Gazeta Senior wydanie wrzesień 09/2022

Gazeta Senior wrzesień 2022 to wydanie tradycyjnie wyjątkowe. Po raz kolejny patronujemy największym wydarzeniom senioralnym. Do tego garść wskazówek dla poratowania zdrowia i portfela. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Święta i Dni Seniorów. Co, gdzie i kiedy?

Najważniejsze święta seniorów przypadają jesienią. Także lokalne obchody, jak Wrocławskie Dni Seniora, na które zapraszamy w tym numerze, rozgościły się na jesiennych kartach kalendarza. Święta seniorów zostały ustanowione, aby dać wyraz temu, jak ważną grupą społeczną są osoby starsze. Oferta w tym roku jest arcybogata i nawet najbardziej wymagający senior znajdzie coś dla siebie. Tłumy pogodnych seniorów z różnych środowisk to budujący obrazek dla samych seniorów, ale i dla młodszych pokoleń, by patrzyły w przyszłość z optymizmem. Do zobaczenia na obchodach.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Dla poratowania zdrowia i portfela

Jesień to nie tylko tańce i harce, ale również chandra oraz rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie. Wiele wskazuje również na to, że sanatorium z NFZ nie tylko pozostanie odległą, ale i droższą perspektywą (PROGNOZA podwyżki stawek na zakwaterowanie i wyżywienie na 2023 r.).

Sytuacja ekonomiczna jest dla wielu seniorów na tyle trudna, że budzi lęk i każe szukać niestandardowych rozwiązań. Po pierwsze warto aktywnie zawalczyć o lepszy nastrój. Jak to zrobić, podpowiadamy m.in. w cyklu ABC Psychologii. W numerze również parę pomysłów na podreperowanie domowego budżetu. Czynsz, rachunki za media, leki – to nie są koszty, z których można zrezygnować! Jeśli szukasz rozwiązania problemów finansowych bez uciekania się do pożyczek, sprawdź, czym jest RENTA DOŻYWOTNIA. Komu przysługuje i co jeszcze można zyskać?

Zdrowie, jak zwykle zresztą, pozostaje najważniejsze. Przyglądamy się m.in. nowej usłudze farmaceutycznej dla seniorów. Przegląd lekowy – wyjaśniamy, czemu ma służyć i od kiedy może być refundowany. Polecamy również rozmowę z Agnieszką Skoczylas, geriatrą, która przekonuje, że starość nie musi boleć.

Reklama Reklama PolisyTravel

Oszustwa na pracownika ZUS oraz kradzież danych osobowych PORADNIK

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. 25 sierpnia ruszyły wypłaty 14-tki, potrwają do 20 września. Przypominamy, że o 14-tkę nie trzeba wnioskować, jest wypłacana z urzędu wszystkim uprawnionym seniorom. W numerze również Poradnik dot. kradzieży danych osobowych. Sprawdź, do czego dane osobowe mogą posłużyć oszustom i jak się chronić!

Co jeszcze w numerze? Mnóstwo ważnych informacji i wydarzeń kulturalnych. Gorąco polecamy!

Gazeta Senior wrzesień 2022 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior numer wrzesień 09/2022


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Prenumerata grupowa

Prenumerata indywidualna

Gazeta Senior wydanie sierpień 08/2022

Linda Matus
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds