Gazeta Senior wydanie wrzesień 09/2022

Gazeta Senior wrzesień 2022 to wydanie tradycyjnie wyjątkowe. Po raz kolejny patronujemy największym wydarzeniom senioralnym. Do tego garść wskazówek dla poratowania zdrowia i portfela. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Święta i Dni Seniorów. Co, gdzie i kiedy?

Najważniejsze święta seniorów przypadają jesienią. Także lokalne obchody, jak Wrocławskie Dni Seniora, na które zapraszamy w tym numerze, rozgościły się na jesiennych kartach kalendarza. Święta seniorów zostały ustanowione, aby dać wyraz temu, jak ważną grupą społeczną są osoby starsze. Oferta w tym roku jest arcybogata i nawet najbardziej wymagający senior znajdzie coś dla siebie. Tłumy pogodnych seniorów z różnych środowisk to budujący obrazek dla samych seniorów, ale i dla młodszych pokoleń, by patrzyły w przyszłość z optymizmem. Do zobaczenia na obchodach.

Dla poratowania zdrowia i portfela

Jesień to nie tylko tańce i harce, ale również chandra oraz rachunki za energię elektryczną i ogrzewanie. Wiele wskazuje również na to, że sanatorium z NFZ nie tylko pozostanie odległą, ale i droższą perspektywą (PROGNOZA podwyżki stawek na zakwaterowanie i wyżywienie na 2023 r.).

Sytuacja ekonomiczna jest dla wielu seniorów na tyle trudna, że budzi lęk i każe szukać niestandardowych rozwiązań. Po pierwsze warto aktywnie zawalczyć o lepszy nastrój. Jak to zrobić, podpowiadamy m.in. w cyklu ABC Psychologii. W numerze również parę pomysłów na podreperowanie domowego budżetu. Czynsz, rachunki za media, leki – to nie są koszty, z których można zrezygnować! Jeśli szukasz rozwiązania problemów finansowych bez uciekania się do pożyczek, sprawdź, czym jest RENTA DOŻYWOTNIA. Komu przysługuje i co jeszcze można zyskać?

Zdrowie, jak zwykle zresztą, pozostaje najważniejsze. Przyglądamy się m.in. nowej usłudze farmaceutycznej dla seniorów. Przegląd lekowy – wyjaśniamy, czemu ma służyć i od kiedy może być refundowany. Polecamy również rozmowę z Agnieszką Skoczylas, geriatrą, która przekonuje, że starość nie musi boleć.

Oszustwa na pracownika ZUS oraz kradzież danych osobowych PORADNIK

ZUS przestrzega przed oszustami, którzy podają się za pracowników Zakładu i proponują „załatwienie” 14. emerytury. 25 sierpnia ruszyły wypłaty 14-tki, potrwają do 20 września. Przypominamy, że o 14-tkę nie trzeba wnioskować, jest wypłacana z urzędu wszystkim uprawnionym seniorom. W numerze również Poradnik dot. kradzieży danych osobowych. Sprawdź, do czego dane osobowe mogą posłużyć oszustom i jak się chronić!

Co jeszcze w numerze? Mnóstwo ważnych informacji i wydarzeń kulturalnych. Gorąco polecamy!

Gazeta Senior wrzesień 2022 czytaj bezpłatnie online

Gazeta Senior numer wrzesień 09/2022


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Prenumerata grupowa

Prenumerata indywidualna

Gazeta Senior wydanie sierpień 08/2022

Linda Matus
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.