Gracjan Pan – prapremiera

Gracjan Pan – prapremiera

„Gracjan Pan” musical o trochę innym świecie zobaczycie w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. A tak między nami, zastanawialiście się, jaki jest świat?

„Gracjan Pan”

„Gracjan Pan”, fot.©J.Dudzik

Świat Gracjana Roztockiego zobaczycie w śpiewającym przedstawieniu muzycznym. Tu jednak pojawiają się wątpliwości. Czy aby na pewno to jest świat Gracjana pełen kolorów i piosenek, czy może tylko my go tak odbieramy? Bo tak naprawdę skąd wiemy, jaki jest świat? Jak się tak zastanowić to otoczenie, w którym żyjemy, jest postrzegane zmysłami. Zmysłów mamy pięć, wzrok, dotyk, słuch, smak, zapach. Teraz to najtrudniejsze. Bodźce nerwowe są przekazywane do mózgu i tam powstaje obraz twierdzą ci, co się znają na fizjologii ludzkiego ciała. To znaczy, że w mózgu każdy z nas buduje sobie obraz świata i tego wszystkiego, co nas otacza? Trudny problem, a jeszcze trudniej jest się z tym pogodzić. Niewątpliwie świat youtubera Gracjana Roztockiego jest inny. Fryzura w grzybek, sandałki i skarpetki, kolorowa błyszcząca koszulka. Także piosenki odbiegają od tych agresywnych, buntowniczych, pełnych przemocy z przedmieść. Każdy, kto posłucha piosenek Gracjana, sam sobie oceni czy chce uczestniczyć w tym swoim zabieganym pełnym napięć świecie, czy może choć przez chwilę w tym śpiewanym, dziecinnym. Ładne jest to wystawienie i będzie cieszyło się sporą popularnością wśród tych osób, które lubią przychodzić do teatru Capitol we Wrocławiu.

„Gracjan Pan”

„Gracjan Pan”, fot.©J.Dudzik

Cezary Tomaszewski wyreżyserował widowisko muzyczne, w którym ruch sceniczny i muzyka świetnie się uzupełniają. Jeśli wsłuchacie się w treści piosenek, to uśmiech pojawi się sam na twarzy. Wszystko to według scenariusza Natalii Fiedorczuk. Pawie pióra i schody, obecne w każdej rewii muzycznej, pojawią się także i w tym spektaklu.

Premiera we Wrocławskim Teatrze Capitol 10 stycznia i jak na razie sporo wolnych miejsc na widowni na następnych spektaklach. Tutaj sprawdzicie dostępność biletów. Widowisko „Gracjan Pan” ogląda się z dużą przyjemnością, więc to tylko kwestia kilku dni a fani Gracjana i Capitolu wykupią bilety. Musical wystawiany jest na Scenie Ciśnień.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds