Jak znaleźć pracę na emeryturze?

Jak znaleźć pracę na emeryturze?

Chęć samorealizacji i bycia na bieżąco nie znika wraz z przejściem na emeryturę. Dlatego także emeryci szukający pracy są powodowani chęcią rozwoju na miarę swoich lat i możliwości, a firmy coraz chętniej zatrudniają starszych pracowników, doceniając doświadczenie osób dojrzałych. Ale  tych ofert nie publikują w gazetach jak dawniej. Dziś oferty pracy można znaleźć głównie w internecie. W sieci znajdziemy mnóstwo serwisów internetowych, które publikują ogłoszenia o pracę. Możemy je przeglądać z pomocą przeglądarki i filtrów, które oferują. Dzięki nim możesz szukać konkretnego zajęcia, stawki godzinowej czy pracy blisko domu. Bezrobocie wciąż jest niskie, wiek emerytalny też nie należy do wysokich na tle UE,  dlatego pracodawcy otwierają się także na chętnych do kontynuowania pracy zarobkowej emerytów, sprawdź oferty pracy dla osób na emeryturze.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kim może zostać dziś emeryt?

Zasadniczo osoby starsze mogą wykonywać każdą pracę, nawet taką, która wymaga przekwalifikowania się i zdobycia zupełnie nowych kompetencji. Jednak w praktyce większość osób starszych, szczególnie emerytów, szuka zajęcia, które pozwoli wykorzystać ich aktualne zasoby – zarówno intelektualne, jak i fizyczne. Największym zainteresowaniem emerytów cieszą się stanowiska nie wymagające zbyt dużego wysiłki fizycznego oraz praca w niepełnym wymiarze godzin – na część etatu. Zdrowie i pewne naturalne ograniczenia, które pojawią się z wiekiem, nie będą przeszkodą, jeśli realnie oszacujemy swój stan zdrowia i kompetencje, które możemy zaoferować pracodawcy.

Rozpoczynając poszukiwania pośród dostępnych ofert, możesz postawić na kontynuację i pracę w branży, którą dobrze znasz lub spróbować czegoś zupełnie nowego. Czasem warto postawić na stanowisko mniej wymagające, które umożliwi dorobienie do emerytury, a jednocześnie pozwoli zachować czas i energię na życie poza pracą. Niektóre panie, mimo wyższych kompetencji, świetnie odnajdują się w roli niani czy korepetytorki, panowie jako ochroniarze.

Aby sprawdzić, jakie masz możliwości, wystarczy wejść na dowolny serwis internetowy z ogłoszeniami o pracę, na przykład na stronę popularnego Jooble, aby przekonać się, że znajdziesz tam wiele propozycji dla emerytów.

Jak dziś szukać pracy będąc na emeryturze?

Wytrwałość i cierpliwość przydadzą się nie tylko w pracy, ale i procesie jej poszukiwania. We współczesnym świecie poszukiwanie pracy odbywa się głównie za pomocą internetu i tylko na pierwszy rzut oka może wydawać się trudniejsze niż kiedyś. Warto na samym początku poświęcić trochę więcej czasu na naukę obsługi wyszukiwarki ofert, programów do tworzenia CV i poznania sposobu pisania o swoich doświadczeniach oraz zaletach jako pracownik. Wiele się w tym względzie zmieniło. Początkowo poszukiwanie pracy z pomocą internetu może ci się wydawać bardziej pracochłonne, ale gdy tylko nabierzesz wprawy, nie będziesz chciał wrócić do tradycyjnych teczek, które pieczołowicie archiwizowały kadrowe.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds