„IO” opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka. W kinach od 30 września

„IO” opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka. W kinach od 30 września

„IO” to zapierająca dech w piersiach odyseja, porywające kinowe doświadczenie i nakręcony z imponującym rozmachem obraz współczesnego świata. ⭐ Polski kandydat do Oscara. ⭐ Sensacja festiwalu w Cannes.

Materiał reklamowy Gutek Film

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„IO” Nagroda Jury – MFF Cannes 2022

Film Jerzego Skolimowskiego stał się sensacją festiwalu w Cannes, skąd wyjechał z Nagrodą Jury. Opowieść o nas samych, odbijających się w oczach pewnego osiołka, zachwyciła artystyczną brawurą i młodzieńczą energią, choć firmuje ją swoim nazwiskiem 84-letni mistrz europejskiego kina.

Podróż, w jaką zabiera nas Skolimowski, wiedzie przez całą Europę: od cyrku przez stadiony i parkingi dla tirów, po pałace. Od głupoty, przez przemoc, po przebłyski dobra i solidarności. Dzieło, które łączy realistyczne i wizjonerskie, przyziemne i metafizyczne, krytyczne i empatyczne. Swoim rozmachem przypomina najwspanialsze obrazy Hieronima Boscha i Pietera Bruegla. W podróży towarzyszą bohaterowi m.in. Sandra Drzymalska, Mateusz Kościukiewicz i Isabelle Huppert.

Zwiastun filmowy „IO”

reż. Jerzy Skolimowski, Polska, Włochy 2022, 86 min. Napisy: polskie i angielskie

BILETY na „IO” kupisz ONLINE TUTAJ

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds