Gazeta Senior wydanie sierpień 08/2022

Na półmetku wakacji w dodatku WAKACJE SENIORA 2022 m.in. sprawdzamy, jak wygląda aktualny sezon turystyczny. Wnioski? Nie chcemy rezygnować z wypoczynku, ale szukamy oszczędności. A co jeszcze w sierpniowym numerze?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Adrianna Biedrzyńska dzierga

Zapomniane ręczne robótki nie tylko wracają do łask, ale i łączą pokolenia. O małych arcydziełach wychodzących spod ręki samej Adrianny Biedrzyńskiej rozmawiał Andrzej Wiśniewski podczas warsztatów rękodzieła w Świnoujściu. Była to kolejna odsłona „Miasta Kobiet”.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Nie daj się oszukać

W czasie odpoczynku i relaksu staramy się dostarczać lekkich i pokrzepiających wiadomości, ale to rozprężenie sprzyja oszustom, stąd właśnie w wakacje postanowiłam rozpocząć cykl artykułów o oszustwach i wyłudzeniach. To temat bardzo obszerny i wymagający, ponieważ wciąż pojawiają się nowe metody, co wymaga od nas nie lada czujności. „Nie daj się oszukać. Oszustwo na wnuczka!” to pierwszy artykuł cyklu, w którym będę pisać o aktualnych metodach okradania osób starszych. Dla równowagi i aby nie popaść w paranoję, polecam odcinek „Zaufanie, czyli kapitał społeczny” Jadwigi Kwiek w ramach cyklu ABC Psychologii. Do tego garść porad prawnych od Izby Notarialnej dot. pełnomocnictwa – przydatne rozwiązanie dla osób starszych – warto wiedzieć.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Bez względu na wiek i stopień sprawności

Do 7500 zł na dofinansowanie skutera lub elektrycznego wózka inwalidzkiego można otrzymać już tylko do 31 sierpnia. Podpowiemy, kto i jak może się ubiegać, i o czym należy pamiętać (lista wymaganych dokumentów i zaświadczeń).

A co zrobić, aby wybrzeże było przyjazne, wygodne i dostępne dla wszystkich bez względu na wiek i stopień sprawności. Jaskółką jest certyfikat „Plaża dla Wszystkich” – tego lata tylko trzy polskie plaże mogą pochwalić się tym prestiżowym wyróżnieniem, to Sopot, Gdynia i Jastarnia.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

W kinach tego lata

Pełen ironii, zabawny, ale i nieco złośliwy portret dzisiejszej Francji oraz jej mieszkańców. Alain Guiraudie, tworząc prawdziwą galerię ekstrawaganckich postaci, opowiada o zaskakującym uczuciu, ksenofobii i sukcesywnie podsycanej kolektywnej paranoi. Film pt. „Biegacz, dziwka, Arab, mąż” to przezabawna czarna komedia świetnie przyjęta przez publiczność na festiwalu Nowe Horyzonty.

Wciąż pytacie o zbliżające się 14. emerytury, dlatego przypominamy najważniejsze informacje, terminy, kwoty. Informujemy o ostatniej aktualizacji listy leków 75+ oraz przypominamy o możliwości przyjęcia czwartej dawki szczepionki przeciw Covid-19.

I wiele innych ciekawych tematów. Gorąco polecamy!

Gazeta Senior sierpień 2022 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior numer sierpień 08/2022


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Prenumerata grupowa

Prenumerata indywidualna

Gazeta Senior wydanie lipiec 07/2022

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds