Wypożyczenie samochodu ciekawą alternatywą nie tylko w czasie pandemii

Wypożyczenie samochodu ciekawą alternatywą nie tylko w czasie pandemii

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie na wielu płaszczyznach. Szczególną wagę zaczęliśmy przykładać do naszego bezpieczeństwa i higieny, zmieniły się także nasze preferencje pod względem środków transportu. Wypożyczenie samochodu przynosi jednak wiele korzyści nie tylko w czasie trwania pandemii.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Kiedy nasze życie dosłownie stanęło na głowie, przez nowego koronawirusa wywołującego chorobę Covid-19 – nasze kontakty z innymi osobami musiały zostać drastycznie ograniczone. Transport publiczny, który do tej pory był powszechnie polecany ze względu na ekologię i tworzące się w miastach korki, nagle stał jednym z miejsc ryzykownych. W końcu podróżując w tak małej przestrzeni z wieloma innymi osobami, jesteśmy szczególnie narażeni na kontakt z groźnym wirusem.

Wówczas wiele osób zamiast korzystać z autobusu czy metra zdecydowało się na wynajęcie samochodu. Dzięki specjalnym środkom ochronnym, stosowanym przez wypożyczalnie (m.in. szczegółowej dezynfekcji aut, a nawet ich ozonowaniu) możemy być pewni, że wsiadając do wynajętego auta w żaden sposób nie ryzykujemy zarażeniem się koronawirusem. Co więcej, cały proces wypożyczenia odbywa się online, a z pracownikiem biura widzimy się tylko podczas odbierania i oddawania kluczyków. Nie ma więc wątpliwości, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo jest odpowiednio chronione, a my możemy cieszyć się podróżowaniem nowym, komfortowym autem zamiast walczyć o miejsce siedzące w transporcie miejskim. Nie są to jednak jedyne zalety wynajmowania auta. Są inne powody, dla których warto przejrzeć ofertę najlepszych wypożyczalni, takich jak CarFree.pl.

Komfort i czas

Przybywając do nowego miasta, zarówno w celach turystycznych jak i służbowych, potrzebujemy środka transportu, dzięki któremu możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce. Oczywiście na całym świecie istnieje transport publiczny lepszej i gorszej jakości, nie jest to jednak zbyt komfortowe. Szczególnie w dużych miastach, gdzie często mamy do przebycia spore odcinki drogi, okazuje się że musimy kilkakrotnie się przesiadać, czasami również zmieniając środek transportu (np. przesiadając się z metra do autobusu).

Możemy przygotować sobie oczywiście rozpiskę i dokładnie przeanalizować całą drogę, ale i tak istnieje spore ryzyko, że w pewnym momencie zgubimy się, a przez to spóźnimy na autobus. Musimy wówczas poczekać na następny, a jeśli czeka nas ważne spotkanie, może być to sporym problemem.

Również w trakcie wakacji mamy często dokładnie zaplanowane miejsca, które chcemy odwiedzić. W sytuacji zgubienia się, istnieje ryzyko, że muzeum, które było ważnym punktem naszej wycieczki, zamknie nam drzwi przed nosem. Jeśli nie transport publiczny, to może taksówka? No tak, jednak zamawianie taksówki za każdym razem, kiedy chcemy się przemieścić, będzie i czasochłonne, i kosztowne. Wynajęte auto jest dla nas dostępne cały czas. Wystarczy ustawić punkt docelowy w nawigacji i ruszamy w drogę – bezpiecznie, komfortowo i na czas.

Wynajem samochodu na krótki, średni i długi okres

Tak naprawdę nie ma znaczenia na jak długo potrzebujemy wynająć samochód. Oczywiście najpopularniejszy jest krótkoterminowy (do jednego miesiąca), ponieważ to na taką formę wypożyczenia decydujemy się będąc na wakacjach, w odwiedzinach u rodziny czy podczas krótkiej delegacji. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynająć samochód na kilka miesięcy (średnioterminowy trwa do 24 miesięcy) lub nawet do pięciu lat (wynajem długoterminowy). Te rozwiązania są najczęściej wybierane przez firmy, jednak zdarza się, że decydują się na nie także osoby prywatne. Jeśli na przykład wybieramy się na kilkumiesięczny kontrakt do innego miasta, a swój samochód chcemy zostawić żonie, jest to chyba najlepsze możliwe rozwiązanie.

Podobnie, przylatując z zagranicy – gdzie pracujemy – na dłuższy urlop do Polski, możemy wynająć na lotnisku auto i oddać je dopiero, kiedy będziemy wracać. Jest to bardzo wygodne, poza tym możemy wybierać spośród wielu modeli aut. Wypożyczalnie oferują obecnie samochody różnego typu, począwszy od niewielkich, miejskich modeli, przez segment średni i auta rodzinne aż po luksusowe limuzyny i busy. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Co z ceną? Na pewno, jeśli na przykład lądujemy w Warszawie, zastanawiamy się ile kosztuje wypożyczenie samochodu z wypożyczalni na lotnisku w Warszawie? Najlepiej jest znaleźć wypożyczalnię znaną i pewną, która oferuje wynajem w różnej formie na terenie całej Polski. Wówczas z pewnością znajdziemy dobrą ofertę cenową.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds