Wybierz się w podróż do Muzeów Watykańskich z KSIĄŻKĄ „Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł”

Wybierz się w podróż do Muzeów Watykańskich z KSIĄŻKĄ „Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł”

Spośród dwunastu tysięcy udostępnionych przez Muzea Watykańskie eksponatów zespół pracowników i specjalistów dokonał wyboru 100 najbardziej reprezentatywnych dzieł, budujących tożsamość tej instytucji.

Tematy zostały wybrane przez zatrudnionych w Muzeach specjalistów ze wszystkich dziedzin: archeologów, historyków sztuki, architektów, historyków, antropologów. Prezentacji kolejnych arcydzieł towarzyszą zwarte informacje o historii powstawania poszczególnych kolekcji, architektach i malarzach tworzących i zdobiących wnętrza, ale sercem albumu są opisy samych dzieł i najwyższej jakości zdjęcia pomieszczeń, obiektów i detali, będące efektem specjalnego projektu fotograficznego. To zarazem wysmakowany rodzaj przewodnika, który bez pośpiechu prowadzi Cię przez wszystkie kolekcje Muzeów Watykańskich i pokazuje to, co najcenniejsze w zbiorach: egipskie, greckie i rzymskie starożytności, rzeźby, sarkofagi i inskrypcje, arrasy, mapy, Pinakotekę ze zbiorami malarstwa wszystkich epok, stanze Rafaela, Kaplicę Sykstyńską, skarby Biblioteki Watykańskiej, lapidaria, zbiory etnograficzne a nawet papieskie pojazdy z Pawilonu Powozów.

488 strony | Oprawa twarda w obwolucie i etui | Format: 240 x 340 mm

Idealny pomysł na prezent. Zamawiaj bezpiecznie bez wychodzenia z domu TU lub telefonicznie 41 349 50 50

 

Specjalnie dla czytelników ”Gazety Senior” 149 zł zamiast 190 zł.
GRATIS: Kalendarz na rok 2021 z receptami św. Hildegardy. „Święci orędownicy. W chorobach, w modlitwie, w trudnych sprawach”

 

 

 

 

 

Muzea Watykańskie. 100 arcydzieł Wybrane zdjęcia

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds