IX Łódzkie Senioralia [Informator do pobrania, Alicja Majewska, bicie rekordu i 14 dni atrakcji]

IX Łódzkie Senioralia [Informator do pobrania, Alicja Majewska, bicie rekordu i 14 dni atrakcji]

13 maja wystartują IX Łódzkie Senioralia. To dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i firmami. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ łączy się z obchodami 600-lecia Łodzi.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Patronat medialny „Gazeta Senior”

IX Łódzkie Senioralia. Inauguracja

IX Łódzkie Senioralia rozpoczną się 13 maja uroczystą inauguracją na Rynku Manufaktury. Od 10 do 19 na seniorów czekać będą liczne trakcje, m.in. szkolenia z samoobrony czy warsztaty pirograficzne, gra w gigantycznego chińczyka, symulator odczuć starczych oraz porady farmaceutów i bezpłatne badania.

Na scenie wystąpią grupy kabaretowe, taneczne, wokalne 60+ oraz orkiestra dęta. Ukoronowaniem wydarzenia będzie koncert Alicji Majewskiej z Włodzimierzem Korczem i Warsaw String Quartet.

W dniu inauguracji Łódź zaprasza wszystkich seniorów do próby ustanowienia rekordu w jednoczesnym tańcu zumby przez jak największą liczbę osób w wieku 60+. Cel? 600 seniorów tańczących zumbę na 600-lecie Łodzi! Do nauki prostego układu będzie można dołączyć od godz. 11.00. Wspólny zumba na Rynku Manufaktury w samo południe.

Reklama Reklama SU Bałtyk

IX Łódzkie Senioralia – cykl wydarzeń na terenie całej Łodzi

W dniach 14–26 maja łódzcy seniorzy wezmą udział w kilkuset wydarzeniach przygotowanych przez miasto i ponad 80 partnerów.

Wzorem poprzednich lat wydarzenia podzielone zostały na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie.

W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in.

  • Spacer po Lesie Łagiewnickim połączony ze zwiedzaniem Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łodzi wraz z częścią warsztatową – temat dzikie zwierzęta w mieście.
  • Bezpłatna densytometria, przegląd uzębienia z wykonaniem scalingu, konsultacje z fizjoterapeutami.
  • Warsztaty z digitalizacji domowych archiwaliów i pamiątek.
  • Warsztaty laboratoryjne pt. „Chemiczne śledztwo”.
  • Warsztaty tworzenia własnych kosmetyków, lampionów, czy biżuterii z butelek PET.
  • Potańcówki w rytmie swingu i w stylu PRL z konkursem na najlepsze przebranie ” z epoki”.
  • Warsztaty taneczne z cheerleaderkami 60+.
  • Piknik różnorodności w Parku Ocalałych połączony m.in. z warsztatami kulinarnymi, wyplataniem słowiańskich wianków oraz koncertami muzyki folkowej – zarówno polskiej, jak i wschodnioeuropejskiej.’
  • Treningi chodzonego rugby … i wiele innych.

Ponadto w dniach 14-26 maja uczestnicy zajęć organizowanych przez Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora przejdą łącznie 600 km z kijkami do nordic walking z okazji 600-lecia Łodzi. Każdy zainteresowany może dołączyć do tego wyzwania.

Reklama Reklama PolisyTravel

Sportowy finał IX Łódzkich Senioraliów

Na zakończenie IX Łódzkich Senioraliów odbędzie się marsz nordic walking w Arturówku, połączony z urodzinową grą terenową oraz bezpłatnymi badaniami i poradami specjalistów.

Łódzkie senioralia

Harmonogram IX Łódzkich Senioraliów

Szczegółowy harmonogram IX Łódzkich Senioraliów już jest dostępny w wersji drukowanej, jak i elektronicznej – do pobrania TUTAJ.

Bieżące informacje o Łódzkich Senioraliach znajdziesz także na miejskim profilu dla osób 60+  https://www.facebook.com/SeniorzywLodzi

Udogodnienia dla seniorów podczas IX Łódzkich Senioraliów

W ramach inauguracji IX Łódzkich Seniorów 13 maja organizator zapewni podesty dla osób poruszających się na wózkach oraz tłumacza języka migowego, który będzie widoczny na dwóch dużych ekranach.

W trakcie trwania Łódzkich Senioraliów posiadacze Karty Łodzianina z aktywnym Pakietem Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej.

Zapraszamy do śledzenia aktualności dotyczących Łódzkich Senioraliów https://uml.lodz.pl/seniorzy/

fot. Archiwum UM Łódź


Jeżeli interesują Cię aktualne informacje dot. wydarzeń dla seniorów, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


 

 

 

 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds