Jak wziąć pożyczkę przez Internet? Omawiamy proces online

Jak wziąć pożyczkę przez Internet? Omawiamy proces online

Pożyczka to jeden z popularniejszych sposobów zdobycia gotówki. Korzystając z oferty dostępnej przez internet, pieniądze otrzymamy szybko, bez skomplikowanych formalności, a nawet bez wychodzenia z domu. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe udostępniające ofertę online, cały proces pożyczkowy możemy przejść, siedząc wygodnie w fotelu, a pieniądze są przelewane bezpośrednio na konto bankowe. Sprawdźmy, jak wziąć pożyczkę online.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że już 90% polskich gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu. To o 6,3% więcej niż w 2019 roku. Warto dodać, że w 2020 roku z Internetu regularnie korzystało 81,4% Polaków i to nie tylko tych najmłodszych, ale i w wieku do 74 lat. Polscy internauci najchętniej czytają wiadomości online, gazety, czasopisma i przeglądają pocztę elektroniczną. Coraz więcej z nich także załatwia różne sprawy urzędowe online, jak również pożycza pieniądze przez Internet. Co prawda pandemia ograniczyła nieco zainteresowanie pożyczkami w Polsce, ale nasi rodacy całkiem z nich nie zrezygnowali. W rezultacie w 2020 roku firmy pożyczkowe udzieliły pożyczek na łączną kwotę 4,8 mld zł według Biura Informacji Kredytowej. Wiele z nich to były pożyczki online. Warto zainteresować się pożyczaniem pieniędzy przez Internet bez względu na wiek, bo to rozwiązanie wygodne, nie wymaga wychodzenia z domu, a do tego jest szybkie.

– Pożyczki online to dobra propozycja zarówno dla ludzi młodych, jak i seniorów. Dużym atutem takich pożyczek jest brak skomplikowanych formalności i krótki proces pożyczkowy – zwraca uwagę ekspert marki VIVUS. – Firmy pożyczkowe to przeważnie innowacyjne przedsiębiorstwa, które stawiają na nowe technologie. Dzięki temu, że korzystają z nowoczesnych narzędzi do oceny wiarygodności klienta, oczekiwanie na decyzję, nie zabiera dużo czasu. Do tego pożyczanie pieniędzy przez Internet jest bezpieczne, ponieważ zostały wdrożone mechanizmy ograniczające oszustwa – podkreśla ekspert.

Aby ułatwić zaciąganie pożyczki przez Internet, postanowiliśmy przybliżyć cały proces pożyczania pieniędzy online.

Wybór pożyczki przez Internet

Zanim zaciągniemy pożyczkę przez Internet, trzeba wybrać najlepszą ofertę, dopasowaną do naszych potrzeb. Rynek finansowy jest bardzo bogaty w różne propozycje pożyczkowe. Trzeba zatem poświęcić nieco czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty.

Najpierw musimy ustalić, jaką kwotę chcemy pożyczyć i na jaki okres. W poszukiwaniu najlepszej oferty pomocna jest porównywarka internetowa. Wystarczy wpisać tam kwotę i okres spłaty, jakie nas interesują, a po chwili na ekranie pojawi się kilkanaście różnych propozycji pożyczkowych. Teraz możemy je porównać pod kątem kosztów (najlepiej wziąć pod uwagę całkowitą kwotę do spłaty) i wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Wniosek o pożyczkę

Proces pożyczkowy online nie jest skomplikowany i przebiega szybko, ponieważ nie wymaga zbyt wielu formalności. Po wejściu na stronę internetową firmy pożyczkowej musimy określić kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Następnie przechodzimy do wniosku o pożyczkę. W formularzu musimy wpisać kilka informacji: dane osobowe, numer aktywnego telefonu komórkowego, numer konta bankowego, adres e-mail. Trzeba także podać wysokość oraz źródło dochodu. Po sprawdzeniu poprawności wszystkich wpisanych informacji wniosek przesyłamy przez Internet do pożyczkodawcy.

Przelew weryfikacyjny – do czego jest potrzebny?

Firmy pozabankowe udzielają pożyczek przez Internet i nie mają bezpośredniego kontaktu z klientem. To oznacza, że pracownik firmy pożyczkowej nie może zweryfikować osobiście, czy ma do czynienia z osobą, za którą podaje się wnioskodawca. Taka sytuacja wymagała wdrożenia procedur, które ograniczają ewentualne nadużycia i eliminują podszywanie się pod inną osobę. Jednym z zabezpieczeń jest przelew weryfikacyjny. To rozwiązanie niezbędne do weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy. Takiej czynności musi poddać się każdy klient, który pierwszy raz korzysta z usług danej firmy pożyczkowej.

Przelew weryfikacyjny musi zostać wykonany z osobistego rachunku bankowego założonego na dane wpisane we wniosku o pożyczkę. Jak to się odbywa? Pożyczkobiorca musi przelać symboliczną kwotę 1 gr lub 1 zł z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy. Niekiedy trzeba jeszcze podać określoną przez pożyczkodawcę informację w tytule przelewu. Po zaksięgowaniu przelewu poświadczającego tożsamość konsumenta dokonywane są dalsze procedury pożyczkowe.

Wypłata pożyczki i umowa

W przypadku pożyczek przez Internet zwykle nie trzeba długo czekać na decyzję, ponieważ proces jest w wielu przypadkach zautomatyzowany. Decyzja pożyczkowa jest przesyłana w wiadomości SMS na numer telefonu podany we wniosku lub w wiadomości e-mail. Jeśli jest pozytywna i weryfikacja tożsamości przebiegła prawidłowo, wtedy kwota pożyczki zostaje przelana na rachunek klienta. Dokumentację wraz z umową pożyczkobiorca otrzymuje w wersji elektronicznej na adres e-mail. Jeśli klient postępuje według wytycznych oraz prawidłowo wypełni formularz, wtedy cały proces pożyczkowy może trwać bardzo krótko.

Pożyczka przez Internet to dobre rozwiązanie, gdy potrzebujmy pieniędzy szybko i bez skomplikowanych formalności. Korzystając z urządzenia z dostępem do Internetu, wszystkie formalności załatwimy online, bez wychodzenia z domu. Pożyczanie pieniędzy przez Internet jest naprawdę łatwe!

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds