Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami alergii?

Jak radzić sobie z uciążliwymi objawami alergii?

Alergia wziewna w okresie ekspozycji na alergen potrafi poważnie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Z roku na rok przekonuje się o tym coraz większa część społeczeństwa. Dla wielu osób radzenie sobie z jej objawami bez stosowania odpowiednich leków jest bardzo trudne. Dostępność takich preparatów jak Zyrtec UCB zdecydowanie poprawia samopoczucie i pozwala przetrwać trudny okres, a nawet cieszyć się przyjemnymi okolicznościami przyrody pomimo sezonu alergicznego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Duże zapotrzebowanie na leki przeciwalergiczne i zróżnicowane oczekiwania pacjentów znajdują odzwierciedlenie w szerokiej gamie preparatów leczniczych znoszących objawy uczulenia. Pośród nich jest Zyrtec UCB od lat obecny na rynku i cieszący się dużą popularnością wśród alergików. Czym się charakteryzuje i dlaczego warto po niego sięgać?

Czym jest Zyrtec UCB i jak należy go stosować?

Zytrec UCB jest popularnym lekiem przeciwalergicznym, który może być stosowany zarówno przez osoby dorosłe, jak i młodzież oraz dzieci od 6. roku życia. Za działanie lecznicze odpowiada zawarta w nim substancja czynna – cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka leku zawiera 10 mg tego związku. Działanie preparatu Zyrtec UCB polega na łagodzeniu takich objawów jak kichanie, katar oraz swędzenie i łzawienie oczu. Jego stosowanie zaleca się w przypadku sezonowego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa. Wskazaniem do stosowania leku może być również występowanie pokrzywki. Czas trwania kuracji należy uzależnić od rodzaju oraz natężenia objawów. Nie zaleca się jednak stosowania leku przez okres dłuższy niż 10 dni, co wynika z obecności w preparacie cetyryzyny. Kuracje trwające dłużej możliwe są wyłącznie na wyraźne wskazanie lekarskie. Wszelkie wątpliwości dotyczące przyjmowania leku Zyrtec UCB również należy skonsultować z lekarzem. Lek zaleca się przyjmować, popijając szklanką wody. Dawkę dobową (1 tabletka) w przypadku konieczności można podzielić na dwie równe części.

Co jeszcze warto wiedzieć przed rozpoczęciem kuracji?

Podobnie jak w przypadku innych leków, podczas stosowania kuracji preparatem Zyrtec UCB mogą występować działania niepożądane. Wśród nich wymienia się między innymi zmęczenie, senność, bóle oraz zawroty głowy, zapalenie błony śluzowej nosa, suchość w jamie ustnej, a także biegunki i nudności. Ponieważ nie ma obecnie zebranych informacji dotyczących bezpieczeństwa pacjenta przy stosowaniu kuracji lekiem Zyrtec UCB i spożywania większej ilości alkoholu, warto wystrzegać się jednoczesnego przyjmowania obu powyższych. Ewentualne wątpliwości dotyczące stosowania preparatu należy wyjaśniać z lekarzem.

Artykuł partnerski

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds