Jak zwiększyć bezpieczeństwo i usprawnić kontakt z rodziną? Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna

Jak zwiększyć bezpieczeństwo i usprawnić kontakt z rodziną? Z pomocą przychodzi nowa aplikacja mobilna

Seniorzy w obliczu postępującej pandemii i obostrzeń, muszą polegać jeszcze bardziej na sobie, a izolacja lub przymusowa kwarantanna może rodzić poczucie samotności. Dodatkowo, zdarza się, że starsze osoby muszą zmierzyć się z trudnymi sytuacjami, bezradnością, zapominaniem o ważnych sprawach. Jak więc zwiększyć swoje bezpieczeństwo i kontakt z rodziną? Z pomocą przychodzi aplikacja mobilna o nazwie 4family i telefon dedykowany seniorom tj. myPhone Halo Q 4family. Dzięki nim uda się polepszyć wzajemny kontakt i zyskać pewność, że bliski wie gdzie przebywa starsza osoba. Za sprawą aplikacji można bowiem lokalizować położenie seniora lub podopiecznego, przypominać mu np. o wizycie lekarskiej lub potrzebie zażycia leków i zdalnie o niego dbać – a to wszystko nawet na dużą odległość, bez ciągłego zdzwaniania się.

Nowinki i aplikacje dla łatwiejszego kontaktu z rodziną  

Wszelkie nowinki sprzętowe ułatwiające kontakt oraz poprawiające komfort i jakość życia seniorów, należy przyjmować z entuzjazmem. Co więcej – rozwiązania takie jak aplikacje mobilne szyte na miarę możliwości osób w podeszłym wieku, mogą realnie zrewolucjonizować życie. Takie wsparcie zapewnia aplikacja 4family mająca duży potencjał i szerokie zastosowanie przy jednoczesnej prostej obsłudze. Ponadto, producent, czyli firma mPTech, dla wygody użytkowników udostępnił tę aplikację na telefonie klasycznym, dedykowanym osobom w podeszłym wieku tj. myPhone Halo Q 4famili. Aplikacja 4family jest też dziś społecznie ważna i potrzebna. Dlaczego?

4family – w trosce o bezpieczeństwo seniora

Senior dzięki 4family zyskuje przede wszystkim zdalną pomoc bliskiej osoby w zarządzaniu telefonem, jego ustawieniami i kontaktami. Oznacza to, że syn lub córka, bądź inny krewny, mogą w zdalny sposób ze swojego smartfonu dodać potrzebny numer telefonu do książki kontaktów, albo istotne wydarzenie w kalendarzu wraz z przypomnieniem. Aplikacja zwiększa również spektrum możliwości jeżeli chodzi o kontakt seniora i jego krewnego czy opiekuna, ponieważ ten pierwszy zyskuje opcję odbierania i wysyłania wiadomości głosowych z poradami lub wskazówkami, albo powiadomieniami. Jeżeli krewny dbając o swojego dziadka lub babcię chciałby powiadomić go w szybki i prosty sposób np. o wizycie kominiarza, bądź planowanych odwiedzinach wnuczki, to można przesłać o tym własne, krótkie nagranie. Natomiast, aby senior mógł wysłać komunikat głosowy do krewnego z telefonu myPhone Halo Q 4family, nie musi nawet wchodzić w aplikację. Wystarczy, że dłużej przytrzyma klawisz „5” i zacznie mówić do telefonu. Senior zyskuje także możliwość wysyłania alertów SOS w razie nagłego zagrożenia zdrowia lub życia i bieżące wsparcie w zakresie jego położenia oraz lokalizacji. W efekcie, teraz bliska osoba dodana do sieci kontaktów w aplikacji będzie mogła nadzorować aktualne, przybliżone miejsce przebywania babci lub dziadka. Daje to pewność i poczucie bezpieczeństwa, że ktoś kto nawet nie mieszka blisko, cały czas czuwa.  

Telefon z aplikacją dla seniora myPhone Halo Q 4famili

Aplikacja mobilna 4family

Instalacja i korzystanie z aplikacji są łatwe i intuicyjne. Począwszy od startu, po wspólny kontakt i wsparcie. Aplikację 4family można zainstalować na dowolnym smartfonie z systemem Android 5.0 lub nowszym i to świetne rozwiązanie dla opiekunów. Natomiast z myślą o bliskich osobach w podeszłym wieku, mPTech przygotował telefon klasyczny tj. znany już myPhone Halo Q z aplikacją 4family. Więcej o aplikacji, urządzeniach kompatybilnych znajduje się na www.app4family.eu.

Informacja prasowa mPTech

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds