obrazy nie zostały wyświetlone

Jarmark Kreatywności 2019

Jarmark Kreatywności to wielki finał Warszawskiego Tygodnia Seniora, którym seniorzy ze stolicy obchodzą Międzynarodowy Dzień Osób Starszych przypadający 29 września. Spotkanie tradycyjnie odbędzie się w Ogrodzie Saskim w Warszawie, start o godz. 11.00.

Jarmark Kreatywności

Jarmark Kreatywności Warszawa 2019

Organizatorzy zapraszają do celebracji tego wyjątkowego święta. – Już dziś możemy potwierdzić, że będzie z nami ogromna większość ubiegłorocznych wystawców– mówi z zadowoleniem Joanna Mielczarek, dyrektor Stowarzyszenia mali bracia Ubogich, które jest organizatorem wydarzenia. Seniorzy skorzystają zatem z nieodpłatnych badań i porad specjalistów. Będą też farmaceuci, którzy udzielą informacji nt. zasad refundacji leków i dostępu do leków dla seniorów oraz zamiany leków na tańsze odpowiedniki. – Wierni zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch!” już dziś zachęcamy do udziału w specjalnym treningu biegania w stylu slow – kontynuuje dyr. Mielczarek. Jak zapewnia twórca tej metody prof. Tanaka, to najlepszy sposób na zdrowie! Będzie też aktywny pokaz chińskich ćwiczeń energetycznych i konkurencje ruchowe z nagrodami.
Koncerty, pokazy mody
Na Jarmarku wystąpią także Stylowe Seniorki i Stylowi Seniorzy. Pokaz mody w ich wydaniu to potwierdzenie, że styl i elegancja nie mają metryki, a o wygląd należy dbać w każdym wieku.
Nieodłącznym elementem święta seniorów są występy artystyczne i wspólna zabawa. Uczestnicy wydarzenia bawić się będą przy pokazie tańca, popisach wokalnych, w tym laureatów festiwalu piosenki retro im. Mieczysława Fogga, aby na koniec rozgrzać parkiet podczas retro potańcówki i występu znanej wszystkim seniorom-melomanom DJ Wiki.
Wystawcy zaprezentują szeroką ofertę aktywności, usług i produktów odpowiadających na potrzeby osób starszych, od biur podróży, banku po stowarzyszenia pomocowe i hobbystyczne, kluby seniora i ośrodki pomocy społecznej. Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to nie tylko święto seniorów, ale też ich rodziny, przyjaciół i sympatyków. Wszyscy są tu mile widziani! – dodaje J. Mielczarek.
Jesteś seniorem? Przyjdź koniecznie i weź ze sobą bliskich – sąsiadów, znajomych, dzieci, wnuki. Lub przyjdź sam, a na miejscu poznasz mnóstwo ciekawych świata seniorów, takich jak Ty! Jesteś bliskim seniora? Weź go pod rękę i przyprowadź do Ogrodu Saskiego, aby wspólnie świętować ten dzień. Na uczestników czekać będą bezpłatne egzemplarze Gazety Senior. Do zobaczenia 29 września w Ogrodzie Saskim!

Relacja z Jarmarku Kreatywności 2018 TUTAJ 

Do zobaczenia! 

Redakcja
Kategorie
Udostępnij