IV Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+

IV Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+ o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Anna Okońska-Walkowicz, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej, pomysłodawca Mistrzostw i miłośniczka bezpiecznej rekreacji zachęca do udziału w wydarzeniu, w którym udział bierze już kilka pokoleń seniorów.

Dotychczasowa najstarsza uczestniczka miała 91 lat i startowała w nordic walking. To dyscyplina najbardziej oblegana, ale i bezpieczna. – Kraków postawił na takie dyscypliny, które nie zaszkodzą seniorom. Naszym celem jest rozbudzenie aktywności w sposób przyjemny, niewyczynowy – podkreśla Anna Okońska-Walkowicz.
Aby wyrównać szanse uczestników, od dwóch edycji wprowadzono podział na grupy wiekowe: 60, 70, 80+. – Niesamowite było to, że tak wielu 80-latków wystartowało w Mistrzostwach, a przecież między 60-latkiem i 80-latkiem mamy różnicę blisko pokolenia! – dodaje Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Senioralnej.
Władysław Tomaszek (80+), wielokrotny medalista Mistrzostwa Krakowa Seniorów, ma na koncie aż 17 medali. – Przez 45 lat zajmowałem się sportem rekreacyjnym w zakładzie pracy, sportem dla amatorów. Tenis, ciężarki, piłka, zawody narciarskie i wiele innych. W rzutki grałem chętnie, dziś oczy i ręce już nie te, ale jeszcze daję radę. Moja ulubiona konkurencja to ringo, lubię też tenis i szachy. Generalnie wszystkie lubię, aby tylko nie siedzieć w domu. Cieszę się, że takie wydarzenia są organizowane i mogę w nich startować, to moja trzecia lub nawet czwarta młodość – śmieje się.
Zapytany, w jaki sposób zachęciłby seniorów do udziału w Mistrzostwach, mówi: – Uprawiajcie tylko rekreacyjny sport, najlepiej na świeżym powietrzu. Prowadźcie się moralnie i dobrze się odżywiajcie. A przede wszystkim kochajcie sport i ludzi.
Do udziału w Mistrzostwach, które uroczyście otworzy Prezydent, zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i sprawność. Szczegóły, gdzie się zgłaszać, podamy w kolejnym numerze.IV Mistrzostwa Krakowa Seniorów 60+

Reklama Reklama PolisyTravel

Tauron Arena 24 września: badminton, tenis stołowy, boule, nordic walking, cyklotrial rowerowy, brydż, szachy.
K.S. Bronowianka, 25 września: aqua fitness, pływanie, ringo, wielobój sprawnościowy, slow jogging, biegi.

fot. Zbigniew Popiołek i Śp. Maria Popiołek

 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds