JA, którą kiedyś znałam. Moje życie z chorobą Alzheimera. KSIĄŻKA, BLOG

JA, którą kiedyś znałam. Moje życie z chorobą Alzheimera. KSIĄŻKA, BLOG

„Każdy pamięta uczucie zgubienia jakiegoś cennego przedmiotu, czegoś o wartości sentymentalnej (…). Dla nas, pacjentów z chorobą Alzheimera, to jest codzienność, tyle że nie znikają nam przedmioty, ale najcenniejsze wspomnienia, historie, które stanowią o tym, kim jesteśmy. Jednak nie tracimy emocji, więc za tymi smutnymi, szklanymi oczami musi tkwić zamknięta na klucz miłość”

Ja, którą kiedyś znałam PREMIERA 30 września 2020

Wendy Mitchell należała do ludzi, którzy niczego nie zapominają. W pracy podziwiano, jak potrafiła wszystko odtworzyć z pamięci. Z czasem jednak nawet proste czynności zaczęły jej sprawiać kłopoty. Ale choć przeszkody piętrzyły się jedna nad drugą, nigdy nie było tak beznadziejnie, żeby trzeba się było poddać.

I właśnie o tym jest ta książka – o życiu z demencją, ogromnym lęku przed utratą siebie i ciągłym wynajdowaniu sposobów, żeby przechytrzyć chorobę, która każdego dnia usuwa z pamięci część cennych informacji. Wendy Mitchell dowodzi, że choć demencji nie da się pokonać, to można zrobić wiele, żeby z nią żyć.

BLOG Wendy Mitchell

Prowadzę bloga już od dwóch lat. To dwa lata dzielenia się przemyśleniami i zapisywania zdarzeń w pamięci zewnętrznej. Przed demencją nawet nie czytałam żadnego bloga, a co dopiero mówić o prowadzeniu, lecz nigdy nie jest za późno na nauczenie się czegoś nowego, nawet w przypadku choroby mózgu. BLOG znajdziesz pod linkiem TU

Kupuj bezpiecznie online Książka dostępna pod linkiem TU

Wydawnictwo Feeria

Artykuł partnerski

Jak odróżnić demencję od alzheimera?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds