kultury do Internetu

Wrocławski Teatr Współczesny i Wrocławski Teatr Lalek na razie skupiają się na działalności w internecie, a powroty planują na początek sezonu. Zaglądajcie na strony WTW i Teatru Lalek, sporo tam ciekawostek i niespodzianek.

Opera Wrocławska, Teatr Polski mają problemy z dyrekcją i jak na razie nie wiadomo, kiedy i czy wznowią działalność.

Maseczki, odstępy, dezynfekcja i oczywiście unikamy dotykania rękami okolic ust, nosa, oczu. Takie teraz obowiązują zasady na widowni w czasie przedstawień na koniec sezonu.

Oczywiście zawsze możemy znaleźć sobie interesujące filmy w internecie, ale ile można wgapiać się w małe ekrany?

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds