Jarmark Kreatywności 2019

Jarmark Kreatywności to wielki finał Warszawskiego Tygodnia Seniora, którym seniorzy ze stolicy obchodzą Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypadający 29 września. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Warszawie, start o godz. 11.00.

Jarmark Kreatywności

Jarmark Kreatywności Warszawa 2019

Organizatorzy zapraszają do celebracji tego wyjątkowego święta. – Już dziś możemy potwierdzić, że będzie z nami ogromna większość ubiegłorocznych wystawców– mówi z zadowoleniem Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które jest organizatorem wydarzenia. Seniorzy skorzystają zatem z nieodpłatnych badań i porad specjalistów. Będą też farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i dostępu do leków dla seniorów oraz zamiany leków na tańsze odpowiedniki. – Wierni zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” już dziś zachęcamy do udziału w specjalnym treningu biegania w stylu slow – kontynuuje dyr. Mielczarek. Jak zapewnia twórca tej metody prof. Tanaka, to najlepszy sposób na zdrowie! Będzie też aktywny pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych i konkurencje ruchowe z nagrodami.
Koncerty, pokazy mody
Na Jarmarku wystąpią także Stylowe Seniorki i Stylowi Seniorzy. Pokaz mody w ich wydaniu to potwierdzenie, że styl i elegancja nie mają metryki, a o wygląd należy dbać w każdym wieku.
Nieodłącznym elementem święta seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą przy pokazie tańca, popisach wokalnych, w tym laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.
Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych, od biur podróży, banku po stowarzyszenia pomocowe i hobbystyczne, kluby seniora i ośrodki pomocy społecznej. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. Wszyscy są tu mile widziani! – dodaje J. Mielczarek.
Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich – sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam, a na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata seniorów, takich jak Ty! Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i przyprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować ten dzień. Na uczestników czekać będą bezpłatne egzemplarze Gazety Senior. Do zobaczenia 29 września w Ogrodzie Saskim!

Relacja z Jarmarku Kreatywności 2018 TUTAJ 

Do zobaczenia! 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds