„Gdzie w Polsce do miasta” PRZEWODNIK nie tylko dla seniora

„Gdzie w Polsce do miasta” PRZEWODNIK nie tylko dla seniora

W tym roku nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka „Gdzie w Polsce do miasta”. Przewodnik po niezwykłych i nieoczywistych miejscach w największych miastach Polski Katarzyny Węgrzyn, autorki bestsellerowego „Gdzie w Polsce na weekend” oraz bloga podróżniczego o tym samym tytule, na którym zebrała ponad 250 tysięcy obserwujących. To przydatna pozycja, szczególnie na czas wakacji, kiedy można zaplanować interesujący wyjazd. Autorka zawarła w przewodniku konkretne pomysły i gotowe scenariusze na city breaki oraz dłuższe wycieczki do 10 największych miast w Polsce.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Gdzie w Polsce do miasta. Przewodnik Katarzyny Węgrzyn

Gdzie-w-Polsce-do-miasta-przewodnik Aby odkryć nowe, wspaniałe miejsca, wcale nie trzeba wyjeżdżać za granicę. Katarzyna Węgrzyn pokazuje, że piękne i zaskakujące przestrzenie można mieć na wyciągnięcie ręki. Przewodnik jest wzbogacony o przydatne informacje dla osób podróżujących samotnie, dla rodzin z dziećmi, a także miłośników psów, którzy nie wyobrażają sobie wyjazdu bez pupila. Dodatkowym atutem książki jest krótki rys historyczny miast, znajdujący się na początku każdego rozdziału.

Miejsca, których nie można przegapić, odwiedzając te miasta!

– Kraków – Kolorowe schody

„Znajdują się na Podgórzu i są coraz bardziej popularną atrakcją. Na schodach widnieją cytaty i powiedzonka znanych osób, a każdy ze stopni pomalowany jest na inny kolor. Ta instalacja artystyczna to pozostałość po festiwalu ArtBoom z 2013 roku. Początkowo na schodach umieszczono słowa międzynarodowych artystów, po remoncie dodano również cytaty związane z Krakowem”.

– Lublin – Dom Słów

„Podwórko Domu Słów przy ulicy Żmigród 1 to miejsce, gdzie każdy może przenieść się do czasów beztroskiego dzieciństwa. Kolorowe ściany pełne są sentencji i bajkowych rysunków, które na pewno znacie”.

– Szczecin – Jezioro Szmaragdowe

„W 1862 roku w okolicy Szczecina rozpoczęła działalność fabryka cementu Stern. Początkowo surowiec skalny potrzebny do jego produkcji eksploatowano powyżej poziomu wód gruntowych, później zaczęto jednak zagłębiać się w ziemię, tworząc wyrobisko. Urobek transportowano do cementowni, a odpady składane były na hałdę, którą dziś znamy jako Wzgórze Widokowe. 16 lipca 1925 roku doszło do katastrofy – nastąpił gwałtowny wlew wody i teren wyrobiska został zalany. Wszystkim pracownikom na szczęście udało się uciec. Ze względu na dużą zawartość węglanu wapnia w tym zbiorniku jest on wolny od roślin wodnych i naprawdę ma szmaragdowy kolor, ponieważ światło odbija się od kredowego dna. Na dnie jeziora wciąż znajdują się pozostałości górniczych maszyn i urządzeń. Wokół zbiornika dostępne są ścieżki turystyczne. Pobliskim punktem widokowym jest Polana Słoneczna, na której można odpocząć po spacerze. W okolicy znajduje się kilka ciekawych miejsc, między innymi ruiny widokowej wieży Baresela wysadzonej w 1945 roku, pozostałości bramy pałacu Toepfferów właścicieli cementowni, wspomniane Wzgórze Widokowe, stary wiadukt kolejowy, sztuczna grota Za Łukami, będąca ewenementem na skalę europejską, z licznymi – również sztucznymi – stalaktytami, stalagmitami i stalagnatami”.

Zamów bez wychodzenia z domy TUTAJ

Artykuł Partnerski


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco!  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również, z jakich ulg może skorzystać senior w 2022 r.

Ulgi dla seniora 2022. PIT-0 dla seniora, karta seniora, ulga na leki, zniżka PKP, ulgi na abonament RTV i inne [ZESTAWIENIE]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds